Prie pasaulinio sumanymo jungiasi Vilniaus mažasis teatras – kviečia į pjesės „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ skaitymą (0)

Prie pasaulinio sumanymo jungiasi Vilniaus mažasis teatras – kviečia į pjesės „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ skaitymą | Valstybinio Vilniaus mažojo teatro nuotr.

Prie pasaulinio sumanymo jungiasi Vilniaus mažasis teatras – kviečia į pjesės „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ skaitymą | Valstybinio Vilniaus mažojo teatro nuotr.

Spalio 15 d., Valstybinis Vilniaus mažasis teatras jungiasi prie pasaulio teatrus sujungusio sumanymo ir kviečia į atvirą dramaturgo Andrejaus Kureičiko (Kureichiko) pjesės apie įvykius Baltarusijoje skaitymą. Užsiregistravusieji ir atėję į Vilniaus mažąjį teatrą, išgirs pjesę „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ – vos parašyta, ji žaibiškai pasklido po įvairių šalių scenas ir tapo vienu būdų parodyti bendrystę su laisvės siekiančiais baltarusiais.

Negalėdama užsimerkti prieš Baltarusijoje jau keletą mėnesių besitęsiančią padėtį ir palaikydama žmones, kovojančius už savo norus ir požiūrį, Vilniaus mažojo teatro bendruomenė nedvejodama ėmėsi šio sumanymo. Žiūrovai kviečiami ateiti į atvirą garsaus Baltarusijos dramaturgo pjesės skaitymą, kuris teatro lankytojams bus nemokamas, tačiau kviečiama paaukoti organizacijoms, renkančioms paramą Baltarusijos žmonėms.

Vilniaus mažojo teatro režisierė Gabrielė Tuminaitė įsitikinusi, kad A. Kureičiko pjesės skaitymai prasmingai susijungia su kitais teatro darbais: „Rugpjūčio pabaigoje mūsų teatras pradėjo veiklos 30-mečio renginių ciklą „Atsiverti“. Jo metu rodėme „Čia nebus mirties“ spektaklį Lukiškių kalėjmo erdvėse, kalbėjome apie esminę tautos traumą – trėmimus į Sibirą. Šį skaitymą suvokiame kaip tąsa temos, kurią pradėjome Lukiškių kalėjime su šūkiu „Atsiverti“. Lukiškių kalėjimo parodymai sutapo su įvykiais Baltarusijoje ir įrodė, kad praeities įvykiai atsikartoja šiandien ir juos būtina liudyti. Puikiai pamename ir 90-uosius – kaip buvo svarbu tai, kad atsirado palaikančiųjų mūsų laisvės siekį.“

Pjesės „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ autorius A. Kureičikas – dramaturgas, scenaristas ir prodiuseris, garsus Baltarusijoje ir už jos ribų. Ši naujausia A. Kureičiko pjesė pasakoja apie pirmąjį revoliucijos Baltarusijoje mėnesį, eigos pakilimus ir nuosmukius – nes nei viena, nei kita negali būti išvengiama.

Dramaturgo A. Kureičiko pjesės veikėjai paremti tikrais žmonėmis, tarp dalies jų galima atpažinti buvusius ar esamus Baltarusijos vadovus. Tarp kitų – drąsius šalies žmones, kovojančius už laisvę. Vos parašyta, pjesė sudomino teatro kritiką ir vertėją Džoną Frydmaną (John Freedman), kuris ir išvertė kūrinį į anglų kalbą. Į lietuvių kalbą „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ išvertė Andrius Jevsejevas.

Spalio 15 d., 18:30 pjesę skaitys aktoriai Arvydas Dapšys, Daumantas Ciunis, Tomas Stirna, Larisa Kalpokaitė, Jūratė Brogaitė, Inga Burneikaitė, Rasa Jakučionytė, Almantas Šinkūnas, Neringa Būtytė, Tomas Rinkūnas, Agnė Šataitė ir Indrė Patkauskaitė. Skaitymo režisierė – Gabrielė Tuminaitė.

Užsirašyti į Vilniaus mažojo teatro renginį galima paspaudus nuorodą čia: https://www.eventbrite.com/e/izeisti-baltarusija-tickets-124069223387.

Šis renginys taps viena pasaulinio pjesės skaitymo dalimi. Daugiau žinių apie kitose šalyse rengiamus skaitymus galima sužinoti projekto „Facebook“ puslapyje: https://bit.ly/30Czenw.

Organizacijas, priimančias aukas Baltarusijos žmonėms, galima rasti čia:

www.belarus97.pro/eng;

https://imwiththebanned.com;

www.facebook.com/donate/759400044849707/10158395656606066/;

http://spring96.org/en.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: