Nacionalinis susivienijimas kaltina F. Kukliansky antisemitinių ir antilietuviškų nuotaikų kurstymu (4)

Steigiamos partijos „Nacionalinis susivienijimas“ pirmininku išrinktas V. Radžvilas | Alkas.lt nuotr.

„Nacionalinis susivienijimas“ | Alkas.lt nuotr.

Liepos 22  d. Nacionalinis susivienijimas (NS) paskelbė kreipimąsi į Lietuvos visuomenę, o taip pat į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą, Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamentą ir Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministrą „Dėl pavojaus Vilniaus žydų bendruomenės nariams“.

Šiuo kreipimusi NS siekia atkreipti dėmesį į susidariusią padėtį, kai Lietuvos piliečiai žydai patiria grasinimus susidoroti dėl jų išreikšto lojalumo Lietuvos valstybei ir pagarbai bendrai istorijai, drauge patyrus sovietų ir nacių okupantų persekiojimus. Keturi Vilniaus žydų bendruomenės nariai Chona Leibovičius, Vitalijaus Karakorskis, Dovydas Bluvšteinas bei Leo Levas Milneris pareiškimu kreipėsi į prezidentą, Seimą, Vyriausybę bei Užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, išreikšdami pasipiktinimą Fainos Kukliansky ir Endriu Beikerio veiksmais, kai pastarieji asmenys po to, kai LR Seimas 2020-ųjų birželio 30-ąją paskelbė 2021-uosius partizano Juozo Lukšos-Daumanto metais, pradėjo vykdyti propagandinę kampaniją, kuria bandė sumenkinti tiek partizano J. Lukšos-Daumanto atminimą, jį įvardindami kaip nacių kolaborantą, susijusį su žydų persekiojimu ir žudymu, tiek ir pačią Lietuvos Valstybę.

Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) pirmininkės F. Kukliansky ir pono E. Beikerio veiksmuose NS įžvelgia bandymus kurstyti antisemitines ir tuo pat metu antilietuviškas nuotaikas mūsų valstybėje ir už jos ribų, nuolat viešoje erdvėje eskaluojant tariamas grėsmes Lietuvos žydams ir jų bendruomenėms. Neabejojame, kad tokie veiksmai, jei net ir nėra inspiruoti Kremliaus, tai visiškai sutampa su jo informacinio karo metodais juodinti lietuvių antinacinio ir antisovietinio pasipriešinimo didvyrius, diskredituoti jų atstovaujamų organizacijų veiklą.

NS  neatmeta prielaidos, kad tokie ar panašūs grasinimai gali būti pamėginti įgyvendinti vien tam, kad formaliai pasitvirtintų LŽB pirmininkės teiginiai apie tariamus pavojus žydams ir jų bendruomenėms  Lietuvoje. Toks scenarijus labai patogus tiek Kremliui, tiek Lietuvos Valstybės politinės padėties destabilizavimo siekiančioms politinėms ir visuomeninėms organizacijoms bei pavieniams asmenims Lietuvoje, kuriuos nustatyti yra Valstybės saugumo departamento pareiga. Bet kuriuo atveju būtų nusikalstamas  aplaidumas nematyti pastebimai augančios provokacijų grėsmės – tai būtų laikoma sąmoningu pritarimu šios grėsmėms.

NS išreiškė viltį, kad Lietuvos Respublikos Prezidentas asmeniškai susidomės aptariama padėtimi ir pasirūpins Lietuvos Vilniaus žydų bendruomenės narių saugumu.

„Kviečiame visus geros valios piliečius nepasiduoti F. Kukliansky ir kitų jos bendraminčių provokacijoms, saugoti ir puoselėti gražius ir draugiškus santykius su Lietuvos tautinėmis mažumomis. Priešiškos Lietuvos  valstybei jėgos visada siekdavo sukiršinti Lietuvos gyvenančius žmones kalbos, tautybės ar turto pagrindu (sovietizmas). Dabartiniu metu žmonės kiršinami ne vien kalbos, tautybės, bet ir lyties arba lytinės orientacijos pagrindu. Liberalkomunistinis gaivalas priešina moteris su vyrais, tėvus su vaikais, mokinius su mokytojais, studentus su dėstytojais, stiprina rasinę ir religinę nesantaiką. Didėjant grėsmėms Valstybei, didėja ir piliečių pareiga joms priešintis“, – rašoma NS pranešime spaudai.

NS ragina susitelkti, kad „vis atviriau ir įžūliau prieš Lietuvą veikiantys antivalstybiniai elementai nedrįstų net pagalvoti, jog jiems bus leidžiama nebaudžiamai šantažuoti ar skriausti mūsų bendrapiliečius žydus, totorius lenkus, rusus ir kitų tautybių žmones“.

Visas NS kreipimosi raštas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: