Lituanistines pasaulio mokyklėles jau trečią kartą pasieks lietuviškos knygos (0)

Lituanistines pasaulio mokyklėles jau trečią kartą pasieks lietuviškos knygos | lrv.lt nuotr.

Lituanistines pasaulio mokyklėles jau trečią kartą pasieks lietuviškos knygos | lrv.lt nuotr.

Prieš dvejus metus, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Vyriausybėje gimė sumanymas „Šimtmečio dovana pasauliui“. Jį įgyvendinant, užsienio lietuvių mokyklėlėms visame pasaulyje buvo išsiųsta lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams. Tai sulaukė didelio palaikymo iš lietuvių bendruomenių. Šiemet – jau trečią kartą – beveik 2 000 lietuviškų knygų vėl iškeliauja į įvairiausias pasaulio šalis.

„Gyvename sudėtingu laikotarpiu. Kai keičiasi mums įprastos gyvenimo sąlygos ir tempas, kai turime atsisakyti įprastos veiklos, knyga gali tapti puikiu būdu puoselėti lietuviškumą ir papročius. Džiaugiamės, kad, nors esate toli, siekiate domėtis savo šaknimis, mokytis lietuvių kalbos ir taip išsaugoti glaudesnį ryšį su Lietuva“, – sako premjeras.

Per dvejus metus knygos pasiekė net 78 lituanistines mokyklėles visame pasaulyje – nuo Europos iki Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Pietų Afrikos Respublikos ir kitų valstybių. 14-oje šalių gautas knygas perskaitė daugiau kaip 4 600 vaikų.

Šiemet knygos pasieks dar 43 mokyklėles 24-iose užsienio šalyse ir jose besimokančius daugiau nei 2 200 vaikų. Šįkart lietuviškos spaudos leidiniai pasieks ir Braziliją, Argentiną, Urugvajų, Australiją, Japoniją.

Atrenkant knygeles, kasmet kruopščiai talkina Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus specialistai, stengdamiesi pasiūlyti tas knygas, kurios sudomintų vaikus, paskatintų dar labiau domėtis lietuvių kalba, puoselėti mūsų šalies kultūrą ir tautinę tapatybę.

Iniciatyvą įgyvendina Vyriausybės kanceliarija kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Šios iniciatyvos globėjas – Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Literatūra, Naujienos, Švietimas, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: