ES vadovams nepavyksta susitarti dėl ekonomikos gaivinimo plano (3)

Gitanas Nausėda | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gitanas Nausėda | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

ES vadovų susitikime dalyvaujantis Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad derybas tęsiantiems Europos Sąjungos šalių vadovams nepavyksta rasti susitarimo dėl ekonomikos gaivinimo fondo.

Nuo Liepos 17 d. ES šalių vadovai ieško sprendimų ir bando rasti bendrą susitarimą dėl ekonomikos gaivinimo paketo dydžio ir jo paskirstymo taisyklių.

Europos Komisija ekonomikai gelbėti rinkose ketina pasiskolinti 750 mlrd. eurų. Pietų Europos šalys nori, kad didžioji dalis šių lėšų būtų skiriama kaip negrąžinama parama, bet olandų vadovaujamos šiaurinės valstybės, vadinamos „taupiuoju ketvertu“, reikalauja didesnę dalį pinigų duoti kaip paskolas ir užtikrinti griežtesnę išlaidų kontrolę.

G. Nausėda pažymėjo, kad Baltijos šalys yra pasirengusios kompromisams, tačiau pridūrė, kad jos turi „raudonų linijų“ dėl paramos žemės ūkiui. Baltijos šalių ūkininkai šiuo metu gauna mažiausias tiesiogines išmokas ES – jos siekia apie 170 eurų už hektarą, tuo metu ES vidurkis – daugiau kaip 250 eurų.

Lietuvos vadovas sakė, kad susitarimą pasiekti yra įmanoma, tačiau jis nėra garantuotas. a Taip pat atkreipė dėmesį, kad blogėjant padėčiai dėl koronaviruso  ateityje surengti fizinį susitikimą ES vadovams gali tapti sunkiau.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: