
Liepos 8–11 d. Briuselyje vyko seminaras Europos pacientų forumo „Europa sutinka jaunuosius pacientus“, kuriame dalyvavo daugiau nei 25 įvairiomis lėtinėmis ligomis sergantys jaunuoliai iš įvairių Europos šalių organizacijų, tarp jų ir iš Lietuvos asociacijos „Gyvastis“, jungiančios transplantuotus ir laukiančius persodinimo operacijų žmones. „Gyvastis“ – viena iš Europos pacientų forumo partnerė, vykdant lėtinėmis ligomis sergantiems jaunuoliams skirtą projektą „EMPATHY“.
Keturias dienas vykusiame seminare, kuriame dalyvavo ir 3 su persodintais inkstais gyvenantys Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ nariai, buvo nagrinėjamos tokios temos, kaip jaunųjų pacientų diskriminacija, žinių trūkumas bei emocinės problemos, sužinojus jog sergama nepagydoma lėtine liga, jaunuolių perėjimas iš vaikų į suaugusiųjų skyrių ir panašios aktualios kasdienybėje iškylančios problemos.
„Džiaugiuosi, jog Europos pacientų forumas jau daugelį metų sėkmingai vykdo savo veiklą ir, rengdamas tokius projektus kaip EMPATHY, įtraukia ir skatina jaunimą dalintis savo patirtimis bei problemomis, o svarbiausia – aktyviai ieškoti jų sprendimo būdų bei garsiai apie juos kalbėti visoje Europoje. Ir tai yra nuostabu. Nes tik pastangos ir konstruktyvi valdžios kritika gali padėti išspręsti iškylančias problemas“ – teigė lėtinių ligų federacijos Europoje atstovas M. Greko (Marco Greco).
Projekto organizatoriai suteikė galimybę jauniesiems pacientams akis į akį susitikti su Europos Parlamento nariais, dirbančiais įvairiausiose srityse, tokių kaip sveikatos apsauga bei priežiūra, pacientų teisės, ekonomika, kurie atsakė į pacientų užduodamus klausimus, aiškino apie savo veiklą, siekė užtikrinti savo pažadų įvykdymą ateityje.
Norint geriau suprasti pacientų poreikius bei problemas, seminare buvo kuriami vaidinimai, kur sergantys jaunuoliai stengėsi įsijausti į tėvų, ligonių, medikų ir darbdavių vaidmenis.
EMPATHY – Europos pacientų forumo jaunimo grupės projektas, siekiantis įtraukti kuo daugiau iniciatyvių jaunų pacientų iš įvairių Europos šalių organizacijų, užtikrinti kokybišką sergančiųjų sveikatos priežiūrą bei skatinti jaunimą spręsti savo problemas Europos lygiu, įtraukiant ir Europos Parlamento narius.