Karantino metu visiems NVI darbuotojams algos padidėjo (0)

Nacionalinis vėžio institutas | NVI logo

Nacionalinis vėžio institutas | NVI logo

Praėjusią savaitę visi Nacionalinio vėžio instituto darbuotojai sulaukė priedo prie atlyginimo – tai pirmas žingsnis įgyvendinant ilgalaikį medicinos darbuotojų algų kėlimą. Atsižvelgus į padidintą paslaugų finansavimą, medicinos darbuotojų algos NVI auga maksimaliai – 18 proc., likusio personalo – 10 proc. Kaip pabrėžia NVI profesinės darbuotojų sąjunga, toks žingsnis šiuo įtemptu pandemijos laikotarpiu yra sveikintinas ir labai reikalingas.

Algų didinimas motyvuoja

2020 m. gegužės 7 d. posėdžio metu priimtas sprendimas nuo 2020 balandžio 1 d. skirti 18 proc. priemokas medicinos darbuotojams ir 10 procentų priemokas kitiems darbuotojams. Gegužės 13 d. pirmosios priemokos jau išmokėtos.

NVI darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Regina Jarošienė sveikino Administracijos sprendimą atlyginimus kelti visam personalui ir tai padaryti maksimaliai pagal galimybes.

„Džiaugiamės, kad atlyginimas pakilo visiems darbuotojams, neišskiriant nė vienos grandies. Taip pat dėkojame Administracijai ir buhalterijai už operatyvius žingsnius. Finansinė paskata šiuo įtemptu karantino laikotarpiu yra didelė motyvacija kiekvienam“, – pabrėžė R. Jarošienė.

Šiais metais darbo užmokestis jau peržiūrėtas 13 kartų

Šiuo metu NVI slaugytojų atlyginimo vidurkis siekia 1672 eurų, gydytojų – 2636 eurų iki mokesčių. Pastaruoju metu NVI atlyginimų augimo tempai išties dideli, kas leido pasivyti ir viršyti šalies algų vidurkius.

„Džiugu, kad visą karantino laikotarpį, kai šalyje sveikatos priežiūros paslaugos buvo teikiamos gan netolygiai, pristabdžius kai kurių gydymo įstaigų veiklą, NVI darbas vyko išlaikant 70–80 proc. įprastai teikiamų paslaugų apimtis. Gydymo paslaugų apimtys etapiškai didinamos, stengiantis ne tik kokybiškai diagnozuoti ir gydyti vėžį, bet ir maksimaliai apsaugoti pacientus nuo COVID–19 grėsmės. Tikiuosi, kad tolygiai didėjant teikiamų paslaugų mastui, augs ir atlygis už ypatingos kompetencijos ir įgūdžių reikalaujantį mediko darbą“, – kalbėjo NVI vadovė prof. Sonata Jarmalaitė.

Kaip informuoja NVI vyriausioji finansininkė Gražina Grajauskienė, 2020 m. metais darbo užmokestis buvo peržiūrėtas 13 kartų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: