
Šiandien Konstitucinis Teismas išplatintame nutarime nurodė, kad per sunkmetį aukštesnes pareigas einančių prokurorų algos sumažintos neproporcingai ir todėl turi būti kompensuojamos.
Konstitucinis Teismas ne pirmą kartą pažymi, kad įstatymų leidėjas gali sumažinti atlyginimus įvairiems asmenims, tačiau tokiais atvejais turi paisyti proporcingumo principo. Tai nebe pirmas Konstitucinio Teismo sprendimas, kuris parodo, kad pagal Konstitucinį Teismą solidarumas nėra konstitucinė vertybė. Konstitucinis Teismas nemano, kad iškilus sudėtingoms situacijoms – tokioms kaip ekonominė krizė, atlyginimai ir išmokos mokami iš valstybės lėšų turi būti mažinami solidariai – didesne dalimi tiems, kurių pajamos didesnės, labiau apsaugant tuos, kurių pajamos yra mažesnės.
„Dar vienas Konstitucinio Teismo nutarimas rodo, kad Lietuvoje Konstitucijos aiškinimai nesiremia tokia vertybe, kaip solidarumas, net ir tais atvejais, kai esant sudėtingoms sąlygoms norima labiausiai apsaugoti visuomenės gerovę. Tiesą sakant, man nelengva suprasti, kaip Konstitucijoje yra įtvirtinta proporcingumo principo prieš solidarumą viršenybė, juk pati valstybės sąranga, o juolab jos finansiniai ištekliai, iš esmės remiasi solidarumu. Valstybės lėšomis apmokamomis paslaugomis, kaip švietimo, sveikatos, pan., naudojasi visi visuomenės nariai solidariai, tačiau kiekvieno indėlis į valstybės biudžetą yra skirtingas. Mažinant valstybės išlaidas, kaip tai teko daryti per krizę, ir buvo laikomasi solidarumo principo – kad tie, kurių iš valstybės biudžeto gaunamos pajamos didesnės, prisidėtų labiau“, – teigia Andrius Kubilius, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime seniūnas. – Konstitucinio Teismo požiūris į solidarumą valstybėje verčia galvoti, ar neverta keisti Konstitucijos, siekiant įtvirtinti jame solidarumą kaip svarbiausią vertybę mūsų visuomenėje, kad ateityje dėl solidarumo konstitucinės svarbos niekam nekiltų abejonių“.
Solidarumas yra dalyvavimas, prisidėjimas prie bendro reikalo savo valia, pagal išgales, o proporcingumas yra valdymo principas taikomas subjektams, esantiems kito valdžioje.
Taigi, Kubilius lygina nelyginamus, bendravardiklina nebendravardiklius principus.
Čia taip pareiškė stribas ko ir jis pats nesuprato pasakydamas. Stribams visur nėra aiškumo jie tik sugeba viską painioti. lyvis
Įdomesnis paradoksas yra tai , kad kai kalba pas mus pakrypsta apie pinigus ,.. dažnas socialdemokratas pavirsta liberalų, o konservatorius socialdemokratų ,.kas išeitu kad Kubiliaus sprendimas nesilaikyti vienodo proporcingumo mažinant algas biudžetininkams ir taikyti žmogiškumo faktorių jį padarė soc.demų trumpam..o tie pareigūnai kurie skundžia teismuose tokį sprendimą ..paskatinti tų pačių soc.demų, tiesiogine ta prasme tapšnoja Masiuliui per petį. Tai vizgi kas yra kas Lietuvoje?? ir kada politinės nuostatos pas mus tampa nebesvarbios priimant sprendimus ..? kas link solidarumo, sveikoje visuomenėje priimta manyti kad aukštesnį išsilavinimą turintis asmuo atitinkamai užimantis ir aukštesnį gerbusio laiptelį visuomenėje turėtų būtį ir sąmoningesnis, iš to ką matau ..galiu daryti išvada , jog ne visada ..tiksliau beveik niekada . Ir tai liūdina, nes tampa aišku kad iš esmės nėra jokio skirtumo tarp pilietinio sąmoningumo ir puikios galimybės pasipinigauti …prisidengus įstatymais. Tokie pareigūnai turėtų prarasti galimybe ateityje kilti savo profesiniais laipteliais .Dantis už dantį .
prisiekiu būti ištikimas Lietuvos Respublikai; prisiekiu gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, saugoti jos žemių vientisumą; prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei. Tepadeda man Dievas!
A. KUBILIUS. Priesaika
R. K. URBAITIS. Skelbiu, kad Seimo narys A. Kubilius prisiekė. (Plojimai)
Kviečiu prisiekti išrinktąją Seimo narę Dalią Kuodytę. Ruošiasi Rytas Kupčinskas.
(iš Seimo PLENARINIO POSĖDŽIO NR. 1 STENOGRAMOS 2012 m. lapkričio 16 d.)
Ir Lietuvos respublikos Konstitucinio teismo nutarimu
2014-01-24
pripažinta Konstitucijos pakeitimų b a n d y m a i
125 str. dėl euro, kurie jau nuo 2013-11-13
paties PRISIEKUSIŲJŲ Seimo narių prašymu
sustabdyti, pripažinti negaliojančiais!
Eurui keisti litą Konstitucijoje sąlygų NET NEPRADĖTA Įteisinti
Sausio 1 d. visas Seimas, kaip pažeidęs kONSTITUCIJĄ
(IN CORPORE), lietuviškai VISU SĄSTATU – bus atstatydintas, kaip
sulaužęs priesaiką ……”būti ištikimas Lietuvos Respublikai; prisiekiu gerbti ir vykdyti jos Konstituciją”
deja, tokia nepaneigiama tikrovė,
arba EURAS,
arba SEIMAS
t.y. kažko vidurnaktį dar/jau T E I S I Š K A I
arba teisėtai neturėtų likti Lietuvos Respublikoje.
O kad Dievui į ausį, deja toks jausmas, kad ir eur įvedimas ir visų kėdės praeis ir stovės nepajudinamos ir nelinguodamos:(