„Nacionalinis susivienijimas“ patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą (20)

Vytautas Radžvilas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vytautas Radžvilas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Politinė partija „Nacionalinis susivienijimas“ liepos 25 d. surengtame tarybos posėdyje patvirtino kandidatų Seimo rinkimuose sąrašą. Daugiamandatį partijos sąrašą į Seimo rinkimus ves „Nacionalinio susivienijimo“ pirmininkas filosofas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys prof. Vytautas Radžvilas.

„Formuodami rinkiminį sąrašą vadovavomės principu, jog jame pirmiausia būtų žmonės, kurie yra kompetentingi, turi nepriekaištingą reputaciją ir yra nuveikę reikšmingų darbų įvairiose srityse. Skirtingai nei kitos politinės partijos, vidinių konfliktų ar pasitikėjimo problemų neturime, tad vidinio reitingavimo, kuris paprastai sušvelnina minėtas įtampas, nerengėme. Partijos tarybos nariai sutarė, jog rinkiminis sąrašas gali būti sudarytas tik argumentuotos diskusijos būdu“, – teigia „Nacionalinio susivienijimo“ pirmininkas prof. Vytautas Radžvilas.

Anot jo, pirmasis partijos „Nacionalinis susivienijimas“ rinkiminio sąrašo dešimtukas atspindi politinės patirties, visuomeninio aktyvumo ir kompetencijų dermę. Partijos sąrašą ves jos pirmininkas filosofas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys prof. Vytautas Radžvilas. Antruoju partijos sąraše – dabartinis Žemės ūkio rūmų vadovas ir verslininkas Arūnas Svijotus. Trečiuoju numeriu sąraše – politologas, Vilniaus universiteto doktorantas ir patriotinio jaunimo sambūrio „Pro Patria“ kūrėjas Vytautas Sinica. Ketvirtasis – publicistas, verslininkas ir žinomas Kauno visuomenininkas Algimantas Rusteika. Penktasis – Varėnos rajono tarybos narys, chemikas ir jaunas ūkininkas Martynas Katelynas.

Toliau sąraše rikiuojasi Vilniaus universiteto profesorius, chemikas ir švietimo reikalų ekspertas Vytautas Daujotis, filosofas, buvęs Vilniaus Universiteto prorektorius doc. Kęstutis Dubnikas, politologas, VU doktorantas Marius Markuckas, rašytojas ir Nepriklausomybės Akto signataras Vincas Ramutis Gudaitis. Dešimtuką užbaigia mokytojas, Istorijos mokytojų asociacijos vicepirmininkas Robertas Ramanauskas.

Antrajame dešimtuke jaunas politologas klaipėdietis Mantas Macikas, Seniūnų asociacijos vicepirmininkė Dalia Janulienė, politologas, karys savanoris Tomas Matulevičius, verslininkas, Lietuvos Tėvų Forumo pirmininkas Darius Trečiakauskas, verslininkas Aleksandras Nemunaitis, režisierius Gaudentas Aukštikalnis, verslo konsultantas Almantas Stankūnas, rašytoja Renata Šerelytė, istorikas, Kauno pilies muziejaus direktorius prof. Jonas Vaičenonis.

Partijos „Nacionalinis susivienijimas“ kandidatų į Seimą sąraše taip pat yra žinomų visuomenės veikėjų, teisininkų, verslo konsultantų, akademikų, visuomeninių organizacijų atstovų.

Vienmandačių apygardų kandidatų sąrašus bei rinkiminę programą partija „Nacionalinis susivienijimas“ ketina patvirtinti ir paskelbti artimiausiu metu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

20 komentarų

 1. Arvydas:

  Svarbu žinoti: Kada bus nacionalizuoti kolūkio pirmininko Karbauskio šeimos susišluoti iš varguolių (beveik už dyką,ar už butelį) dešimtys tūkstančių ha dirbamos žemės plotai? Tokio mąsto afera turėtų būti svarstoma aukščiausiu lygiu,teisme,nes padaryta akivaizdi žala Lietuvai. Ne veltui,dalis R.Karbauskio nekilnojamo turto,kartu su šeima,yra laikomi Ispanijoje.Bijo mafijos,kuri gali pareikalauti grąžinti skolas už pridengtą antilietuvišką veiklą? Būtinas griežtas verdiktas nacionalizuoti žemgrobio R.Karbauskio dirbamos žemės plotus. Nacionalizavus Karbauskio žemės plotus, galima išnuomoti už simbolinę kainą jaunoms šeimoms pvz. po 10 ha,kas padėtų pakelti gimstamumą ir kitus demografinius rodyklius. Tik absoliūčiai dezinformuoti ir demoralizuoti arba angažuoti mūsų piliečiai balsuoja už kolūkinį žemgrobį R.Karbauskį, kurio šeima gyvena kitoje šalyje.

 2. Kęstutis:

  …tai taip Radžvilas ir nepajėgė susitarti su kitais, vėl vienas, na ir vėl bus “kaip visada…”

 3. Žemyna:

  Pavardė – Arūnas SVITOJUS
  (ne SVIJOTAS)

  Na, Dieve jiems padėk, kiek tik gali.

 4. ŽEMAITIS:

  Šios partijos neremiu, nes esu liberalas (jau daug kartų tai sakiau, tad atsiprašau, kad kartojuosi).
  Tačiau nenoriu būti pikdžiuga ir Seime norėčiau matyti kelis (daug tikrai nereikia) tautinės krypties partijų atstovus (tai taip pat esu rašęs). Tiesiog tautininkų idėjos taip pat turi būti girdimos ir turi dalyvauti politinių kompromisų priėmimo procese.
  Tačiau, deja, nors sąraše nemažai gyvenime daug pasiekusių žmonių, tačiau ššiai partijai, į rinkimus einant vienai (ne koalicijoje) gauti nepavyks nei vieno mandato (pamatysite).
  DIDŽIAUSIA KLAIDA yra negebėjimas sutarti dėl smulkmenų ir suvienyti jėgas. Tad, deja, nieko negaus nei NS, nei į ją panašios partijos (nes dalį balsų atims NS ir kt. panašūs “vienišiai”).
  Nors ir nesu politologas (nors politika ir politologija ypatingai domiuosi), tačiau ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių bei istoriniema kontekste esu pastebėjęs, kad DIDŽIAUSIA RADIKALIŲ PARTIJŲ PROBLEMA – “įtikėjimas į absoliučią tiesą”. Ne tik partiją – prisiminkime ir religijoje šiitus ir sunitus – bene didžiausi priešai, nors skirtumai tai neesminiai 🙂
  Nuosaikesnės partijos paprastai sugeba būti viena organizacija, vienijančia pakankamai skirtingų pažiūrų žmonės (pažvelkime kad ir į JAV Respublikonų ar Demokratų partijų “vidų”), ar mūsų Tėvynės sąjunga ir t.t.

 5. O už kokį nacionalumą Lenkijos (Žečpospolitos) ar Lietuvos tas vienijimasis gali būti?…

  • Žemyna:

   Jų veiksmai ir pareiškimai ligi šiol nekėlė abejonių.
   Vienas iš lyderių – Sinica – buvo tarp ,,Talkos” iniciatorių ir asmeniškai rinko parašus, kad iš LR paso nebūtų išmesta valstybinė kalba. Ar ne porą tūkstančių surinko. Ne kiekvienas, vaikščiodamas gatvėmis, tiek sugebėjo…
   Dėl jo krikščionybės – priešingai brangiajai strateginei, jis nepainioja Kūrėjo su Lenkija. Tikiu, kad ir ateityje nesusipainios, skirs LT interesą neištirpti ,,tautų brolijoje” nuo kaimynės intereso kuo plačiau prasižiojus atsikąsti to, kas arti jos atsiduria.

   • Kęstutis:

    O man tai labai sukėlė abejonių kai kovo 11 prieš dvejus metus Radžvilas rengė atskiras eitynes 2 valandom anksčiau… Tą patį daro ir dabar, tą patį darė ir per Europarlamento rinkimus…. Taip kad… Puteikis, Juozaitis, Gorodeckis (tautininkai) atrodo patikimiau ir labai gaila, jog jie nesugebėjo susivienyti. Ateis rinkimai “Žemyna” balsuos už Radžvilą, “Kęstutis” už Puteikio susivienijimą, dar kažkas už Dagį, o dar ir Venckienė dalyvaus su nežinoma partija, kuri iš karto pareiškė, kad su Dagiu jokiais būdais neis kartu, tik neaišku kodėl neprisijungė nei prie vienų, nei prie kitų… ir vėl tas dešimtadalis tautiškai nusiteikusių balsuotojų balsų išsisklaidys kaip nukritę medžio lapai rudeniniam vėjui papūtus… Na ir kas čia labiausiai kaltas??? Jau gerokai senstelėjęs – nebėda, bet gerokai kvanktelėjęs propiesorius… o čia tai jau bėda… Ir ką daryti? Teks strateguoti balsuojant ne už pačius blogiausius arba ramių ramiausiai iš vis nebalsuoti. Vis vien rinkimų baigtis aiški – tautiškai nusiteikusios jėgos negaus nei vienos vietos seime, nors bendrai paėmus gali gauti iki dešimtadalio balsų…

   • Tas “Talkos” parašų rinkimas dėl pavardžių pase kaip tik ir rodo, kad Sinica yra amžino “vozinimosi” bendrumu su Lenkija politiką arba joje nesigaudo. Lenkija dėl pavardžių pase kišasi į Lietuvos vidaus reikalus ne šiaip sau, o vadovaudamasi būtent Lietuvos bendrumo su Lenkija 1994 metų sutartimi. Tad, ginant lietuvių kalbos valstybingumo teisę pase, akivaizdu, kad derėjo rinkti parašus dėl bendrumo sutarties su Lenkija netęsimo, o ne dėl rašymo pavardžių nelietuviškai ne paso, o “kitų įrašų” lape. Taip pasaulio akyse verčiant Lietuvą dokumentų jovalo valstybe…
    Sinica dar jaunas, laiko į politiką turi, regis, Oskaro Milašiaus dar nėra supratęs, kad dėjimasis su Lenkija yra Lietuvos prapultis, – palauks kitų rinkimų…

 6. kaunietė:

  Sėkmės šiems iškiliems žmonėms. Jie viską daro dėl mūsų visų ir Lietuvos. Tikėkime jų sąžiningumu ir vertybėmis.

 7. Žygimantas:

  Tik Radžvilas minimaliai žinomas visuomenei, besidomintieji tai dar Sinicą truputi žino. O kiti visai nežinomi.
  Taip jie protingi, taip jie patriotiški, taip jiems linkiu sėkmės, bet jie neturi jokių šansų 5% surinkti. Jų papraščiausiai niekas nežino… O dabar per 2mėnesius nesukelsi žinomumo.
  Turėjo jungtis mažos partijelės kartu, bet Radžvilas pasipūtęs… O dėl to kentės Lietuva.

  • Žemyna:

   Taip, turėjo. Prašiau jų. Ir ,,Alke” ta tema zyziau – kad galėtų išsiaiškinti, už kokius klausimus balsuotų Seime vienodai, net jei vienas kuris šiek tiek kitaip mąsto. Dėl kitų klausimų įsipareigotų netrukdyti koalicijos partneriui, nebalsuotų prieš, nebent jų manymu, taip pakenktų Lietuvai.
   Iš dalies NS suprantu – jis ar jie įsitikinę, jog elgiasi principingai, nes kažkas jiems vieno, kitkas – kito lyderio veiksmuose, pažiūrose, planuose nepatiko. Jie neori pusinių sprendinių, kompromisų, dėl kurių anksčiau ar vėliau kas nors priekaištaus ar šantažuos, nenori ,,eiti su velniu obuoliauti”, tikisi, jog pavyks vien savo jėgomis. Žinoma, sunku tuo patikėti, nes tik nedaugelis pateks į Seimą, pristigs balsų.

   Beje, apie senuosius, prabangius rūmus ir jų šeimininkų keitimą. SS ne vienus jau patuštino? O dabar Geležinkelių valdybos rūmus Mindaugo g. tuština. Kaip manote – kam jie atiteks? Ar tai nesusiję su rinkimų kampanijos finansavimu??? SS žinomas ,,nuosavybės” dovanotojas; SM dabar kieno rankose?

  • Kiek matau tai Lietuvoje nūtų lyg ir “du protingumai, du patriotiškumai”, tai smetoniškasis – vasalavimas Lenkijai ir Vasario 16-osios – basanavičinis suverenusis…

 8. homo:

  viskas okey… įsteigė patriotinės pakraipos partją, patvirtino sąrašą, eis į seimą… tik gal nereikia savęs vertinti kaip vienintelių teisingų ir nepakartojamų, nes toks jau buvo VL su savo TS… nereikia niekinti kitų antisisteminių partijų, nes dievulis danguje gali patvarkyti taip, kad tie kiti surinks daugiau balsų, nes yra paprastesni ir eiliniam piliečiui artimesni negu karūnuoti propiesoriai…

 9. Patriotas:

  Nacionalinis Susivienijimas gal ir patriotiškiausi ir protingiausi, ir tikrai juos palaikau, bet jie visiškai neturi šansų!!!! Jų papraščiausiai niekas nežino!!! O jie dar slepiasi nuo viešumo, vengia kur nors dalyvauti.

  • Žemyna:

   Kad taptum žinomas, turi kažkam pinigingam parsiduoti. Kai rinkome parašus dėl paso, Delfis už paskelbimą Lietuvai šios žinios pareikalavo apie 30 tūkst.! Tartum tai būtų ne valstybinės svarbos dalykas, o kažkieno asmeninis biznis! Tai bloga tvarka – jeigu jau VRK išduoda lapus, ji turėtų iš VRK lėšų bent keliuose skaitomiausiuose portaluose įdėti tokį pranešimą, kuris kabotų, kaip reklama. Ir NACIONALINĖ(!) LRT turėtų tokį skelbimą vis kartoti, jog vyksta piliečių apklausa ar referendumas..

   • Albinas Vaškevičius:

    Ačių, Žemyna. Iš Delfio to nesitikėjau. Dabar man jau aišku, kad Delfis taip sakant ir motiną su tėvu parduotų, kad tik centų gautų.

    • Žemyna:

     Tikslios sumos nežinau, bet, kai papriekaištavau iniciatoriams dėl to, kad žmonės nieko nežino apie parašų rinkimą, įtariai į jų rinkėjus žiūri (net pareikšdavo, jog gal čia kokie sukčiai praeivių duomenis renka), ir paklausiau, kodėl iniciatoriai kokiame Delfyje nepaskelbia šios žinios, tada jie man tą sumą pasakė (ar ne Monikutė tada Delfiui vadovavo? – Juk gali ir tyčia pasakyti žinomai neįkandamą sumą, ir tokiu būdu neįsileisti, t.y., nuslėpti nuo žmonių informaciją, o per agitaciją padaryti vienus net labai matomus, o kitų neįsileisti).
     Šiemet VRK bent jau turėtų laikyti lankomiausiuose portaluose po skelbimą (kartu ir priminimą) rinkėjui su nuoroda, kad ją paspaudęs keliautų tiesiai ten, kur visa medžiaga apie rinkimuose dalyvausiančius asmenis ir partijas. – Eik, domėkis dabar, iš anksto, kol turi laiko, kad nereiktų vėliau kabinoje, vos balsalapį gavus, karštligiškai galvą sukti.
     Per praeitus rinkimus prašiau VRK informacijos apie savo apylinkės kandidatus – juk nerealu, kad žmogus galės visos LT kandidatais pasidomėti. Juk tiek net į galvą netilps.. Jam svarbu Jo apylinkėje besivaržančios partijos ir kandidatai!
     Žinoma, būtina rinkėjus iš anksto informuoti, kokius lapelius su kokiomis pavardėmis bei partijomis gaus, iš kokių sąrašų jiems reiks rinktis, reitinguoti. Juk nebus taip, kad kiekvienoje apylinkėje visų partijų kandidatų bus. Gavus iš anksto aktualią informaciją, realu pasirengti iš anksto, apmąstyti, kaip ,,kortas mesti”. O aktyvesni žmonės bent šeimomis, jei ne laiptinėmis ir namais sutartų, ką jų bendruomenė palaiko, kad nebūtų padriko balsavimo. Juk pasitaikydavo taip, kad tavo apylinkėje ,,kandidatų krepšelis” toks, kad nors verk – tavo norimų nėra. Tokiu atveju gali balsuoti kartu su laiptine, o ne užsimerkęs bet kur ženklą padėti…

  • Arūnas:

   Jūs dalinai teisus, Nacionalinis susivienijimas nors ir aktyvus savo straipsniais kai kuriuose portaluose ar persiunčiant į epaštą, bet sisteminių veikėjų pastangomis jų pasirodymas per taip vadinamą Nacionalinį transliuotoją, kaip ir kitas TV, yra blokuojamas. Šiais laikais didžiausią matomumą duoda televizija, informacijos teikimas apie partiją, nors ir neigiamas, ją garsina: Valinskas su “dviratininkais” padarė Uspaskichą su jo “blyn” priimtinu daliai rinkėjų, ar Romanovą geriausiu šokėju “buratinu” ir Žalgirio arenos valdytoju. Tačiau tautiškos partijos paliekamos giliame informacijos užribyje, lyg būtų jos kaip Herostratas (Artemidės šventyklos padegėjas nuteistas myriop ir liepiant niekada neminėti jo vardo).

 10. Mieles:

  Radžvilas protingas ir pasipūtęss kaip Leninas kuris išžudęs konkurentus ir užėmęs valdžią tapo naujuoju caru pervadinęs carizmą į komunizmu Ir filosofija ir politika panaši.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: