Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija apžvelgė atliktus darbus (video) (0)

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija apžvelgė atliktus darbus | lrs.lt nuotr.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija apžvelgė atliktus darbus | lrs.lt nuotr.

Rugsėjo 16 d. posėdžiavusi Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija  apžvelgė visus Seimo atliktus darbus, sprendžiant pasaulio lietuviams rūpimus klausimus, tarp kurių svarbiausi – įvykęs referendumas dėl gimimu įgytos Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo, Pasaulio lietuvių vienmandatės rinkimų apygardos įsteigimas, pilietiškumo skatinimas minint Pasaulio lietuvių metus, teigiama migracija Lietuvoje, kai daugiau yra atvykstančiųjų į Lietuvą nei išvykstančiųjų, nes nuolat gerinamos prisitaikymo gyventi Lietuvoje sąlygos grįžusiesiems iš emigracijos.

Komisijos pirmininkas Antanas Vinkus perdavė nuoširdžius Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimus ir padėką komisijos nariams. „Nepaprastai džiaugiuosi, kad mums pavyko susivienyti, sujungti jėgas tėvynės labui“, – kalbėjo Seimo narys ir diplomatas A. Vinkus, pasidžiaugdamas, kad „komisija per savo darbo laikotarpį vieningai priėmė daugiau nei pusšimtį sprendimų, kuriose išdėstytus pasiūlymus tiek pats Seimas, tiek ir atsakingos institucijos spėjo įgyvendinti“. Jis padėkojo Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui, komisijos nariams ir Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos nariams už nuoširdų darbą kartu, sprendžiant lietuvių, pasklidusių po pasaulį, problemas.

Posėdyje dalyvavęs Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis pasveikino komisijos narius, įteikė padėkas Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovams komisijoje už darbą, telkiantį viso pasaulio lietuvių bendruomenes ir įkvepiantį jas pilietiškumui. „Pelnytai didžiuokitės nuveiktais darbais!“ – komisijos narius drąsino Seimo Pirmininkas.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke padėkojo Seimo nariams už paramą sprendžiant pasaulio lietuviams svarbius klausimus, veiksmingą ir sėkmingą bendrą darbą ir parodytą išskirtinį dėmesį Lietuvos diasporai.

Posėdyje taip pat dalyvavo Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė, Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas, Konsulato Seinuose vadovas Remigijus Motuzas, Vidaus reikalų ministerijos Migracijos politikos grupės patarėja Daiva Vežikauskaitė.

Šiame posėdyje komisija priėmė tris sprendimus:

1. Sprendime „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos veiklos rengimo ateityje“ (https://www.lrs.lt/sip/getFile3?p_fid=25504) komisija paragino Seimą ir kitą veiklos laikotarpį užtikrinti Komisijos veiklos stiprinimą, o iškilus ypatingoms padėtims bei tarpinių komisijos posėdžių metu numatyti galimybę dalyvauti komisijos posėdžiuose nuotoliniu būdu, taip užtikrinant ir lankstesnį komisijos veiklos keitimą įvairių iššūkių sąlygomis.

2. Sprendime „Dėl rinkimų rengimo Pasaulio lietuvių rinkimų apygardoje“ (https://www.lrs.lt/sip/getFile3?p_fid=25505) komisija paprašė Vyriausiosios rinkimų komisijos išsiųsti priminimą visais turimais 2019 m. rinkėjų, deklaravusių gyvenamąją vietą užsienio valstybėje, el. pašto adresais apie vykstantį užsienyje gyvenančių rinkėjų sąrašų sudarymą ir žinias, kaip galima dalyvauti šiuose Seimo rinkimuose.

3. Sprendime „Dėl gimimu įgytos Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo vaikams“ (https://www.lrs.lt/sip/getFile3?p_fid=25509) komisija pasiūlė Seimui nustatyti, kad vaikai, kurie yra įgiję Lietuvos Respublikos pilietybę gimimu, turėtų lygias galimybes išsaugoti Lietuvos Respublikos pilietybę nepriklausomai nuo to, ar ją įgijo gimdami Lietuvos teritorijoje, ar gimdami Lietuvos Respublikos piliečio šeimoje užsienyje, ir neišskirti Lietuvoje gimusių vaikų, nustatant jiems papildomą reikalavimą pasirinkti tik vieną iš turimų pilietybių, kai jiems sukanka 20 metų.

„Džiaugiuosi, kad galėjau tuos keturis metus prisidėti prie diasporos klausimų sprendimo, ir darbuotis komisijoje kartu su pasišventusiais kolegomis iš Pasaulio lietuvių bendruomenės bei Seimo. Dariau tai iš širdies vardan mūsų Tėvynės ir po visą pasaulį pasklidusių lietuvių“, – sakė komisijos kopirmininkas dr. Rimvydas Baltaduonis, išreikšdamas viltį, kad komisija tik stiprins savo darbą ateityje, nes „tai, kad ši komisija gyvuoja jau ketvirtį amžiaus, rodo jos užduoties ilgaamžiškumą ir reikalingumą“.

Posėdžio vaizdo įrašas:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: