Z. Vaišvila. Gėda (55)

Zigmas Vaišvila | asmeninė nuotr.

Zigmas Vaišvila | asmeninė nuotr.

Gėda. Kitaip neįmanoma jaustis dėl mus galimai valdančių politikų elgesio.

Visų pirma, dėl Lietuvos politikų–beraščių, priėmusių įstatymą dėl „nesaugios“ elektros nepirkimo iš Baltarusijos. Ir šį įstatymą pasirašiusiojo – Lietuvos Prezidento. Klausimas tik, ar jie beraščiai, ar tokiais turi apsimesti ir kodėl? Negi jie nieko negirdėjo apie penkių valstybių bendrą energetinę sistemą, reikalavimus jos funkcionavimui ir saugumui? Negi jie nežino, kaip perkama elektros energija iš bendro tinklo?

Net nafta vamzdyje, formaliai perkama iš Kazachstano ir formaliai esanti vamzdyne, „Transneft“ į Mažeikius buvo paskirstoma pagal vamzdžio į konkrečią naftos perdirbimo gamyklą grafiką, bet nebūtinai ji buvo „kazachiška“. Dažniausiai – „rusiška“. Taip buvo. Atsisakėme patys alternatyvos.

Dar labiau gėda tapo po Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos viešo paaiškinimo, kad „… Kruonio HAE nebus naudojama Astravo naudai, Lietuva principingai vykdys priimtus įstatymus – nepirks elektros iš šalies, kurioje veiks nesaugi atominė elektrinė, nesuteiks Kruonio HAE rezervų…, kad ES streso testų rekomendacijos iki paleidimo neįgyvendintos, todėl planai pakrauti branduolinį kurą į reaktorių neišsprendus kritinės svarbos klausimų yra neadekvatūs.“

Neadekvatūs yra taip viešai kalbantys ir tokius veiksmus darantys mūsų politikai.

Panašiai savo laiku bandė elgtis tuometinis Lietuvos Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, naudodamasis savo padėtimi, pabandęs triukšmingai sustabdyti penkių valstybių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Rusijos) Vilniuje pasirašytą tarpvalstybinę sutartį dėl bendros energetinės sistemos eksploatavimo ir jos saugumo užtikrinimo. Tuomet profesionalūs Lietuvos energetikai parodė stuburą ir viešai paaiškino „didžiajam energetikos profesoriui“, kas yra energetinė sistema, tinklas ir kaip jie veikia. Mandagiai pasakius, pastatė mūsų Seimo Pirmininką į vietą – viešai pasakė, kad Seimo Pirmininkas nesikištų ten, kur jis nieko neišmano ir kas nėra jo kompetencija.

Šiandieniniai Lietuvos energetikai, panašu, kad stuburo neturi. Ne tokie, kaip užgrūdinti „sovietiniai“ energetikai. Šiandieniniai tyli ir leidžia mūsų politikams visiškai nusipolitikuoti. Ir rizikuoti mūsų sąskaita.

Įsivaizduoju, ką apie mus dėl tokių mūsų politikų mąsto ne tik kitų šalių energetikai, bet ir TATENA. Lietuvos, kaip TATENA narės, politikams pravartu būtų žinoti, kad jokia AE nebus eksploatuojama, jei nevykdys TATENA reikalavimų. Norėtųsi viešai matyti tą medžiagą, kurios pagrindu Lietuvos Prezidentas taip viešai pasisako. Labai abejoju, kad mūsų Prezidentas yra susipažinęs su dokumentais.

Elektros energijos perdavimo tinkle veikiančiam kiekvienam elektros energijos gamybos vienetui turi būti užtikrinta rezervinė galia. Kad netikėtai ar planine tvarka jam nustojus veikti, nedelsiant pradėtų veikti kitas panašios galios elektros energijos gamybos vienetas. Antraip elektros energijos perdavimo tinklus gali ištikti liūdnas likimas. Štai I-ajam Ignalinos AE reaktoriui rezervinę galią užtikrindavo visada pasiruošęs veikti energetinis vienetas Elektrėnuose, II-ajam  reaktoriui – Kruonio HAE. Tam ji ir buvo statyta.

Po 2012 m. referendumo rezultato (Lietuvai nutarus nebestatyti atominių jėgainių), netrukus buvo sustabdyta Baltijsko AE statyba Karaliaučiaus (Kaliningrado) srityje. Manau, kad, visų pirma, dėl to, kad Visagino AE statyba šiuo referendumu teisiškai buvo atšaukta ir pasmerkta. Rusijos valdžia tai suprato adekvačiai. Tik Lietuvos valdžia dar kurį laiką bandė “filosofuoti” apie Visagino AE statybos tęsimą.

Klausimas mūsų valdžiai. Ar Astravo AE galėjo būti statoma be rezervinės galios, kurią užtikrina Kruonio HAE? Prezidente, išreikalaukite dokumentus ir paskelbkite, ką Andriaus Kubiliaus vadovaujama Lietuvos Vyriausybė tuomet pasirašė su Baltarusijos Vyriausybe dėl Astravo AE statybos.

Tuo metu raštu siūliau Lietuvos Vyriausybei ir Prezidentei Daliai Grybauskaitei vietoje Visagino AE statyti Baltarusijoje bendrą jėgainę į šiaurės-rytus nuo Drūkšių ežero toje vietoje, kurią Baltarusija siūlė prieš Ignalinos AE statybos pradžią. Tik tuomet TSRS Ministrų Taryba prieš Lietuvos valią pasirinko Drūkšių ežero aikštelę. A. Kubilius ir D. Grybauskaitė tylėjo ir, velnias žino, ką drauge su Baltarusija darė. Kaip ir dujų „Independence“ projektą Visagino AE projektą nusprendė įgyvendinti vieni patys. Nesidalinti su kitais.

Turint Kruonio HAE argumentą adekvatūs Lietuvos politikai tartųsi su Baltarusija dalykiškai dėl elektros energijos kainų valsybiniame lygyje, nepaliekant šios prekybos abiejų pusių suderintiems privatiems tarpininkams, vaidinantiems elektros energijos laisvos rinkos spektaklį.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

55 komentarai

 1. Julius:

  Man irgi gėda, kad Zigmas kartu su Balsiu “uždarė” IAE, nors ji galėjo būti gera atsvara Astravui. Dabar, girdi, nusilenkim gudams ir nuleiskim rankas… Sąmokslo teorija, bet reali.

  • Žemyna:

   IAE uždarymas (nežiūrint, kad to ES NEreikalavo!) buvo Lietuvos išdavystė. Ar VSD tuo domėjosi, aiškinosi, KIENO iniciatyva tai padaryta? Ji buvo tik ką patikrinta ir gauta išvada, jog ji saugi. Taigi, bent 20 m. ji dar galėjo dirbti, tuo stiprindama ir valstybės ūkį, ir kiekvieną iš mūsų, o šiandien LT būtų ekonomiškai stipresnė.

   • mociute:

    didysisi uzdarymo organizatorius buvo Paksas kuris nelabai jau Lietuvai tarnavo ar tarnauja………. Taciau nereiketu pamirsti kad Ignalinos AE yra Cernobylio “pussesere” o joje galinama e. energija okupacijos metais buvo visa eksportuojama i Suomija o po Nepriklausomybes atkurimo – pusvelciui i Baltarusija is ko pelnijosi tik apsukrus vertelgos ir Lietuvai tikrai nepasitarnavo.
    2012 referendumas privalejo buti tik PATIARIAMASIS o ne kazka sprendziantis ir, kaip matome, sutrukdes nutraukti “bambagysle” – energetine priklausomybe nuo Rusijos del kurios taip grauzuai sriubauja Zigmutis….
    Juk jau 2011 buvo pasirasyti ketinimu protokolai su Japonijos milzine Hitachi kuri apart saugios AE Ignalinoje buvo pasiruosusi investuoti i Lietuva “plyno lauko” programas siaurineje Lietuvos dalyje kad pritraukti darbo jega ir is Latvijos ir ten perkelti ne vien savo gamyklas is Kinijos bet ir statyti pazangias naujas elektronikos&ect imones Lietuvoje ES ir NATO valstybeje…..

 2. Bartas:

  Jūs man , durneliui, paaiškinkit. Ar Lietuva teisingai daro , kad nori atsiskirti nuo maskovjos energetinės priklausomybės, ar ne?

  • Savamokslis:

   Ko gero savo elektros dažnio neapsimoka turėti (kalba eina ne kiek apie hercus, bet apie jų fazę. Reikia, kad sistema dirbtų fazėje.) Dabar mūsų tinklas dirba suderintai su Rusijos, nes prie jos prisijungęs. Norint atsijungti reikia arba nukirsti laidus arba pastatyti pasienyje nuolatinės srovės ketiklius, po kurių gali turėti savo dažnį su suderinta faze. Šiuo metu turime ketiklius Alytuje ir kažkur prie jūros, t.y. kitoje pusėje nei Rusija. Tie keitikliai ne tik pašalina fazės problemas su Lenkija ar Švedija, bet tuo pačiu išduoda nuolatinę srovę, kuri lyg tai duoda mažesnį perdavimo nuostolį ilgoje linijoje. Lenkijoje ir Švedijoje turėtų stovėti tokie patys keitikliai, jei jungtyje teka nuolatinė srovė. Jei mes išliktume susijungę su Europa per nuolatinę srovę ir dar turėtume keitiklius Rusijos pasienyje, tai gautųsi, kad turime savo nuosavą dažnį. Matyt mažoje sistemoje tai nebūtų naudinga, kad ir kartu su Latvija ir Estija. Estija yra tokiu pačiu būdu pasijungusi su Suomija. O kas valdytų tą dažnį ir užduotų toną? O kaip būtų su Kaliningradu? Todėl šneka apie sinchronizaciją su Europa yra juokinga, kol nėra kintamos srovės jungties su ja. Čia svarbiau būtų galios rezervavimo reikalai, nei sinhronizacijos, jei nupjautume laidus su Rusija. Šiandien sinchronizacijos su Rusija panaikinimas būtų tik psichologinis reikalas ir brangesnis. Kol nepriimtas sprendimas nukirsti laidus su Rusija, tol šnekos apie sinchronizaciją yra rinkiminės. Kai mūsų generuojama galia yra menka arba brangi (po AE uždarymo), tol sprendimas prisijungti prie Lenkijos ir Švedijos per nuolatinę srovę yra naudingas ir didina patikimumą. Bet kokia papildoma jungtis didina patikimumą ir alternatyvas, tai kam kirsti laidus su Rusija. Vienu žodžiu, Sekmokas gali šnekėti savo, o gyvenimas eina savo keliu.

  • !!!:

   Čia panašiai kaip su suskystintų dujų terminalu.Netrūksta Lietuvoj naivuolių kurie iš visos širdies tiki kad rusai gera valia sumažino dujų kainą…

   • Nesutinku:

    Paleidus terminalą, sutapo, kad kainos krito pasaulyje. O tas teminalas toliau veža Rusiškas dujas, tik suskystintas. Kalba eina ne apie terminalo reikalingumą, bet apie jo dydį, būdą, kainas ir projekto schemą. Schema leidžia pilnai pasireikšti fantazijai apie pinigų pasisavinimą, todėl ji yra bloga.

    • !!!:

     Taip,sutinku bet aš esu įsitikinęs jei ne terminalas tai rusai nebūtų mums sumažinę kainą…

     • Nesutinku:

      Dalykas tas, kad pagal sutartį dujų kaina buvo pririšta prie naftos kainos. Tada krentant naftai būtų mažinę ir dujų, kas ir buvo padaryta. Terminalas, aišku, tam nestrukdo. Pagal tą pačią sutartį gauname ir toliau ko gero. Abejoju, a rpo terminalo buvo persirašyta.

    • stasys:

     Kodėl Jus naivuoliai toliau savo nosies nematote ? problema reikia matyti plačiau nei tik politine prizme ,.na žiūrėkite į Baltarusija ji šiandiena moka už dujas Gazprom apie 120 dol / 1000 m3 pagal ilgalaikia dujų tiekimo sutartį , tuo tarpu tas pats Gazprom Vokietijos ir Italijos rinkose pagal momentines sutartis kaina nuleidžia net iki 50 dol/ m3 ,bent šiais metais . Rytu Europoje duju kaina Gazprom visada įtakojama politinio sprendimo . Pasistatę savo terminala gavome proga reguliuoti tiekėją ir leisti ta daryti didžiosioms savo įmonėms iš kur tas dujas pirkti . Tai kad kai kurios Lietuvos įmonės bendradarbiauja su Novatek ..rodo gero padaryto sprendimo pavyzdį . Lietuvai su tokiais dujų vartojimo poreikiais šiandiena tokio didelio terminalo kaip ir nereikia , bet rytoj kai poreikiai išaugs jo galios nebepadidinsime . Dydis jo neturi didelės įtakos jo išlaikymo ir statybos kainai , tai kad Lietuva pasistatė didelį , žiūrėdama į perspektyva, turime galimybę ji panaudoti daug plačiau nei tik tenkinti savo vidaus vartojo poreikius. 🙂 . Ta pati Rusija turi beveik tokio pat didžio terminalą kai gyventoju du su puse karto mažiau Kaliningrade nei praretėjusioje Lietuvoje . :)) Zigmas Vaišvila nieko neišmano apie tuos reikalus , geriau jau ir toliau save realizuotu „gelbėtoju“ dirbant R.Šimašiaus pliaže.

    • mociute:

     galima pamanyti kad kremliniai kada nors Lietuvai taike pasaulines kainas?!
     Nejuokinkit! Iki pat The Independent” LG terminalo atsiradimo kremliniai lupikavo Lietuva 3x auktesnemis duju kainomei nei jos kainavo pasaulineje rinkoje o dabar patys lenda i Lietuvos LG rinka kainas mazindami kad konkuruotu su arabu, amerikieciu&ect kainomis
     Juk butent “didysis gelbetojas” AMB atidave uz juokinga kaina Lietuvos dujas kremliniams aniems pazadejus nedidinti kainu taciau vos uz pusmecio kainos buvo padidintos daugiau nei trigubai!
     Kas gi lupikaudamas uz dujas nuskurdino Lietuvos zmones o pats tapo milijardieriumi jei ne vienas is didziausiu “kiaules akiu” savininku Lietuvoje vel lipantis i valdzia kremliaus agentas V.Uspaskich???

    • mociute:

     galite pagooglineti archyvuose ir susirasti kiek gi dujos kainavo NYMEX (Niujorko birzoje ir tuo pat metu kai nuo LIetuvos kremliniai plese brangiau nei trigubai…
     Jei ko, tai pati sekiau kainas kadangi mano darbas buvo susijes su kainu pasaulyje analize.
     Galima rasti visus skaiciukus netgi uz paskutinius 50 metu….

 3. !!!:

  Gerbiu tave Zigmai bet čia tavęs nesuprantu kaip ir 90 metais nesupratau dėl ko tu rusams pasistengei gražinti naujas Kruonio HAE turbinas…

 4. Žodžio laisvė...:

  Pakvieskite šio klausimo sprendimui p.Ašmontą.Labai paprašykite,manau ,jis sutiktų grįžti.Teko girdėti
  vieną jo pasisakymą,kai Lietuva skyrėsi nuo TSRS.Jis geras tos srities specialistas ir gerai išmano šį
  reikalą.

 5. Nesutinku:

  Zigmai, Kruonio ir AE istoriją pamename. Taip pat kažkaip kvailai atrodo bendrų įmonių steigimas kitoje teritorijoje (nesvarbu, ar ten yra Batka, ar nėra), kai tos įmonės yra strateginės. Todėl Latvija ir Estija nekišo pinigų į kitos šalies teritoriją (Lietuvą). Čia truputį prasiveržė naivumas dėl kito kranto. Nors, aišku pats faktas, kad elektrinė būtų prie ežero, nei prie Vilniaus yra teigiamas. O ateitis bus tokia: pirksime iš Batkos elektrą, jei ji bus pigesnė, nei iš Skandinavijos upelių ir melsimės, kad nieko neatsitiktų. Pasibaigs kubiečių parama sąjudžiui 2 ir viskas bus pamiršta iki kitų rinkimų. Sakė, kad rinkiminiam konservų Astravo tinklapiui paleisti reikia 1000 Eur. Tiek eurų ir Majamyje pas kubiečius atsiras. Galės ir stiklinių karoliukų atvežti vietinių aborigenų vadui.

  • Bartas:

   Kažkokia kinvarpa krebžda ir man. …” pirksime iš Batkos elektrą, jei ji bus pigesnė, nei iš Skandinavijos upelių…”. Kokia čia politika , čia tik verslas. Pinigai niekuo nekvepia , kaip kalbėjo kažkuris Romos imperatorius.

   • Žemyna:

    Ir Merkel. Ji (politikė!) irgi taip pasakė, jog pirkti naftą, dujas, elektrą iš Kremliaus – tai tik DE ekonomikos reikalai, tik verslas. O kad to verslo pinigai apginkluoja, aprengia ir vis į aukštesnį technologinį lygį kelia Kremliaus karus su pasauliu – ji to ,,nežino”. – Jei staiga visas pasaulis nutrauktų bet kokius komercinius ryšius su RU – kaip ilgai Kremlius pajėgtų kariauti?

    • stasys:

     Tai politinio pobūdžio klausimas ne ekonominis . Ta pati Lietuva su teroristine Rusija turi augančius eksporto importo skaičius .:) Šiandiena energetiniu resursu blokada Rusijos jau neįveiksite .., tokios priemonės tik skatina ir leidžia Putinui deformuoti tos valstybės vidaus politika . Ta pati Konstitucijos pataisa puikiausias pavyzdys , visi supranta jog buvo sukčiaujama , bet didelės įtakos toms Konstitucijos pataisoms įsigalioti neturi .

     • mociute:

      kur jus matete kad kremliniai skirtu bizni nuo politikos?
      Nemeluokit kad Vokietija turi “augancius” prekybos skaicius su Rusija… Istoriskai dar nuo WWI laiku o ypac Stalino ir Hitlerio “medaus metu” metu vokieciai naudojosi Rusijos istekliais taciau visi mename kuo tai baigdavosi….
      Beje, stambiausieji vokieciu kapitalistai kaip ir Rusijoje yra nelabai vokieciai ar rusai o zydai….. jei ko…..

     • Bartas:

      Žemyna , verslas myli pinigus , pinigai verslą. Taip buvo ir bus.
      Šiandieninis pavyzdys. Iš didelės meilės pinigui ir uzbekams, mūsų verslas atsivežė “zarazą” . Jei pingvinai mokėtų vairuoti , verslas tokios galimybės nepraleistų. Pigu. Dabar valdžia , nupirkta verslo , bado pirštais viens kitam.
      Kada “komsomolkai” Merkel Trumpas priminė “vokiečių sankcijas” Putinui. Nepatiko. Taigi , liekam prie to pačio. Pirma pinigai, o po to visi likusieji kvėpuotojai.

      • stasys:

       `na taip su tais uzbekais tikrai skandalas išėjo . Ilgas rusiškas rublis ir kauniečius paklupdo ant keliu .

       • mociute:

        lyginti uolu okupacines valdzios tarna V.Matijosaiti su tikrais kaunieciais yra tiesiog neetiska…
        Tikru kaunieciu Kaune belike labai nedaug kadangi po Nepriklausomybes atgavimo 1990 butent is Kauno daugiausiai istisu seimu isvyko i JAV pas savo WW2 pabaigoje nuo sovietinio teroro pasitraukusius seimu narius ir artimuosius. Is buvusiu 450 000 gyventoju vargu, bau, ar Kaune like bent puse.
        Kas galetu paneigti kad tokiems “kaunieciams” kaip sitie is Uzbekijos atvezti “karunuotieji” (o toki JAU PRIVEZTA tikrai nemazai), greitai nebus isdalintos teises Lietuvos rinkimuose dalyvauti ??

        • stasys:

         Mes juk europėjame ? tai visko gali būti su tais rinkimais . Va Lukiškiu a. nenugriuvo dangus kai R.Karbauskis susukė savo afera ? nors nepatenkintu buvo ir buvo jam sakoma jog negalima žaisti su žmoniu jausmais ir juos papirkinėti pigiais politiniais šokoladu apipiltais vafliais , na bet kas ten Seime protingu patarimu klausys .. ? koncervatoriams ir tiems žandikauliai atvipo .. “dajoš Vytis ” !! ir kad būtinai į dangų remtųsi ..

 6. Iš tiesų:

  Keistas Z.Vaišvilos požiūris,nejaugi ir jis yra energetikos reikalų geras žinovas.Kas nutiko Lietuvai,kad per 30 metų nesugebėjo prisijungti prie Vakarų elektros energijos tinklų ir dažnio sinchronizacinės sistemos? Koks Z.Vaišvilos politinis indėlis siekiant Lietuvai atsikratyti sovietinės elektros tinklų sistemos?

 7. Stebėtojas:

  Gerbiamieji, ar jums neatrodo, kad politika yra… politika, o biznis yra… biznis? Net kapitalistas Rokfeleris savo metu rado bendrą kalbą su aršiausiu kapitalizmo priešu Chruščiovu, kai jie ėmė kalbėtis apie… ekonomiką. Keista? Neįtikėtina? Bet tai – istorinis faktas!

  • mociute:

   bet juk po 1917 Rusijoje biznis buvo ypatingai apraizgytas politika ir tas tesiasi iki siolei.
   Negi dar nera akivaizdus Baltarusijos pavyzdys kur kremlius pasistates nelabai adekvatu sofxozo precedateliu laiko ikaitais visa valstybe?

 8. Pajūrietis:

  Du ne elektriko klausimai. Kokia buvo straipsnio autoriaus nuostata dėl Hitachi atominės elektinės pastatymo Lietuvoje? Kokia buvo straipsnio autoriaus nuostata dėl Ignalinos atominės elektrinės likimo?
  Kas žino?

 9. ExO:

  Mažai kam neakivaizdu, kad nusikalstamas aplaidumas (o gal net ne aplaidumas, jei buvo tos sutartys, apie kurias kalbama tekste), kuomet buvo renkama vieta baltarusių AE statybai, dangstomas nuo kvailių emocingomis nesąmonėmis ir primargintais popierėliais.
  Bet ką Vaišvila nori pasakyti šiais sakiniais: “sustabdyta Baltijsko AE statyba Karaliaučiaus (Kaliningrado) srityje. Manau, kad, visų pirma, dėl to, kad Visagino AE statyba šiuo referendumu teisiškai buvo atšaukta ir pasmerkta. Rusijos valdžia tai suprato adekvačiai.”? Tarsi jiems tai rūpėtų, nestatė nes dviejų statyti neapsimoka. Jei būtų angelai, tai būtų statę Karaliaučiuje, o ne šalia Vilniaus.

  • stasys:

   Geriau užduokite teisinga klausima kaip du klasiokai pagal fizikos kursą taip vienas nuo kito skersai nuomonėse vaikšto ? .:) Nuo Lietuvos politinės valios nepriklauso šiandiena nepriklausė ir tada Astravo statybos projektiniai sprendimai . Kur Jus čia matote problemą Lietuvos pusėje .?

  • mociute:

   2012 , atseit, referendumas kuris iki jo buvo vadinamas tik “patariamuoju” bet neturesianciu jokios galios, buvo vykdomas brutaliai kai ne-kuriems “veikejams” kisantis taip kad sunku isivaizduoti..
   Esu gyvas liudininkas kai Londone LT ambasadoje per 2012 seimo rinkimus su kuriais kartu vyko ir tas “referendumas”atvyke is Lietuvos vis dar Lietuvos info tebesmezuojantys veidai, atvirai liepe balsuojantiems “tik pasirasyti” lape del referendumo o biuletenius “ismesti”… Pati maciau kai netgi gatveje salia ambasados ismesti biuleteniai buvo renkami o ir sumesti i urnas turint parasus lapuose juk visai nesudetinga buvo….

   • stasys:

    2012 metais jau buvo aišku jog Visaginas AE neturės , o Lietuva pralaimėjo energetinį karą su Rusija. Asmeniškai manau , tas referendumas buvo reikalingas tam kad sugaištą laiką ir panaudotas lėšas pateisinti .. o tą projektą pasukti į pradžia . Beje tada Lietuva išleido ne viena dešimti milijonu litu .. o tai vyko tuo sunkiuoju Lietuvai laikotarpiu kai pramonė stovėjo . Šiandiena galima konstatuoti jog Lietuva suklydo .. o tai ka šiandiena kitiems mokame ja (elektra) pirkdami galėjo Lietuvai grįžti papildomomis investicijomis kaip tai nutiko su duju terminalu . Beje Visagino rajonas ir jo apylinkės lieka vienos skurdžiausios socialinės atskirties klausimu . Lietuvos elektros vartojimo augimo rodikliai vienodai aukštyn šuoliuoja su jos BVP rodikliais .

    • mociute:

     alzheimeris beldziasi,ar kaip, stasy??
     Butent 2012 po krizes Lietuvos ekonomika jau buvo pastayta i vieta ir visai nebuvo jokio reikalo Lietuvai skelbti ta idiotiska referenduma ir isvyti Hitachi milijardus kuriuos japonai rengesi investuoti ne vien i AE Lietuvoje.
     A.Kubiliaus vyriausybei sekmingai suvaldzius krize Lietuvos ekonomika jau kilo bet puskvailiai pasirinko socmelagiu valdzia kuri augima netgi pristabde tik, aciu Dievui, anie buvo per silpni kaisioti pagalius visai ES

     • stasys:

      močiute .. pagrindinė priežastis didelės valstybės skolos po krizės likusios , prastas visuomenės palaikymas AE statybos klausimu ir galiausiai Baltijos ‘sesių ‘ atsisakimas dalyvauti tame projekte pagal Lietuvos siūlomas sąlygas . Sunku kaltinti A.Kubilių dėl to , to pačio autoriaus ir KO įdėtos pastangos didelės kad tas projektas Lietuvoje nebūtu vykdomas . Tai paaiškina vėlesni vyriausybės elgesį kodėl rekordiniais tempais ir tyliai buvo vykdomas duju terminalo statybos .. Klaipėdoje . 🙂

      • mociute:

       negi tamstai dar iki siolei neaisku – kodel gi kremliniai mete milziniskus pinigus propogandai is “sarikovams” PRIES nauja saugia AE Lietuvoje??
       Jau anksciau rasiau kaip gi is tiesu vyko tas ,atseit, patariamasis referendumas kurio rezultatai pagal ju iniciatoriu pliurpaus, negalejo tureti jokiu pasekmiu.
       Jeigu referendumas butu vykes normaliai o ne tik pasirasant jo balsavimo lapuose, nieko jie nebutu laimeje kaip ir “kirkilyno” burys…..

 10. Diedas:

  Nu jo. Vaišvilioks, kuriam nežinia kieno apmokėtose spaudos konferencijose seime “šita atsiprašant Lietuva” su savo “taip vadinama neprilausomybe” ir “taip vadinamais lietuvias” yra dižiausias priešas, mokina kaip reikia padėti rusų oligarchams iš Kruonio užsikalti pinigų.

 11. Diedas:

  Piatilietku za tri goda.
  Lukašenka žadėjo, kad pigiausia ir greičiausiai Pasaulyje pastatyta AE, elektrą gamins jau 2018m. šį džiaugsmą atidėjo metams.
  Paskui dar vieniems.
  Dabar žada kad 2021 jau tikrai tikrai užkurs.
  O aš, “tariamai nepriklausomos Lietuvos” pilietis, ant Neries kranto su meškerėle laukiu ,nesulaukiu tos šventės.
  Be puikiai pamenu šalia taikaus rusiško atomo, Tautų Draugystės vardo, Sniečkaus miesto atominės elektrinės niekad neužšalančiame Drūkšių ežere pagautas gigantiškas žuvis.
  5 kg kuoja, 10 kg ešerys, 25 kg lydeka, 50 kg šamas, būdavo normalus, nieko nestebinantis laimikis.
  Vietinius žvejus buvau nustebinęs, ištraukęs 30 kg lydeką su bebro galva.
  Naujos elektros linijos į Baltarusiją nutiestos, brangiausios importinės transformatorinės Visagine ir Utenoje pastatytos, Kruonio HAE už mūsų pinigus renovuota, trūksta tik starto su pigia elektra laiduose, karštu vandeniu ir gigantiškomis žuvimis Neryje.
  Vaišvila nepadvesk.
  Mes “taip vadinami lietuviai” nekantriai, su meškerimis rankose, laukiam piatiletkos planų įvykdymo.

  • mociute:

   Todel dar vis nevelu pakartoti Zwentendorfo AE Austrijoje kuri po visuotinio referendumo ,berods, 1978 taip ir nebuvo niekada paleista ir tebestovi saugiai uzkonservuota.
   Cia galetu ES ir EK parodyti kad vis dar turi stubura ir priimti panasu sprendima.

 12. Žmogus:

  Ne Vaišvila , o Auštrevičius pardavė Visagino elektrinę už stojimą į Europos Sąjungą ,,kaip žmonės sako net nepasiderėjęs.

   • Pasimaišymas:

    Na ir paperdėte čia, močiute, komentarų. Gal čia Gabrieliukas emigracijoje?

    • Žemyna:

     Gal jau laikas paieškoti specialios svetainės chamizmokultura.lt? Ten būsite tarp bendraminčių – bus smagiau.

    • mociute:

     nespreskite pagal save,”Pasimaisymasis” , jeigu tamstos organizmas neatlaiko kruviu tai nebutinai ir visi kiti gadina ora kur pakliuvo…….
     Galite nesunkiai pasikelti kad ir Wikipedia pagal Austrian nuclear power station in Zwintendorf ir net nepirstelejes suzinosite kas kaip ir kur o, svarbiausiai, KODEL……
     Saltiniu yra ir daugiau jei mokate daugiau nei rusiskai….. O ypac Austru kuri labai panasi i Vokieciu kalba
     Tik ,deja, i Lietuviu kalba daugybe labai reikalingos ir naudingos informacijos tiesiog neverciama ir Lietuvos zmonems neprieinama

     • mociute:

      emiau ir nepatingejau pakelti Wikipedia puslapi su info apie Austrijoje dar 1972 o 1978 baigta pastayta ir visuotiniu referendumu visiems laikams uzdaryta net nepradejusia veikti Cventendorfo AE ir, deja deja, i Lietuviu kalba aplamai neisversta o i Rusu kalba vos keletas eiluciu nors isamiausiai, Vokieciu kalba, tai yra issamus gan netrumpas straipsnis su nuotraukomi, paaiskinimais&ect..
      Pasirodo, kas autrai ypac nenorejo kad butu uzterstas Dunojus ant kurio kranto ir yra Cwentendorfo gyvenviete – visai kaip Astrave netoli Neries.

   • Hau:

    O tai ne Auštrevičius suderėjo su ES Ignalinos AE uždarymą?

 13. Virginijus:

  Bravo, Zigmai! Malonu skaityti Jūsų argumentus. Ir tikrai vis liūdniau dėl prezidento. Grožio, anot mano moters, turi pakankamai, bet elementarios ūkininko nuovokos – … :- (

 14. Antanas:

  Manau, šiais laikais statyti AE buvo tikrai neprotinga nei Lietuvai, nei Baltarusijai. Tas milžiniškas pinigų sumas investavus į saulės bei vėjo jėgaines ir padidinus Kruonio elektrinės galią (balansui palaikyti), galima apsirūpinti labai saugia nuo nieko nepriklausoma energija. Ne veltui Vokietija uždarys visas savo AE. Dabar reikėtų padėti Baltarusijai užtikrinti jau pastatytos AE saugumą, nes tai mūsų gyvybės ir mirties klausimas.
  O apie dujų terminalą galvojų taip – tas pat kaip vienam savo nuosavam namui nusipirkti 3 kw vandens siurblį, nors užtektų ir 1 kw jo galios (terminalas ne talpa, kuriame galėtų būti saugomos dujos). Matyt, patarė suinteresuoti “ekspertai” statyti tokio dydžio terminalą (kaip su LEO).

 15. Vardas:

  Tos isgamos su tuo taip vadinamu istatymo priemimu, parde savo seimininkui nuolankuma ir pirsta Lietuvai.Jie kaip uolus komunisto- fasistai bet ka del jo padays. Jei jie taip nachaliskai elgiasi pries rinkimus, tai baisu pagalvoti ka jie su mumi isdarines po ju, kada juos vel issirinksim.

 16. Zigmas Vaišvila:

  Smagu matyti diskusiją.
  Kad joje būtų mažiau klaidžiojimų, priminsiu keletą faktų.
  1. Kruonio HAE turbinų stabdymą organizavo a.a. Saulius Gricius ir jo vadovaujama Kauno “Atgaja”. Tuo metu Zigmas Vaišvila dirbo Valstybiniame gamtos apsaugos komitete Mokslo valdybos viršininku ir buvo valstybinės komisijos, kuri sprendė tęsti ar netęsti šią statybą, narys. Pasirašiau šios komisijos sprendimą, kad tai reikia tęsti su prierašu, kad būtina sulaukti mokslininkų tyrimų rezultatų dėl Kauno marių grunto sudėties,t.t. ir sunkiųjų metalų.
  2. Perėmus KGB pastatą Vilniuje kompiuteriuose radome ir instrukciją, kaip dirbti su tokiu Zigmu Vaišvila. KGB instrukcijoje buvo nurodyta, kad Zigmui Vaišvilai reikia viešai kabinti tai, kad tai jis sustabdė Kruonio HAE turbinų vežimą. Tad KGB nebėra, bet instrukcija veikia.
  3. Tiems, kurie domisi Ignalinos AE, rekomenduoju paskaityti Leono Ašmonto knygą – pasakojimą, kaip dar Tarybų Lietuvos valdžia ir mokslininkai dešimtmečiais priešinosi ne tik Ignalinos AE statybai pačioje netinkamiausioje Lietuvoje aikštelėje iš 10 parinktų, kurioje Maskvos buvo suplanuota statyti net 8 reaktorius.
  Pradžiai tiek. Gražaus sekmadienio!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: