
Diplomatinių santykių su Lietuva ir kitomis Baltijos valstybėmis atkūrimo 25 metų sukakties proga Berlyne gegužės 23 dieną podiumo diskusijai renkasi žymūs tų įvykių dalyviai ir Vokietijos vyriausybės atstovai, atidaroma partizaniniam karui Lietuvoje skirta paroda.
Podiumo diskusijoje kalbės pirmasis Nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis, buvę Danijos ir Islandijos užsienio reikalų ministrai Ufe Elemanas-Jensenas ir Jonas Baldvinas Hannibalssonas (Jón Baldvin Hannibalsson), Europos Parlamento narė, buvusi Latvijos „Liaudies fronto” pirmininko pavaduotoja Sandra Kalnietė, Europos Parlamento narė iš Estijos Marju Lauristin ir buvusio Vokietijos užsienio reikalų ministro Hanso- Ditricho Genšerio (Hans-Dietrich Genscher) bendražygis Ernstas-Jorgas von Študnitzas (Ernst-Jörg von Studnitz).
Sveikinimo kalbą sakys Vokietijos Federalinės kanceliarijos vadovas ir ministras ypatingiems klausimams Bundestago narys Peteris Altmajeris. Vakaro svečius taip pat pasveikins paskutinis Vokietijos Demokratinės Respublikos užsienio reikalų ministras Markusas Meckelis ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijos Europos direktorato vadovas Martinas Kothausas.
Podiumo diskusiją moderuos Joachimas Tauberis, Šiaurės Rytų Europos instituto prie Hamburgo universiteto direktorius, Vokietijos ir Lietuvos forumo pirmininkas.
Renginio metu Šiaurės valstybių ambasadų Berlyne patalpose bus eksponuojama partizaniniam karui Lietuvoje skirta paroda „Karas po karo: ginkluotas antisovietinis pasipriešinimas Lietuvoje 1944-1953″.
Baltijos valstybėms skirtą renginį kartu organizuoja Lietuvos, Estijos, Latvijos, Danijos ir Islandijos ambasados Berlyne.
Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes jų kovoje už nepriklausomybę ypač parėmė Islandija ir Danija. Islandijos parlamentas 1991 m. vasario 11 d. pripažino Lietuvos nepriklausomybę, o Danijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrų 1991 m. vasario 28 d. protokole numatyta atkurti diplomatinius santykius.
Vokietija niekada nepripažino Lietuvos okupacijos ir buvo viena iš pirmųjų valstybių, atkūrusių diplomatinius santykius su Baltijos valstybėmis 1991 m. rugsėjo 28 d. Prie to svariai prisidėjo 2016 m. kovo mėnesį miręs Vokietijos suvienijimo architektas užsienio reikalų ministras Hansas-Ditrichas Genšeris.
Šiaurės valstybių ambasadų Berlyne patalpose bus eksponuojama partizaniniam karui Lietuvoje skirta paroda „Karas po karo: ginkluotas antisovietinis pasipriešinimas Lietuvoje 1944-1953″
O pagrečiui (be didelių triukšmų vos ne “Heil Hitler=Stalin/Gitler” ) kažkur jau ir Berlyne, ir nuo visos Vokietijos net rumuniška “gudrybė” iš JAV patentu (kuo tau ne “priminimas antro fronto”) jau Bulgarijoje, lyg ir Britanijoj, be Meksikos su Vengrija, gal net ir Austrijoj iš vokiškųjų sandėlių jau “Stalinskaya”:
seite 3
kampelyje – http://www.kaufda.de/So-lecker-kann-sparen-sein-Mix-Markt/b-b518204966
http://www.10bestvodka.com/brands/grain/
10 Best Vodka’s restaurateurs & sommeliers are the owners & operators of trendy restaurants from San Francisco to New York. They include sommeliers, chefs, & owners of locations with prolific names, including some Michelin Stars winners.
…The name of the vodka comes from a word meaning steel
kas (kuo) ir įtakojama “antrafrontinės gėdos” veika
…It requires a team of branding experts and marketing gurus who know how to appeal to their target consumers.
Tikrai, išryškėjusios viešumon masiuliškai-mockiškos gėdos apmatas pamatą sau (ir mūsų, mano, tavo, visų ambasadų Berlyne ir ne Berlyne s pa n g i a tyla), kloja San Francisko-Niujorko ašyje nuo pat JTO steigimo ten, ir būstinės įsikūrimo kitam ašių gale ten irgi, su visa “konsumerių-ėmėjų” išmone net Michelin’o tinklo įvardu.
Kas užkardys šią “atrafrontinio stalinizmo” sklaidą …po 1953-čių?