LGBT solidarumo eitynės neapsiėjo be protestų (nuotraukos) (25)

 
Renginio akimirkos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Renginio akimirkos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Liepos 11 d. Vilniuje apie 300 žmonių susirinko į eitynes už seksualinių mažumų teises.

Eiseną organizavo LGBTQ+ (lebsiečių, gėjų, biseksualų, translyčių asmenų) bendruomenė, tačiau nei jų pavardės, nei organizacijų pavadinimai neskelbiami.

„Vilnius Pride 2020“ rengėjai internete skelbia solidarumo eitynėmis siekiantys atkreipti dėmesį į problemas, „su kuriomis susiduria mūsų bendruomenė, ir solidarizuotis su kitais judėjimais už socialinį teisingumą“. Teigiama, kad bus išreikštas protestas prieš LGBTQ+ asmenis diskriminuojančius įstatymus bei teisinių apsaugų nebuvimą, taip pat norima paskatinti vietos LGBTQ+ bendruomenės tarpusavio solidarumą ir solidarumą su kitais judėjimais, kovojančiais už socialinį teisingumą, lygybę.

Vaivorykštės spalvų vėliavomis pasipuošę eitynių dalyviai nuo Katedros aikštės apie 13 valandą Gedimino prospektu pajudėjo prie Seimo, kur buvo surengta demonstracija dėl pažeidžiamų seksualinių mažumų teisių, buvo sakomos kalbos.

Eitynių dalyvius pasitiko ir būrelis protestuotojų, kurie Katedros aikštėje laikė plakatus su užrašais „Nustokite kvailioti iš dyko buvimo“, „Neleisime iškirsti šeimų“ ir „Šalin rankas nuo prezidento“.

Dalis prieš eitynes protestavusių žmonių dėvėjo Lietuvos krikščionių sąjungos marškinėlius, tarp jų buvo ir šios politinės jėgos lyderiai – Seimo nariai Egidijus Vareikis bei Rimantas Dagys.

Eitynes stebėjo Arūnas Sartanavičius.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: