Valdovų rūmuose Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybių vadovai nubrėžė tolimesnio bendradarbiavimo gairės (8)

M. Moravieckis ir S. Skvernelis | lrv.lt nuotr.

M. Moravieckis ir S. Skvernelis | lrv.lt nuotr.

Rugsėjo 17 d. Vilniuje, Valdovų rūmuose, vyko Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdis, kuriame aptarti bendri esami ir būsimi svarbiausi mūsų šalims darbai, pasidžiaugta pasiekimais ir nubrėžtos bendradarbiavimo gairės.

Bendrame pirmą kartą šiuolaikinėje mūsų šalių istorijoje įvykusiame Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdyje, kuriam pirmininkavo abiejų valstybių premjerai – Saulius Skvernelis ir Mateušas Moravieckis, dalyvavo virš 20 ministrų, vicepremjerai, taip pat abiejų valstybių vyriausybių kancleriai. Prieš bendrą posėdį vyko premjerų ir ministrų dvišaliai susitikimai pagal kompetenciją – juose aptarti aktualūs dvišalio bendradarbiavimo klausimai ir tolesnės santykių stiprinimo kryptys.

Simboliška, kad šis susitikimas vyko rugsėjo 17 dieną – būtent šią diena prieš 81 metus, įgyvendinant nusikalstamus susitarimus tarp nacistinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos, prasidėjo Sovietų Sąjungos agresija prieš Lenkiją, kuri nulėmė ir Lietuvos likimą.

„Šiandienos susitikimas – tai abiejų valstybių dvišalio bendradarbiavimo visose srityse įprasminimas. Dvišalius santykius pavyko pakelti į aukšto intensyvumo ir tarpusavio supratimo lygmenį. Mūsų tikslas – ir ateityje išlaikyti strateginių santykių dvasią atitinkantį ir į konkrečius rezultatus orientuotą bendradarbiavimą. Pastaruosius ketverius metus mūsų šalys bendradarbiavo ypač produktyviai. Už tai asmeniškai dėkoju Ministrui Pirmininkui M. Moravieckiui ir Lenkijos Vyriausybei. Lietuva ir Lenkija yra stipresnės ir sėkmingesnės, kai puoselėja strateginę partnerystę ir nesileidžia skaldomos. Pavyko mūsų santykius grąžinti į tą aukštą lygį, kurio nusipelno mūsų žmonės ir kurį išlaikyti mus įpareigoja bendra istorija ir kultūrinis panašumas“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Posėdyje apibendrinta pasiekta pažanga vystant strateginę dvišalę partnerystę. Abiejų šalių vyriausybės pabrėžė regioninę Lietuvos ir Lenkijos atsakomybę, telkiant tarptautinės bendruomenės paramą Baltarusijos žmonėms. Tai įtvirtinta Vyriausybių vadovų pasirašytoje Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių deklaracijoje dėl strateginės partnerystės ir Baltarusijos. Šia deklaracija sutarta dėl esminio bendro tikslo – kad nepaliaujamai siekdamos mūsų šalių saugumo ir gerovės, įgyvendindamos svarbiausius transporto ir energetikos projektus, toliau stiprindamos bendradarbiavimą visose srityse ir visais lygiais, Lietuva ir Lenkija tuo pat metu yra pasirengusios savo patirtimi ir parama dalytis su kaimyninėmis šalimis.

Dėmesio skirta kultūrinių ryšių ir bendros istorinės atminties politikos stiprinimui. Pasirašyti dokumentai, įprasminantys glaudesnį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą atskirose srityse.

Daug dėmesio skirta strateginių transporto ir energetikos infrastruktūros projektų įgyvendinimui ir ekonominių ryšių stiprinimo kryptims, ypač susijusioms su abiejų valstybių geležinkelių įmonių bendradarbiavimu. Dalyvaujant Lenkijos ir Lietuvos premjerams, pasirašyti du svarbūs susitarimai tarp AB „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) ir Lenkijos geležinkelių kompanijos PKP dėl bendros įmonės steigimo kroviniams gabenti ir dėl keleivinio traukinio Vilnius–Varšuva.

Pirmuoju susitarimu patvirtintas įsipareigojimas abiem bendrovėms pradėti jungtinę veiklą gabenant krovinius geležinkeliu Lietuvoje ir Lenkijoje, antruoju – šalių sostines sujungti patogiu keleiviniu traukiniu.

Bendras vyriausybių posėdis vyko Ministro Pirmininko S. Skvernelio kvietimu. Tikimasi, kad tokie susitikimai taps reguliarūs.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

8 komentarai

 1. Bartas:

  Muzika. Šoksime ”krokoveka”. Lietuva pradeda . Kviečia Lietuvos R. vyriausybės pirmininkas. Tegyvuoja atgimstanti Lenkijos karalystė!!
  Gal kas žino ir matė. Vadovai bučiavosi ar ne?

 2. Stebėtojas:

  Kažin, kada laukti antros (o faktiškai pirmos!) valstybinės kalbos įteisinimo Lietuvoje? 🤔

 3. Gerai, kad baigiasi Skvernelio su “valstiečiais” kadencija, taigi bendrais žodžiais prirašyti popieriai eis į stalčių…
  Dėjimasis su Lenkija turėtų tik pabloginti “valstiečių” rezultatus Seimo rinkimuose. Lietuviui jau pakanka Jogailos užnešto lietuvybę šimtus metų graužusio šlėktizmo, kurio dar laikas neišblukino iki šiol…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: