Pasiruošimas kūdikio gimimui: keletas svarbių patarimų (0)

Pasiruošimas kūdikio gimimui | pexels.com nuotr.

Pasiruošimas kūdikio gimimui | pexels.com nuotr.

Akimirka, kai sužinote jog laukiatės kūdikio yra vienas iš svarbiausių jūsų gyvenimo įvykių. Nuo šiol, jūs turite galvoti ne tik apie save, bet ir apie savyje nešiojamą naują gyvybę, kuriai privalote užtikrinti saugią ir sveiką aplinką.

Nėštumo mėnesiai – tai jausmų, netikėtumų ir rūpesčių kupinas laikotarpis iš esmės keičiantis jūsų kasdieninybę, įpročius bei asmeninę veiklą. Turite suprasti, kad tapimas tėvais yra normalus, tačiau atsakingas vyksmas, todėl turite būti tinkamai pasiruošę.

Pasirūpinkite savo gerove

Ko gero girdėjote daugybę patarimų ir nurodymų, kas nėštumo laikotarpiu yra sveika ar žalinga jūsų kūdikiui. Tačiau jokiu būdu nepamirškite savo asmeninės sveikatos ir gerovės. Siekdami savo kūdikiui užtikrinti jaukią ir sveiką aplinką, šiuo laikotarpiu turėtumėte save lepinti dažniau nei įprastai. Mankšta ir įvairūs pratimai padės sustiprinti reikalingus raumenis, o geras miegas, turiningas laisvalaikis ir kokybiškas maistas užtikrins jūsų gerą sveikatą ir padės sukaupti jėgų kūdikio gimimui.

Namų paruošimas ir būtiniausi daiktai

Ruošiantis kūdikio atvykimui į naujus namus, reikia apsvarstyti jo būsimąsias miego, maitinimo ir laisvalaikio erdves. Nors kūdikiams ir nereikalingas erdvus plotas, tačiau turite užtikrinti, kad kūdikis turėtų atskirą lovą, vietą, kurioje galėtumėte ramiai jį maitinti ir lavinti. Jei namų erdvė jūsų nevaržo, rekomenduojama įrengti atskirą kambarį, kuriame kūdikis galėtų jaukiai bei ramiai ilsėtis.

Tokiais dalykais, kaip kūdikio prausimo bei maitinimo priemonės, sauskelnės ir rankšluosčiai galite pasirūpinti iš anksto, dar nežinodami kūdikio lyties, tačiau reikalingais kūdikio drabužėliais apsirūpinkite po to, kai paaiškės jūsų būsimo kūdikio lytis.

Pasiruošimas kūdikio gimimui | pixabay.com nuotr.

Pasiruošimas kūdikio gimimui | pixabay.com nuotr.

Finansų planavimas

Jei atliktas nėštumo testas parodė teigiamą rezultatą, susimąstykite ir apie artėjančias išlaidas. Ko gero ne paslaptis, kad vaikų auginimas ir išlaikymas reikalauja daug lėšų, todėl turėtumėte kruopščiai įvertinti savo finansines galimybes ir suplanuoti biudžetą ne tik ateinantiems metams, tačiau ir tolimesnėms išlaidoms, tokioms kaip išsilavinimas ar įvairi papildoma veikla.

 Apsvarstykite įvairias taupymo galimybes. Patariama turėti atskirą, jūsų vaikui skirtą taupomąją sąskaitą, į kurią kiekvieną mėnesį galėtumėte įnešti tam tikrą savo pajamų dalį.

Išsirinkite gydymo įstaigą

Jei neturite patikimo asmeninio gydytojo, dabar yra puikus metas leistis į paieškas. Paskaitykite įvairių atsiliepimų, nuomonių ir pasirinkite jums labiausiai tinkamą gydytoją, su kuriuo be streso galėsite aptarti visus, su nėštumu ir kūdikio sveikata, susijusius klausimus.

Likus paskutiniosiomis savaitėms iki numatytos gimdymo dienos, būkite susipakavę reikalingiausius daiktus, kuriuos prireikus, galėtumėte greitai su savimi pasiimti. Suplanuokite artimiausią ir patogiausią maršrutą iki ligoninės, kad atėjus laikui, galėtumėte kuo greičiau ją pasiekti.

Pasiruošimas kūdikio gimimui | pexels.com nuotr.

Pasiruošimas kūdikio gimimui | pexels.com nuotr.

Nusiraminkite ir pasiruoškite psichologiškai

Vienas iš pagrindinių patarimų – nusiraminkite ir patirkite kuo mažiau nerymo. Per didelis stresas gali pakenkti jūsų negimusiam kūdikiui, o jūsų laukimo laikotarpį paversti tokiu, kurio nenorėsite prisiminti. Juk tai yra vienas svarbiausių jūsų gyvenimo laikotarpių, kuris turi būti malonus, jaukus ir kupinas teigiamų jausmų.

Jei nepavyksta susitvarkyti su svyruojančiais jausmais ar stresu, galite išbandyti žolelių arbatas, kurios padės užtikrinti jūsų kūno skysčių pusiausvyrą ir ramų poilsį. Dar geriau – visą tai derinti su įvairiais kvėpavimo pratimais ir jogos užsiėmimais. Atlikus tokią terapiją, pasisemsite dvasinių ir kūniškų galių.

Jei dėl tam tikrų priežasčių joga ar kiti pratimai sukelia nepatogumų, galite tiesiog mėgautis kita, jums patinkančia veikla. Minčių nukreipimas ir asmeninis užimtumas yra puikios priemonės, galinčios padėti įveikti susikaupusius jausmus ir nerymą.      

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: