Prezidentas: būtina užtikrinti, kad rinkimai vyktų sklandžiai ir piliečiai galėtų pasinaudoti teise balsuoti (0)

Gitanas Nausėda | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gitanas Nausėda | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Spalio 6 d. Prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu kalbėjosi su Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininke Laura Matjošaityte ir visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadove Marija Šaraite.

Pokalbio metu aptartas prasidėjęs išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose, galimi pažeidimai ir jų užkardymas. Prezidentas domėjosi, kokios papildomos saugumo priemonės taikomos dėl koronaviruso pandemijos (COVID-19) keliamos grėsmės ir kaip vyksta pasirengimas pagrindinei balsavimo dienai – sekmadieniui.

„Būtina užtikrinti, kad rinkimai vyktų sklandžiai ir piliečiai galėtų pasinaudoti teise balsuoti“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas atkreipė dėmesį į vangiai vykstančią rinkėjų, esančių atskirtyje dėl koronaviruso susirgimo (COVID-19) ar rizikingų kontaktų su sergančiaisiais, registraciją balsuoti. Šalies vadovas teiravosi, ar buvo padaryta viskas, kad saviizoliacijoje esantys asmenys laiku gautų informaciją apie galimybę balsuoti namuose. VRK pirmininkė užtikrino, kad savo rinkimų apygardos teritorijoje izoliavęsi asmenys prašymus dėl balsavimo namuose galės teikti iki pat šeštadienio imtinai.

Pokalbyje taip pat aptartas rinkimų prieinamumo neįgaliesiems klausimas. VRK pirmininkė pristatė Prezidentui, kas buvo padaryta pritaikant rinkimų apylinkes neįgaliųjų poreikiams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: