Lietuvos mokslo taryba pritarė naujų nacionalinių mokslo programų projektams. Vadovaudamasi NMP rengimo ir įgyvendinimo nuostatais bei aprašu, Taryba teikia Švietimo ir mokslo ministerijai tvirtinti penkias naujas nacionalines mokslo programas (NMP).
Naująsias NMP siūloma vykdyti 6-7 metus, pagal jas būtų finansuojami didelės apimties tarpdisciplininiai moksliniai tyrimai programoje nurodyta kryptimi, kuriant sąlygas spręsti ne tik Lietuvos, bet ir Europos visuomenei strategiškai svarbias problemas. Paskaičiuota, kad vienos NMP biudžetas, atsižvelgiant į tikslus ir uždavinius, būtų nuo 25 mln. litų iki 48 mln. litų.
„Skirdama pinigus tiksliniams tyrimams valstybė turi pasakyti, kokie aspektai visuomenei svarbūs, kokie reiškiniai reikalauja sutelkti mokslo potencialą artimiausioje ateityje“, – teigia Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas prof. Dainius H. Pauža.
Pagal Švietimo ir mokslo ministro patvirtintą naujų NMP sąrašą parengti šie NMP projektai: „Modernybė Lietuvoje“, „Gerovės visuomenė“, „Link ateities technologijų“, „Sveikas senėjimas“ ir „Agro-, miško ir vandens ekosistemų tvarumas“. Juos rengė Tarybos sudarytos programų rengimo ir valdymo grupės. Iš viso gauti 46 pasiūlymai rengti NMP, juos teikti galėjo fiziniai ir juridiniai asmenys.
Projektuose numatyti būsimųjų NMP tikslai ir uždaviniai, pateikta esamos mokslinių tyrimų programų tematika būklės analizė, programos įgyvendinimo priemonės ir vykdymo terminai, laukiami rezultatai, jų panaudojimo galimybės ir vertinimo kriterijai, reikalingos lėšos, duomenys apie programų stebėsenos ir atskaitomybės mechanizmą.
Numatoma, jog mokslinius tyrimus pagal naujas NMP programas, jei jos bus patvirtintos, šalies mokslininkai vykdys 2015-2021 metais.
Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji ekspertinė institucija mokslo plėtros klausimais. Ji įgyvendina programinį konkursinį mokslo finansavimą, administruoja reikšmingiausias Lietuvos mokslo plėtros programas, nustato mokslinės veiklos vertinimo kriterijus. Taryba yra Europos mokslo fondo narė, taip pat atstovauja Lietuvos mokslui Europos Sąjungos institucijų darbo grupėse, kitų tarptautinių organizacijų veikloje.
“Modernybė Lietuvoje” – skylė visokiems tolerastiniams mokslinykams dergti ir naikinti lietuvių tautą ir valstybę. Per šią programos dalį bus finansuojami visokie socialiniai ir humanitariniai pseudotyrimai.
Regime, kad bus sprendžiamos: “Ne tik Lietuvos bet ir Europos visuomenei stratetigiškai svarbios problemos.”
Bet ar akyvaizdaus KLIMATO KAITOS laikotarpyje gali būti dar svarbesnė problema (ir tema) už KLIMATO KAITĄ?!
Juolab, kad šią problemą spręsti gali tiktai ir tiktai lietuviakalbiai ir, kad ŠIĄ TEMĄ LIETUVOS MOKSLŲ TARYBAI BŪVAU PATEIKĘS DAR 2013 03 05 (registracijos Nr. 35-461). Tačiau Lietuvos MT į šį (20 puslapių!) Pareiškimą-prašymą niekaip nesurėagavo. Tokiai institucijai toks abojumas ir pareiškėjui, ir tokiai temai, neleistinas!
Mokslo taryba tvirtina ir remia mokslinio tyrimo programas, o ne šaliamokslines ,,fentezy“ tipo fantazijas.
Ne visos remiamos mokslo programos yra mokslas. Dalis jų, ypač humanitarinių ir socialinių mokslų srityje yra pseudomokslinės ir skirtos griauti Lietuvos valstybei bei naikinti lietuvių tautai.
Mūsų laikų mokslas nesugeba paaiškinti – kas vyko, kas vyksta ir kas vyks gamtoje ir žemėje?! Kodėl?
Mokslininkai nesugeba paaiškinti – kada ir kaip buvo pastatyti “pasaulio stebuklai! Kodėl?
Ar ne todėl, kad mūsų laikų “mokslininkai” yra tiktai vienos siauros profesijos specialistai?
Ar ne todėl mūsų laikų mokslininkams, kaip antai “Ženklui”, darbas, reikalaujantis kelių ar net keliolikos mokslo šakų, tegul ir pradžiamokslio, žinių, yra vadinamas – fantazija?!
“Penkios naujos nacionalinės mokslo programos” – tai pinigai į balą! O kur dar daugelio “mokslininkų” laikas?
Tokie “DARBAI” Lietuvai garbės nedaro ir nedarys!!!