Vilniuje skiepai nuo erkinio encefalito – visiems dirbantiems su vaikais darželiuose (0)

„Vilnius sveikiau“ | vvsb.lt nuotr.

„Vilnius sveikiau“ | vvsb.lt nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybė šį mėnesį pradės skiepijimą nuo erkinio encefalito. Mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė pabrėžia, kad skiepai nuo erkinio encefalito yra vienintelė erkių platinamų ligų apsaugos priemonė, todėl norint saugiai bei kokybiškai organizuoti vaikų ugdymą lauko erdvėse, būtina pasirūpinti darželių darbuotojų sveikata.

„Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, didžioji vaikų ugdymo dalis yra organizuojama lauke. Norint užtikrinti jų saugumą, Vilniaus miesto savivaldybė imasi erkių platinamų ligų profilaktikos priemonių, kurių efektyviausia ir vienintelė nuo erkinio encefalito – skiepai“, – teigia E. Tamošiūnaitė.

Vilniaus miesto savivaldybė, atsižvelgdama į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbo specifiką bei augančius sergamumo erkinio encefalitu skaičius, priėmė sprendimą paskiepyti visus pedagogus, išreiškusius poreikį. Žinoma, kad šiandien poreikį skiepams nuo erkinio encefalito išreiškė apie 2000 specialistų ir jų padėjėjų.

Toks sprendimas priimtas rudens pradžioje, kadangi sostinės savivaldybės įstaigos „Vilnius sveikiau: geros savijautos biuro“ specialistai įspėja, kad šiltėjant klimatui, erkių aktyvumas išlieka beveik visus metus.

Anot Biuro sveikatos specialistų, vaikų sveikatai ypač svarbus sveikos gyvensenos elementas yra fizinis aktyvumas. Jie atkreipia dėmesį, kad ypač svarbu sveikos gyvensenos įpročius formuoti jau nuo ankstyvos vaikystės.

Buvimas gryname ore ir fizinis aktyvumas užtikrina pilnavertišką vaiko emocinės bei fizinės sveikatos vystymąsi.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: