Daugelis esame matę filmą ar skaitę istoriją apie tai, kaip atsiskyrėlis Grinčas vogė Kalėdas. Išvogė dovanėles, tikėdamas, kad taip išvengs kalėdinio triukšmo, kurio jis nepakentė. Tik suklydo – žmonės vis tiek šventė Kalėdas. Ir Grinčas suprato, kad Kalėdos yra kažkas daugiau nei tik dovanos. Taip supaprastintai apie svarbų dalyką – apie esmę ir prasmę. Tik kuo čia dėta Kovo 11-oji?
Kovo 11-oji – valstybės atgimimo šventė, mūsų lūkesčiai ir viltys gyventi laisvoje, demokratinėje valstybėje – savo namuose. Gyventi oriai ir išdidžiai. Žmonės ir tauta tik savo valstybėje išsiskleidžia, pajaučia savo vertę ir reikalingumą, o valstybė ir jos įstaigos yra mūsų laisvės ir teisių apginamumo įrankis, tačiau valstybė nėra valdžia.
Šiandien bene trečdalis mūsų visuomenės skursta, vos išgyvena; premjeras su finansų ministru neranda keliolikos milijonų mokytojų atlyginimams; beveik pusė dirbančiųjų tegauna minimalią algą ar mažiau… Valdžia skęsta skandaluose, įtarimuose prekiaujant poveikiu, skelbiami gluminantys Vyriausybės atstovų telefoniniai pokalbiai, panašūs į gaujos bendravimą… Bet čia pat koks Seimo narys išpyškina, kad toks pokalbių viešinimas, atseit, pažeidžia žmogaus teises. Sukluskim: o žmogaus teisių jau keleri metai valdžios palaikomas skurdas nepažeidžia? O valdžios neveikimas yra šventas? Vagia iš mūsų Kovą kaip Grinčas Kalėdas? Taip, yra ir stulbinančių pasiekimų, neįtikėtinų laimėjimų, bet žmogui svarbiausia, kaip jis gyvena.
Vieni savi, kiti – kitokie. Vieni pradeda atsirinkti savus, atėję kiti juos šluoja be paaiškinimų, ir taip be paliovos- amžinos Grinčo vagystės. Kas pirmas taip pradeda, tas ir pralaimi. O ir vienas žmogus, įgijęs galios ir visuomenės pasitikėjimo, gali sėti baimę ir klupdyti visus. Bet koks blogis pradeda kerotis, jei visi baiminasi dėl savo padėties, jei geri žmonės nieko nedaro, jei valdžios cinizmą nutyli ir priima kaip savaime suprantamą dalyką, jei įtiki, kad kieno valdžia, to ir galybė.
O mes – valstybės šeimininkai? Rašytojas J.Aputis vieną novelės dramatišką istoriją pabaigia klausdamas mūsų, kodėl tylime, kodėl baiminamės, kai be gailesčio brutalumas ir nepagarba žmogui kaip traktoriaus vikšrais lipa per mūsų nugaras ir jas drasko, o mes nuolankiai klaupiamės ir baiminamės, susitaikome, tikėdami, kad kažkas kitas sustabdys tą jėgą.
Sudėtingame Lietuvos istoriniame kelyje pati aktualiausia problema buvo valstybė, jos atkūrimas. Šimtmečius kovota dėl valstybingumo išsaugojimo. Suprantama: juk tik valstybė yra ta forma, kuri sukuria prielaidas, užtikrinančias Žmogaus ir Tautos ateitį. Tik demokratinėje ir nepriklausomoje valstybėje gyvuoja Tauta ir klesti Žmogaus kūrybos galia. Tautos, kurios istorijoje nesukūrė savo valstybių, išnyko, jas integravo stipresnės ir gausesnės bendruomenės, o ir Žmogus save realizuoja tik prigimtinės Tautos terpėje.
Iš čia kyla ir visos valstybinės sąrangos uždavinys – ji turi tarnauti Žmogui ir Tautai, turi puoselėti žmogiškumą ir tautiškumą. Tokia ir mūsų Kovo prasmė. Saugokime, kad jos nesunaikintų šiandieniniai grinčai. Ir švęskime savo Kovo iškilmę.
Gerbiu šį seimo narį, bet negerbiu partijos, kurioje šis seimo narys yra. TSKD partija nei kiek negeresnė, nešvaresnė už socialdemokratų.
jums pritariu. Daug maloniau būtų skaityti, jeigu gerbiamas Seimo narys galėtų pasakyti: mes padarėme daug tam, kad Lietuvos žmonės gyventų oriai. Tačiau deja….. Kritikuoti ir mes mokame 🙂
(Plojimai)
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=437618
“O valdžios neveikimas yra šventas? Vagia iš mūsų Kovą kaip Grinčas Kalėdas?”
…smagu surast tartum marsiečiui kažkokį personažą n u s t ū m i m u i, kai
tose pat vežėčiose pačiam ant naudos cykiai cykiai, už žolę žemiau tūnant
g a l i o j a ŽALIA SPALVA – ryški ir aiški, net nuo pat 2014-01-24 mirtim tylint:
https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/e404190084f311e3aba3d2563f167b94
Nieko asmeniško, bet visą išskirtinį PRIESAIKAS sulaužiusių sąšlavyną į Alką
įleidinėt nėr labai dora, nebent sutartinai visuotinę amnestiją už
“Pripažinti, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijos 125 straipsnio pakeitimo įstatymas (2006 m. balandžio 25 d. redakcija; Žin., 2006, Nr. 48-1701) pagal priėmimo tvarką prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 147 straipsnio 1 daliai”
visiškai nesuvokiamą mūsų Konstitucijos išmetimą 24-ioms valandoms – Kovo 11-tai
paskelbtume, mat de jure su de fac-to:
IR JO
Rūšis: Stenograma Numeris: 1 Data: 2012-11-16 Kalba: Lietuvių
2012 m. lapkričio 16–17 d.
Pirmininkauja Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas V. GEDVILAS
ir Seimo narė V. M. ČIGRIEJIENĖ
PIRMININKĖ (V. M. ČIGRIEJIENĖ). Gerbiamieji, prašom sėsti, užimti vietas.
Gerbiamieji Seimo nariai ir svečiai, pradėsime pirmąjį naujai išrinkto Seimo posėdį.
Gerbiamieji, Lietuvos Respublikos Konstitucijos 65 ir 66 straipsniai skelbia, kad „Naujai išrinktą Seimą susirinkti į pirmąjį posėdį, kuris turi įvykti ne vėliau kaip per 15 dienų po Seimo išrinkimo, kviečia Respublikos Prezidentas“, o „Pirmąjį po rinkimų Seimo posėdį pradeda vyriausias pagal amžių Seimo narys.“
Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė rinkimų rezultatus – išrinkti 139 Seimo nariai. Jos Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentė D. Grybauskaitė sušaukė Respublikos Seimo pirmąjį posėdį šių metų lapkričio 16 d.
Skelbiu Lietuvos Respublikos Seimo pirmąjį posėdį pradėtą. Dabar prašau sugiedoti Lietuvos valstybės himną.
PIRMININKĖ. Viso Seimo vardu širdingai dėkoju. Iškilmingoji dalis baigta. Kviečiu Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką Zenoną Vaigauską.
12.15 val.
Seimo narių prisaikdinimas
PIRMININKĖ. Dar kartą dėkoju Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Z. Vaigauskui.
Vykdant Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir Seimo statuto nuostatas, dabar bus prisaikdinami Seimo nariai. Priesaikas priims Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas Romualdas Kęstutis Urbaitis….
R. K. URBAITIS. Gerbiamoji posėdžio Pirmininke, gerbiamasis Prezidente V. Adamkau, gerbiamoji Vyriausybe, Konstitucinio Teismo teisėjai, kitų aukštųjų teismų teisėjai, gerbiamieji svečiai! Leiskite pasveikinti išrinktuosius Seimo narius, susirinkusius į Lietuvos Respublikos Prezidentės kviečiamą pirmąjį Seimo posėdį, istorinį Seimo posėdį, nes nuo šios dienos prasideda jūsų kadencijos pradžia, tai yra pradžia tų darbų, kuriuos jūs įsipareigojote rinkėjams ir sau atlikti šio Seimo darbo metu.
…Gerbiami išrinktieji Seimo nariai, prieš priimdamas Seimo narių priesaiką noriu paaiškinti kai kurias Konstitucijos ir Seimo statuto nuostatas, susijusias su šia procedūra. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 59 straipsnio 2 ir 3 dalyse yra nustatyta: „Išrinktas Seimo narys visas tautos atstovo teises įgyja tik po to, kai Seime jis prisiekia būti ištikimas Lietuvos Respublikai. Seimo narys, įstatymo nustatyta tvarka neprisiekęs arba prisiekęs lygtinai, netenka Seimo nario mandato. Dėl to Seimas priima nutarimą.“
Konstitucinio Teismo nutarimuose, kuriuose nagrinėti Seimo nario konstitucinio statuso klausimai, konstatuota, kad Seimo nario priesaika nėra vien formalus ar simbolinis aktas. Ji nėra vien iškilmingas priesaikos žodžių ištarimas ir priesaikos akto pasirašymas. Seimo nario priesaikos aktas yra konstituciškai, teisiškai reikšmingas.
Duodamas priesaiką išrinktas Seimo narys viešai ir iškilmingai įsipareigoja veikti taip, kaip įpareigoja duota priesaika, ir jokiomis aplinkybėmis jos nelaužyti. Iš Seimo nario priesaikos jam kyla pareiga gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai vykdyti tautos atstovo pareigas taip, kaip jį įpareigoja Konstitucija….
Abėcėlės tvarka bus kviečiami prisiekti visi asmenys, kurių išrinkimą į Lietuvos Respublikos Seimą nustatė Vyriausioji rinkimų komisija ir Seimas. Kad būtų sparčiau, kviesiu prisiekti išrinktąjį Seimo narį ir pranešiu, kuris Seimo narys prisieks po to.
Pagal Seimo tradiciją, priimant Seimo narių priesaiką, Seimo salėje visi stovi. Priesaikos priėmimo procedūra bus gana ilga, todėl prašyčiau visų laikytis rimties, būti susikaupusiems, kad būtų parodyta derama pagarba Lietuvos Respublikos Tautos atstovybei – Seimui ir Tautos atstovybės nariams – Tautos atstovams. Priesaikos priėmimo metu bus daroma pertrauka.
Taigi pradedame priesaikos priėmimo procedūrą. Kviečiu visus posėdžių salėje atsistoti. Kviečiu prisiekti ..
Gerbiamieji Seimo nariai ir neprisiekę kandidatai,
mes turime 60 prisiekusių narių, manau, kad posėdžio pirmininkė paskelbs pertrauką. Po pertraukos ruošiasi Juzefas Kvetkovskis.
PIRMININKĖ. Gerbiamasis Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininke, prisiekė 59 Seimo nariai, ne 60. Siūlau padaryti 20 minučių pertrauką ir toliau tęsime Seimo narių priesaikos priėmimo procedūrą. Pertrauka iki 14.05 val.
Pertrauka
PIRMININKĖ. Gerbiamieji Seimo nariai, kviečiame į posėdžių salę toliau tęsti prisaikdinimo procedūrą. Gerbiamieji Seimo nariai, tęsiame Seimo posėdį. Ir vėl kviečiu Konstitucinio Teismo pirmininką R. K. Urbaitį tęsti Seimo narių priesaikos priėmimo procedūrą.
Kviečiu prisiekti išrinktąjį Seimo narį Valentiną Stundį.
Ruošiasi Eduardas Šablinskas.
V. STUNDYS. Priesaika
R. K. URBAITIS. Skelbiu, kad Seimo narys V. Stundys prisiekė. (Plojimai)
Seimo narys, besiremdamas rašytojo mintimis , klausia mūsų . Kodėl mes tokie nuolankūs bailiai. Na, apie visus to nesakyčiau. Baudžiauninkų dar yra ir gana daug. Prisiminkit , kai vienoje tv laidoje Laurinkus (signataras) sakė . Švedai savo gerovę pasiekė – “valdžiai daužydami langus” . O po to prisiminė, kad baudžiauninkui taip sakyti negalima ir ėmė mušti į krūtinę , atsiprašinėti už pasakyta nuodėmę.
Taigi , jei tai rinkimų pradžia , tai tada galima Tautos klausti – ką daryt, nes jau laikas. Ne ir “kažkoks Radžis ” dainuodamas klausia – ką daryt. Keistas sutapimas dainininkas su “seimūnu” nežino ką daryt.
Jeigu metų , metais, besitrindami Seime, dar nežinote ką daryt.Tada siūlau. Toliau meluokit, žadėkit , apgaudinėkit, kelkit sau atlyginimus, liaudis yra “runkelynas” – patikės. Jų tamsios galvos prisimena tik – “prie ruso buvo geriau”.
Atsimenu tuos Laurinkaus žodžius, gaila, nepasklido, būtų tapę metų posakiu.
Mūsų bėda – mus valdo kumečiai. Patys – irgi kumečiai ir išsirenkam juos, deja. Užtat ir turim, ką turim anot poeto:
Mano Tėvynė-
Širdis prie širdies,
Mano valstybė-
Vagis ant vagies.
Tiek laiko sėdi seime,pensininkus nuskurdino ir prabudo.
Konferencijų salė prieinama,įstatymų iniciavimas pareiga,visos sąlygos sudarytos,tai kur buvo šis ponas,turėjęs atstovauti Lietuvos žmones-rinkėjus, tiek laiko?Kaip atstovaujami žmonės jei socialinė atskirtis didėja,perkamoji galia mažėja?
Na, kas vagia, tai galima ilgai vardint – ir libkonai tame sąraše tikrai būtų. 🙂
O apskritai, juokinga matyti, kaip sisteminės partijos rinkimams artėjant staiga pratrūksta rūpesčiu tautiečiais, ir vietoj vapalionių apie “nacionalistines atraugas” pradeda pabrėžti Tautos bei tautiškumo puoselėjimo svarbą. Tiksliau, BŪTŲ juokinga, nes jau seniai nebe – dabar nuo tų padarų tiesiog pykina.
Ačiū autoriui už išsakytus tiesos žodžius, ačiū už rinkėjų paprotinimą.
Ačiū autoriui už išsakytus tiesos žodžius, ačiū už rinkėjų paprotinimą.
Kur problema ? O problema nebūvimas teisingumo ir korupcija. Blogiausia tai, kad korupcijos virusas įsiveisė seime, o viruso nešiotojai sąrašiniai, kurie nesikeičia . Išrenkamas naujas seimo narys, tautai žada šviesų rytojų , atrodo nors prie širdies dėk, kiek įniciatyvų, gražių pažadų, bet pabūna seime , užsikrečia korupcijos
“mikrobais” ir tampa tokiu pačiu, kaip seimo senbūviai. Išeitis viena, seime naikinti užkratą – sąrašinius .
Bet taip yra ne tik seime……
Veidmainiškas straipsnis:
kaip tik konserveriai yra kalčiausi dėl apverktinos Lietuvos padėties (nes patys tą š. košę ir užvirė, dirbti ir nemokėdami, ir nenorėdami), o dar patys ir vagia kovo 11, nes neina su visais – neina su tautininkais.
Vadinasi, eis su žulikais?
Perdaug nusišnekėjot,deja.
Kalbėk konkrečiai, konserveri? 🙂
Dalyvaukime tautiškose Kovo 11-osios eitynėse 16 val. iš Katedros aikštės. Eikime ten , kur susiburia patys žmonės , o ne valdžia nurodo. Būkime laisvi – vidinių ir išorinių grėsmių akivaizdoje.
grazus ir teisingi zodziai,bet PER 25 METUS jau GAL 6 kartus isitikinu,kad jie veiksmingi,kol kalbetojai yra seimo opazicijoje.paskui viskas UZMIRSTAMA..