„Mokslo sriuba“: Kada mokslininkai įmins mįslę apie nežemišką gyvybę Marse? (video) (7)

„Mokslo sriuba“: Kada mokslininkai įmins mįslę apie nežemišką gyvybę Marse? | LRT nuotr.

„Mokslo sriuba“: Kada mokslininkai įmins mįslę apie nežemišką gyvybę Marse? | LRT nuotr.

Marsas – sausą ir šaltą dykumą primenanti planeta, kur naktimis temperatūra nukrinta iki minus 60 laipsnių Celsijaus. Įsivaizduokime – dieną džiaugiamės vasara, o naktį atsiduriame Antarktidoje.

Kita vertus, sukaupta daugybė geologinių įrodymų, kad praeityje Marse būta sąlygų labai panašių į dabar esančias Žemėje. Fizinių ir technologijos mokslų centro astrofiziko dr. Kastyčio Zubovo teigimu, kadaise Marsas turėjo gerokai tankesnę atmosferą, o planetos paviršiuje buvo skysto vandens – šiandien ten matyti išdžiūvusių upių vagos.

Gyvybės Marse atradimas žymiai praplėstų mūsų suvokimą apie tai, kokie bruožai yra būdingi gyvybei. Radus daug panašumų tarp gyvybės Marse ir Žemėje, būtų galima daryti prielaidą, kad gyvybė į Marsą atskrido iš Žemės, arba priešingai – pirmiausia prasidėjo Raudonojoje planetoje ir buvo atgabenta į Žemę. Tikimybė, kad gyvybė egzistuoja ir kitose planetose, taptų labai didelė.

 „Mokslo sriuba“: Kada mokslininkai įmins mįslę apie nežemišką gyvybę Marse? | LRT nuotr.

„Mokslo sriuba“: Kada mokslininkai įmins mįslę apie nežemišką gyvybę Marse? | LRT nuotr.

Laidos įrašas:

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima žiūrėti sekmadieniais 12 val. per LRT Plius bei www.mokslosriuba.lt.

 „Mokslo sriuba“: Kada mokslininkai įmins mįslę apie nežemišką gyvybę Marse? | LRT nuotr.

„Mokslo sriuba“: Kada mokslininkai įmins mįslę apie nežemišką gyvybę Marse? | LRT nuotr.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Švietimas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Apsistokime ties ŽEMĘ, kurioje mes gyvename. Ar mokslininkai gerai ją pažįsta? ATRODO – NE!
  Štai knygoje “PAŽINIMO DŽIAUGSMAS” “MOKSLAS IR VISATA” psl. 187 pateiktas ŽEMĖS “RAKTAS”! Jame TEIGIAMA, – “ŽEMĖS SUKIMOSI AŠIS PASVYRUSI NUO STATMENS Į ORBITOS PLOKŠTUMĄ – 23,5 kampu. Dėl to atsiranda metų laikai! MELAS!!!
  Žemės nuotolio nuo SAULĖS kitimas, neturi reikšmės metų LAIKŲ kaitai!”????
  O KAS GI TURI”!
  ŠTAI KĄ PRANEŠA MAJŲ ŠALTINIAI!
  “BUVO LAIKAS, kai para Žemėje trūko 16- 18 valandų ir buvo laikotarpių, kai trukdavo net 36 valandas”.
  Atradus Trečiąjį ir Ketvirtąjį Žemės ašies fizinius judėjimus, tapo aišku, kad LEDYNMETYJE, kai vandens lygis Žemėje nusenka iki žemiausio lygio, ŽEMĖS SUKIMASIS apie savo ašį; pagreitėja. Tuo tarpu TARPLEDYNMETYJE, kai abiejuose Žemės ašigaliuose ledynai ištirpsta, ŽEMĖ apsunksta ir Žemės sukimasis, apie savo ašį, sulėtėja net iki 36 valandų per parą!
  ATRADUS TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS, yra įrodyta, kad ” PER VIENERIUS METUS” ŠIAURINIS ŽEMĖS AŠIGALIS Į SAULĘ PAKRYPSTA per 0,06 laipsnio! TODĖL, MŪSŲ LAIKAIS, ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE KLIMATAS ŠYLA VIS LABIAU, PIETINIAME – VIS LABIAU ŠĄLA!!!

 2. Beje,:

  ar pastebėjote, kad šiemet jau rugpjūčio mėnesį vakarais anksčiau ir sparčiau temti pradėjo, nežiūrint, kad laikrodžiai rodo ,,vasarinį” laiką? Ar tai tik dangų aptraukę lietaus debesys lėmė?

 3. apie nežemišką gyvybę Marse?:

  O ar MARSE turėtų būti ŽEMIŠKA gyvybė?

  • mvasionis:

   Gyvybė negali būti žemiška ir nežemiška. Ji tiesiog gyvybė. Juk Marse prieš milijonus metų buvo jauku IR TEN GYVENTA, nes Saulutė buvo kaitresnė. Marsą kažkas nuniokojo ir persikėlė tas kažkas į kitą planetą arčiau Saulės. Tas “kažkas” esame mes, kurie nori sunaikinti paskutinę gyvybei tinkamą Saulės sistemos vietelę. Mes esame NE TIK, bet savižudžiai ir kvailiai, nes švaistome miliardus Marsui, kuris jau miręs, o ne Žemės gaivinimui. Muskai, atsikvošėk!!!

   • Žemyna:

    Vadinasi, negalėjo būti taip, kad kiekvienoje planetoje (= Kūrėjo bandymų laboratorijoje, kur kuriamos ir vis tobulinamos gyvybės formos, kūnai) gyvybė bent šiek tiek skyrėsi? Pvz, sąnarius kažkuo kitu arba kitokiais keičia, ar mitybos, mąstymo, pasaulio pažinimo ar judėjimo būdą… Ar neįmanoma, kad ne visur kūnai buvo tokie, kokius mes Žemėje matome ar archeologai atkasa? O gal nežemiškos gyvybės galėjo turėti kad ir plazmos pavidalą/sandarą? Tokioms ir kelionės paprastesnės, trumpiau trunka…
    Nebandėte Kūčių vakaro žaidimo su veidrodžiu? Įdomus reiškinys! Staiga už tavęs vienoje vietoje ima tirštėti oras, sutirštėjusiame jo plote jis tartum verda, sukusi sūkuriu, o tada jis vis labiau įgauna spalvas, aiškėja formos ir galiausiai įgauna žmogišką pavidalą. Mano atveju tai buvo prieš keletą metų miręs tėvas. Jo vaizdas ,,kabojo” už manęs trumpai, o tada ėmė atbulas tolti, mažėti ir išnyko. Labai įdomus tas vyksmas, bet kai darai pirmą kartą ir nežinai, kaip visa tai vyksta, nežinai ir į ką labiau dėmesį atkreipti. Bet pakartoti nedrįsau.
    Beje, panašius sutirštėjusio oro debesėlius mačiau eidama iš Vingio parko mitingo. Ir oras buvo itin gaivus, lyg po audros. Apsižvalgiau, bet aplinkiniai arba dėmesio nekreipė, arba to nematė. Nedrįsau jų paklausti, ar čia tik man vaidenasi, ar jie irgi tą patį mato. Bet tais metais ne sykį dangus virš mūsų kažkuo skyrėsi nuo įprasto.
    Tai va, jei pas mus kartais kažkas neįprasto vyksta, tai kitur tai gal kasdienė tikrovė, tik dar turtingesnė, negu čia pamatome.

 4. Kas ir kada įvyko Marse? Įdomu? Tačiau mokslininkams turėtų labiau rūpėti – ŽEMĖ?! Juo labiau, kad – tai – KAS kada? ir KODĖL VYKO? ir VYKSTA ŽEMĖJE, JAU YRA ĮMINTA!!!
  MAT, YRA ATRASTI – TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI, kurie puikiai paaiškina – KAS? KADA? ir KODĖL? ŽEMĖJE VYKO? bei kas – VYKSTA? ir VYKS???!!!
  SKAITYKITE KNYGAS: “”Per praeiti į ateitį”, “Pažadinta praeitis”. “Praeitis ir ateitis”. “Praregėjimas”, “Tvanai dievai civilizacijos”.

 5. Daug kas yra skaitęs “FAETONTĄ”! Pasirodo, jog tai UGNIES PRANAŠAS, kuris ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE siautėja periodiškai kas 3000 metų!
  KODĖL?!!! Todėl,. kad ŠIAURINIS ŽEMĖS PUSRUTULIO AĮIGALIS, ŠIAME TŪKSTANTMETYJE, PASTOVIAI (KAS METAI!) KRYPSTA į SAULĘ!!!
  TODĖL nuo 2500-jų metų ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE BUS TIKTAI VIENAS METŲ LAIKAS – DIENA!!! PIETINIAME – TIKTAI NAKTIS ir ŽIEMA!!! TAI TĘSIS IKI 3500- jų METŲ!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: