Ar visi argumentai baigiasi tuo, kad Steponavičius ir Gentvilas taip pasakė?
Mano subjektyviu supratimu, žemės pardavimas yra nemoralus mūsų vaikų ir senolių atžvilgiu.
Šiuolaikinė okupacija nematoma plika akimi. Dabar naudojama vis mažiau ginklų, nes šalis galima užimti manipuliacijomis ir klasta. Paskolomis ir „sutartimis“. Grėsmė prarasti suverenitetą mažoms valstybėms kyla dėl didžiųjų valstybių valdomų energijos resursų ir nekontroliuojamo pinigų spausdinimo (nepadengti turtu pinigai). Lietuvai, apsuptai žymiai didesnių ir ne visada draugiškų valstybių, būtina daug griežčiau negu didžiosioms šalims įstatymiškai apsaugoti Lietuvos valstybę nuo svetimšalių įtakos.
Kova dėl žemių vyko visais laikais. Amerikos indėnai nunyko, iškeitę savo žemes į blizgučius. Skaudus ir palestiniečių likimas, iš kurių žemė atimta ją nupirkus.
Indiją kolonizavo ne karinės pajėgos, o komercinė firma superkusi žemes. Istorija, mėgsta kartotis… ir net nebūtinai toje pačioje pasaulio vietoje!!!
Palyginkime žemės kainas. Lietuvoje – mažiausia žemės ūkio paskirties žemės sklypo kaina yra apie 400Lt/ha, didžiausia – 5000Lt/ha, net ir tokia kaina ne visiems Lietuvos ūkininkams įperkama. Dabar palyginkime Vokietijoje – dirbamos žemės kaina yra apie 35000Lt/ha, Italijoje 48000Lt/ha, Olandijoje 90000Lt/ha.
Ar reikia aiškinti, kur link judės užsienio kapitalas? Kodėl tada tie europarlamento biurokratai kategoriškai pasisako prieš išmokų ūkininkams sulyginimą?
Gal kas sugebės atsakyti, kas už to slypi? Ar ne tos vadinamos sąmokslo teorijos?
Užsieniečiams žemę pirkti Rusijoje draudžiama, leidžiama tik ilgalaikė nuoma.
Nedidelės, bet iš naftos gavybos gyvenančios turtingos Artimųjų Rytų valstybės aktyviai ieško galimybių pirkti ar nuomotis žemių ir taip užsitikrinti maisto produktų tiekimą. Saudo Arabija per tarpininkų firmas įsigyja žemes Australijoje, Kroatijoje, Egipte, Eritrėjoje, Indijoje, Maroke, Pakistane, Filipinuose, Sudane, Sirijoje, Tailande, Ukrainoje, Vietname. Jie puikiai suvokia, kad nafta anksčiau ar vėliau baigsis, o iš ko jiems reiks prasimaitinti?
Ar tai nėra artimųjų rytų tautų persikraustymas?
Kompanijos, perkančios ar ilgam laikui nuomojančios žemę užsienio šalyse, tikina, kad tai nekelia jokios grėsmės: laukai yra dirbami, derlius užauginamas, vietos gyventojai a‘lia gauna darbo, derlius išvežamas tikriesiems savininkams.
Kapitalas, rinka diktuoja savo sąlygas, nuomininkams rūpi vien gausesnis derlius, todėl po jų šeimininkavimo žemė lieka nualinta dėl besaikio trąšų naudojimo. Užaugintos produkcijos išvežimas irgi sukelia neigiamų pasekmių.
Viena, kai išauginta produkcija realizuojama šalies viduje, o perteklius eksportuojamas, tačiau visai kas kita, kai derlius iš karto išgabenamas, nepaisant šalies aprūpinimo maistu.
Užsienio kompanijų šeimininkavimas sukuria ir politinį nestabilumą. Yra pavyzdžių: Agrokompanijos „United Fruit“ veiklos Gvatemaloje rezultatas – 40 metų trunkantis pilietinis karas ir daugiau kaip 100 tūkst. žuvusiųjų.
Superkant žemės ūkio paskirties žemes, smulkieji savininkai išstumiami, o žemė koncentruojasi stambiųjų žemvaldžių rankose.
Realiai tai yra neokolonializmas, kai vargingosios šalys augina maistą turtingosioms ir iki šiol nėra sugalvota būdo, kaip sulaikyti vargingųjų šalių valdžią nuo tokių sandėrių.
Jei jūs esate žemės savininkas ir kam nors parduosite savo žemę, ūkį ar verslą; ar pardavus jus man galėsite diktuoti sąlygas, nustatyti kokias nors taisykles, ar atgal iš manęs susigrąžinti? Ne. Tai apie ką mes kalbame? Kas gins užsieniečio interesus Lietuvoje, jei jis įsigis žemę ir ką Lietuva sugebės priešpastatyti, prieš transnacionalines korporacijas, koncernus?
Puikus pavyzdys yra Chevrono veikla Ekvadore. Net Ekvadoro teismai nesugebėjo iš Chevrono išieškoti kompensacijų už neatstatomai padarytą žalą gamtai.
ES senbuvių, taip pat kitų ekonomiškai stiprių valstybių ir Lietuvos ūkininkų dotavimas iš ES fondų nėra vienodi, dotacijos skirtingos, vadinasi Lietuvos ūkininkai negali konkuruoti su užsienio ūkininkais. Konkurencinės sąlygos absoliučiai nėra lygios.
O kas jūsų laukia, jei jūs tampate nekonkurentabilus?
Tokiu atveju jūs arba parduosite savo verslą, žemę arba bankrutuojate – papildote Lietuvos klajoklių (emigrantų) gretas. Geriausiu atveju vergausim pas tą, kam parduosite savo verslą ar žemę. Tai atsitiks ne iškart, tai vyks lėtai, palaipsniui.
Šiandieninis Lietuvos ūkininkų finansinis pajėgumas yra nepaprastai menkas. Realybė yra tokia, kad šiandien, norėdami plėsti savo ūkį, Lietuvos ūkininkai negali įpirkti žemės net už tą lietuvišką mažą kainą.
Kalbėti apie konkurenciją galima tik tada, kai Lietuvos ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės bei kooperatyvai gali dalyvauti joje vienodu konkurenciniu ir finansiniu pajėgumu, kaip ir užsieniečiai. O kalbant apie kai kieno siūlomus saugiklius ir apribojimus, tai valstybinio turto privatizavimas parodė, kad daugelį saugiklių ir apribojimų galima lengvai apeiti.
Klausimas, kodėl kalbama apie pardavimą, o ne apie nuomą? Kieno kapitalas jaučia sentimentus lietuviškam kraštui? Vokiečiai žiūri į Klaipėdos kraštą, lenkai į Pietryčių Lietuvą, turi savo interesų ir baltarusiai.
Ar jūs rasite Lietuvoje nors vieną ūkininką, kuris sugebėtų sakykime Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Olandijoje ar Lenkijoje įsigyti bent 20 000 ha. žemės?
Realiai VISĄ Lietuvos teritoriją gali įsigyti – privatizuoti keli Vokietijos ž.ū. koncernai, o jei kalbėti apie JAV, ten atsiras ž.ū. koncernai, kurie tiesiogiai gali praryti visas Lietuvos žemes (vienas koncernas gali nusipirkti visą Lietuvą), kartu su visais žemės ištekliais.
O ar pagalvojame, už kokius pinigus perka? Ar tik ne už tuos pačius, kuriuos spausdina ant žalio tualetinio popieriaus ir kurie nėra niekuo padengti? Kuo tas žalias popierius pavirs rytoj? Ar susimąstėme? Štai jums ir sąmokslo teorijos, tautų persikraustymas, ŽEMIŲ UŽGROBIMAS BE KARO.
Kas atsitiks, kai užsienio kapitalas išstums Lietuvos ūkininkus ir monopolizuos visą žemės ūkį? Ogi diktuos žemės ūkio produkcijos kainas ir mes neturėsime iš ko per daug rinktis. Mes būsime priversti ir toliau ir dar daugiau skolintis iš pasaulio bankų, kad įpirkti mūsų žemėje išaugintą produkciją, kad prasimaitinti krausime kapitalą užsieniečiams, o savo ūkininkus sunaikinsime.
Tai kodėl mes, liberalai, turėtume kovoti prieš savo valstybę, prieš savo tautą?
Autorius yra liberalas.
www.akcentai.info
Vienintelis argumentas, manau, tik vienas, 10-20 procentų pakils žemės pardavimo kainos. Kiti argumentai tik neigiami. Palaipsniui prarasime tautinę valstybę.
Kaina yra taip pat neigiamo argumento dalis,nes kas neįkainuojama(Lietuvos teritorija) tampa įkainuota ir keliais grąšiais tikintis gal daugiau, įkainavus ,prarandant esmę ir pamatą po kojom.Skūpus moka ne tik du kartus, bet su terba lieka ,prazvimbus grąšius ir vaikai ir anūkai.
Hmmm…
Liberalas prieš žemės pardavimą?
Čia kaip bitės prieš medų…
Būsite, tamsta, Vytautai, pasmerktas savųjų tarpe
Pagarba autoriui.
paprastai ir aiškiai.
Liberalai ne kartą sakė, kad žmogui reikia duoti meškerę, o ne žuvį ir jis išgyvens per visus sunkmečius. O čia jie nori net ne meškerę, o visą tinklą atiduoti svetimiems. O po jų nors ir tvanas…
Puikus pastebėjimas 🙂
Iš tiesų, liberalizmas būtų puiku, jei mes jo laikytumėmės nuosekliai ir neiškraipytume.
Kurio referendumo, kad referendumui parašų pririnkt (užuot “grybavus”)
reikėtų;
a) UŽ LITĄ, be svetimų kišenpinigių “eurais”
b) už seimūnų kiekio sumažinimą iki…kiek?
c) ar, jau – dėl tolimesnės Valstybinės sutarties perdarymo išliekant ES,
ar… NEIŠLIEKANT 🙂 ?
Kurio, – kad “negrybauti”?
Kai turėsime naują referendumo barjerą (100 000), tada galėsime formuluoti naujų referendumų tikslus. Žmonės yra protingi, kvailų referendumų niekas neskelbs.
Puikus straipsnis, aciu autoriui veikia chatas: http://vaikai.info.narcizas.serveriai.lt/index.php/transliacijos-menu skaitome naujausius straipsnius, kalbames apie Lietuvos aktualijas, draugiskai pabendraujame, uzsukite 🙂
Komentatoriui “visgi”,
“kad “negrybauti”, atsakau iškart.
– Demokratija reiškia galimybę Tautai įtakoti savo valstybės gyvenimą.
“Valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.
Svarbiausi Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.
Savo suverenitetą Tauta reiškia TIESIOGIAI,
arba per savo teisėtai išrinktus atstovus.
Taigi, kad galėtume TIESIOGIAI įtakoti valstybės gyvenimą
privalome sumažinti referendumui įnicijuoti būtiną
300.000 parašų skaičių iki 100.000.
Privalome grąžinti į Konstitucijos 47 straipsnį
Tautos referendumu priimtą normą, kad Lietuvos
“Žemė, vidaus vandenys, miškai parkai nuosavybės teise
gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.”
Privalome įrašyti, jog
“Referendumu priimti įstatymai ir teisinės normos
gali būti keičiamos TIK REFERENDUMU”.
– Tuomet negalės mūsų “išrinktieji” tyčiotis iš Tautos valios.
Tam mes privalome šį kartą per 3 mėnesius surinkti 300.000 parašų.
Daugiau tiek nebereikės. Pakaks ir 100.000.
Mes privalome sugrąžinti valstybę Tautai.
Mes tai padarysime.
Refererendumo grupės Tautos Valia vardu
Romas Kaulinis
Daugiau info –
Tel. 868527278
romaskaulinis@gmail.com
,
Visus, kas nori ir gali prisidėti prie parašų rinkimo, mielai kviečiame registruotis ir su jumis bus susisiekta. Registracijos anketa: https://docs.google.com/forms/d/1odTo0G0GcPFpjvtyNRNFfx8aKJuNvk3UnKOIMsCq7CA/edit
Taip pat galite skambinti savo apskrities referendumo koordinatoriui: http://www.referendumailietuvos.info/index.php/kontaktai
Kai surinksit, tai ir pasidžiaukit. Neperšokęs upelio nesakyk “op”.
O tamsta tuo metu palauksi ir patogiai pažiūrėsi, kokią vėliavą kelti
Jokiu pardavimu ! Parasyta tiesa.Jei labai reikia-nuomuoti priziurint kaip su zeme elgiamasi.Zeme-visos lietuviu Tautos nuosavybe,o ne kazkokia kazkieno sukurta preke.Reikia referendumo.Del skaluniniu-irgi.
Nuomonė: Ei, tu, liberole, nuosavybė neliečiama. Nuosavybės ribojimas, naudojimosi ja ribojimas- tai žmogaus teisių pažeidimas. Dabar svajoja uždrausti laisvai parduoti žemę, rytoj uždraus parduoti namus, nes juose gal apsigyvens ne tos tautos žmogus iš Europos Sąjungos, poryt neleis nešioti kryželio ant kaklo, dar kitą dieną paskelbs, kad Biblija draudžiama knyga… Apie tai juk svajoja visokie netik liberolai, bet ir muslimai, buvę ruskių koloborantai. nei aš, nei mano šeima , nei dauguma kaimynų parašų, kad būtų referendumas nedėsime, o jeigu jis vyktų į jį net neisime. kovosime, kad savo nuosavybę galėtume parduoti kam norime rinkos kaina… Ir atsikniskit, liberolai s….
Trolis. Kaip tik tie “liberolai” nori, kad zmones nenesiotu kryzeliu ant kaklo, uzdrausti Biblija ir pardavineti zemes svetimiems…
Trojau, negi jūs dar nesuprantate, kad žemę jūs ir dabar galite parduoti? Niekas jums nedraudžia. Tik bėdad, kad ją pardavus užsieniečiui, jūs jos niekada nebegalėsite atpirkti. Ir jūsų vaikai nebegalės. Jie nupirks iš jūsų tą žemę už grašius, kuriuos išleisite ir vėl pirštą čiulpsite.
Tai ponas Vytautas esi pono Vygando sūnus… Obuolys nuo obels, kaip ir veterinaras nuo veterinaro, netoli krenta. Demagogų šeimynėlė, paskutiniais sovietų metais godžiai naudojusis talonais, spec. parduotuvėmis ir kt.
Jei paneigsite, nuoširdžiai atsiprašysiu. Aišku, už Tamstą, o ne už tėvelį, kuris gal dar atsimena savo prakalbą apie seną vyną ir naujus vynmaišius… Paklausk, Vytautai, jei ką…
Amelija, kažką supainiojote. Nepažįstu Vygando Pauliko 🙂 Nieko nuostabaus. Teko žiniasklaidoje matyti dar du Vytautus Paulikus. Ko gero tokių yra ir daugiau.
Siūlau visiems čia rašinėjantiems pradėti nuo savęs.
Įsigykite žemės sklypą ir jokių būdu nepraduokite jo užsieniečiui. Ir tada galėsit nebijot jokių įstatymų leisiančių parduoti užsieniečiui.
Tad ko gi jūs bijot? Jei visa Lietuva bijo, tai niekas ir nepardavinės Lietuvos žemės latviams, baltarusiams, suomiams ir vokiečiams. O jei visai Lietuvai nusispjaut, tai tada dėl ko jūs kovojat?
kad siūlymas nelogiškas:yra vienaip ir kitaip”rašinėjančių”ir yra kuriam dabar duok daug pinigų,po to kas bus Lietuvoje,kad ir tvanas:)
Trojaus vienadienė psicgologija. Žemė nėra sukurta žmogaus, tai ne namas, tai gamtos dovana ir būtų geriausia jei žeme nieks neprekiautų ypač dabar, artėjančios žemės alinimo laikotarpiui kai gamtos resursai senka. Galėtų būti tik nuomojama ir jei gerai tvarkosi ūkininkas gali pereiti nuoma paveldėtojams. Jokių pardavimų užsieniečiams, nes valstybė – tai tauta ir žemė.
Na, tokio liberalo dar nemačiau,sveikinu.
… žmonių mulkinimas, bet simboliškas – toks jis ir liberalas… O kas man uždraus parduoti žemę tam, kas man brangiau sumokės? Tai gal jūs patys pabandykite viską pardavinėti ne tiems, kas brangiau moka, o kas veltui nori gauti. Beje, jeigu ūkininkas kažkokiu būdu sugeba nusipirkti pusę milijono kainuojančią ž. ū. techniką, tai, atleiskite, kodėl jis nepajėgus įsigyti žemės už pačią mažiausią kainą? Na, kad ir 500 ha po 400 litų – juk tai pusė ž.ū. technikos kainos?
Vytauto mintys teisingos, pritariu. Dar reikėtų pridurti, jog pasiturintys gyventojai šalių , kurios pasmerktos ateityje atsidurti po vandeniu dėl Pasaulinio vandenyno vandens lygio pakilimo, jau dabar supirkinėja žemes bent keliolika metrų esančias virš jūros lygio. Pasižiūrėkite , kurios valstybės "Atlanto žemupy" ir nesunkiai nuspėsite potencialius pirkėjus, tik jie pirks Lietuvos teritorijos gražiausias vietas, kadangi žemės ūkis jų nedomina.
Sveiki. Svarbi teisinė informacija. Pamatinis terminas „LIETUVIŲ KILMĖS LIETUVOS PILIETIS“ sureguliuos visas ,dvigubos pilietybės, žemės pardavimo problemas. Mąstom, nebūkim juokingi, apgailėtini ministerijų šliužai. Arvydas Damijonaitis
* * *
Tai neįprasta
Ir nepaprasta.
Tu keli jau netgi paniką?..
Tau aš mylimai ir vienintelei
Jau senokai
Jaučiu panieką.
Myliu už
Nenuoseklumą.
Kai toks būtinas, tvirtas atsakas.
Myliu ir už ryžtingumą
Vakarais man
Sekti pasakas.
Pažadų
Nebeprisimeni,
Nors tikiu tavim kaip asilas.
Nuodėminga — lieki angelu,
O apgavus
Lieji ašaras.
O jeigu tu
Ir pradingtum.
Likčiau vienišas, keisčiau pažiūras.
Tavo vietoje kitą rinkčiausi.
Persimesčiau gal
Į mažumas.
Bet įstatymai —
Liks apstatymais.
Pašaukimas, — kelti paniką.
Nesuprantama, tau aš mylimai,
Tau aš, — „Valdžiai“,
Jaučiu panieką…
Tu parduoti
Nori žemę,
Tą, kurią mus bočiai gynė.
Kalavijais teginkluoti,
Tau ji kas?
Man gi — Tėvynė!