Kultūros komiteto pirmininkas prašo LRT Tarybą paaiškinti LRT vadovybei išmokėtų atlyginimų dydį (7)

zum.lt

zum.lt nuotr.

Liepos 7 d. Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) Tarybą po to, kai LRT finansinėje ataskaitoje už praėjusius metus buvo paviešinti LRT vadovaujamas pareigas einančių asmenų atlyginimai už 2019 m. Generalinio direktoriaus – 70 394,86 Eur, generalinio direktoriaus pavaduotojo – 60 957,05 Eur, interneto departamento vadovo – 121 665,87 Eur, administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovo – 99 439,18 Eur. Panašus ir kitų vadovaujančias pareigas einančių asmenų darbo užmokestis.

Kreipimesi prašoma paaiškinti, kokios priežastys bei aplinkybės lėmė būtent tokius vadovaujančias pareigas einančių asmenų atlyginimų dydžius. Taip pat prašoma atsakyti, kodėl LRT, nustatydama direktoriaus bei jo pavaduotojo atlyginimą, nesivadovavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 598 „Dėl viešųjų įstaigų, kurių savininkė yra valstybė arba kai valstybė turi daugumą balsų visuotiniame dalininkų susirinkime, vadovų darbo apmokėjimo“, nors remiantis LRT įstatymo 2 straipsnio 1 dalimi LRT yra valstybei nuosavybės teise priklausanti viešoji įstaiga. Taigi, reguliavimas suponuotų, kad minėto įsakymo nuostatos turėtų būti taikomos tada, kai nustatomi LRT direktoriaus bei jo pavaduotojo atlyginimai.

„LRT vadovaujančias pareigas einančių žmonių atlyginimai yra iš tiesų įspūdingi, kartais – toli lenkiantys valstybės vadovo atlyginimą. Direktorės atlyginimas, net skaičiuojant maksimaliais Vyriausybės nutarime patvirtintais koeficientais – dvigubai didesnis, nei Vyriausybės nustatytas maksimumas. Žinant, kad LRT išlaikomas visų mokesčių mokėtojų pinigais – kyla klausimas, ar toks elgesys žiniasklaidos rinkoje yra atsakingas bei jos neiškreipia, ypač tuo metu, kai komercinės žiniasklaidos priemonės susiduria su COVID-19 pandemijos sukeltais finansiniais sunkumais, prarado nemažai pajamų dėl reklamos pokyčių. Dėl to norime, kad LRT paaiškintų tokius atlyginimų dydžius visiems mokesčių mokėtojams, kurių lėšomis ir naudojasi“, – sako R. Karbauskis.

Kultūros komiteto pirmininkas R. Karbauskis pažymi, kad LRT gauna didžiules lėšas iš valstybės biudžeto, uždirba ir komercinių lėšų, dėl to racionalus ir skaidrus biudžeto lėšų naudojimas yra prioritetinis dalykas. „Kitiems žiniasklaidos rinkos dalyviams yra kilę abejonių, ar LRT finansavimo tvarka neiškreipia sąžiningos konkurencijos rinkoje ir nepažeidžia Europos Sąjungos teisės. Šį klausimą, po Lietuvos komercinės žiniasklaidos atstovų kreipimosi nagrinėja Europos Komisija, tad turėsime teikti paaiškinimus ir jai. Dėl to turime būti visiškai tikri, kad lėšos yra naudojamos atsakingai ir pagrįstai.“ – nurodo Kultūros komiteto pirmininkas.

LRT įstatymo 10 straipsnio 1 dalies 7 bei 8 punktais LRT Taryba tvirtina LRT administracijos teikiamas LRT metines pajamų ir išlaidų sąmatas bei jų vykdymo ataskaitas bei svarsto ir tvirtina metines LRT veiklos ataskaitas, o taip pat pagal šio straipsnio 16 punktą nustato direktoriaus atlyginimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. O kodėl LRT taryba neinformavo Karbauskio metų viduryje, kad tokio nepagrįsto dydžio yra LRT vadovybės atlyginimai, kodėl jis nepasidomėjo tuo metų viduryje nelaukdamas ataskaitos…

 2. Žemyna:

  Nemoka – išmokyk,
  nenori – priversk,
  neklauso – atleisk,
  nesugebi nieko iš to, kas išvardinta – atsistatydink, kad nebūtum atleistas.
  Pagal tokią taisyklę tarpukariu dirbo (vadovavo) mūsų tėtis. Tokia tvarka buvo. Negalėjo būti besitęsianti betvarkė anei įstatymų nevykdymas.

 3. Iš tiesų:

  O kodėl LRT Taryba nepaaiškina didžiulių finansinių išlaidų tinkamumo skirtų : 1/ kosmopolitiniam ir neturinčiam jokių sąsajų su lietuviška muzikine kultūra eurovizinės dainos pertekliniems atrankos renginiams ;
  2/ Bumblausko komandos plaukiojimui upėmis vadinamo ,,Nacionalinė ekspedicija”,kurio metu ,,patirti” įspūdžiai ir aptariami istoriniai įvykiai daugeliu atveju prasilenkia su Lietuvos valstybės interesais praeities reiškinių aiškinimo atžvilgiu-tiesiog remiamasi Lenkijos interpretacija.
  Raginčiau taip pat Seimo Kultūros komitetą pasidomėti minėtų -LRT finansiškai brangių ir reikalaujančių didžiulių žmogiškųjų išteklių – renginių reikalingumu.

  • Žemyna:

   Įdomios ir jų savigyros laidos: susėda savų darbuotojų kompanija, pasišneka apie šį bei tą, apie save, neprilygstamus ir visų gražiausius, kažkas visa tai nufilmuoja ir pasiima už šį ,,neįkainojamą dvasinį peną” iš LRT (tai yra, iš valstybės) kišenės atlygį, tartum už rimtą laidą. Titrams baigiantis matai, kokios įmonės vardu pajamos už šias laidas gaunamos. Ir taip visą sezoną.
   Sovietmečio praktikuotų chaltūrų braižas – taip tarpusavyje išsidalinamas įstaigos biudžetas. Todėl neturintys TV aparato ir kabelio LT piliečiai taip dažnai iš VALSTYBĖS biudžeto išlaikomos i-TV ekrane mato ne filmą (nesvarbu, meninį ar dokumentinį), o užrašą, jog autoriaus teisės draudžia rodyti. Nes pinigai kitkam išsidalinti, tad sumokėti už teisę rodyti internetu pinigo nelieka? Savimi, o ne žiūrovu pirmiausia rūpinamasi, o ne tarnybinė pareiga ir misija vykdoma?

   Prof. Vytautas Radžvilas: Beviltiškai degradavusi Lietuvos televizija
   – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/prof_vytautas_radzvilas_beviltiskai_degradavusi_lietuvos_televizija/

 4. O kas prisiims politinę ir moralinę atsakomybę už šitiek netų LRT vykdomą Tautos degradinimą, už tą tylėjimą tai matant… Kur dėjosi kultūros, meno intelektualai, išmanesnė LRT auditorija, kad pareikalautų atsakomybės ir pasakytų LRT vadovybei “lauk”… Reikalinga LRT laida: “Vadovybei – lauk”… Kas imsis ją vesti? Gal patyręs Kazimieras Šaulys dar pajėgtų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: