Į Vilniaus darželius nuo pirmadienio vaikus planuoja atvesti trečdalis tėvų (0)

Vaikų darželis | Pixabay nuotr.

Vaikų darželis | Pixabay nuotr.

Nuo gegužės 18 d., švelnėjant karantino sąlygoms, vėl atnaujinama sostinės darželių veikla. Visiems vaikams, kuriuos tėvai nuspręs atvesti į darželį, bus suteiktas ir maitinimas, ir ugdymas. Planuojama, kad nuo pirmadienio darželius lankys apie 10 000 vaikų. Ugdymas dažniausiai vyks lauke.

Vis dėlto, turintiems sąlygų ir toliau ugdyti vaikus namuose, siūloma į darželius neskubėti. Ugdyti vaiką namuose patariama tais atvejais, kai vaikas serga lėtinėmis ligomis (tokiomis kaip cukrinis diabetas, bronchinė astma, lėtinė obstrukcinė plaučių liga) arba kai vaikas gyvena kartu su priskirtais rizikos grupėms

(daugiau nei 60 metų ir sergančiais lėtinėmis ligomis) žmonėmis.

Lankantiems darželius nuo gegužės 18 d.  bus skaičiuojamas maitinimo ir ugdymo mokestis tik už lankytas dienas. Jokių pažymų pateikti iš darbdavių tėveliams nereikės. Vaikai, kurie nuo gegužės 18 d. dar darželio nelankys, bus ugdomi nuotoliniu būdu, – mokesčio nemokės.

„Esame pasiruošę priimti mažuosius vilniečius ir užtikrinti jų saugumą, kokybiško ugdymo bei maitinimo organizavimą. Rūpinamės darželių bendruomenių saugumu, todėl visoms įstaigoms išdalintos apsaugos priemonės ir pateiktos rekomendacijos, kaip užtikrinti higienos reikalavimus“, – teigia mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Darželių veikla bus organizuojama griežtai laikantis visų saugumo reikalavimų. Vaikai į darželius bus priimami tik sveiki ir kas rytą jiems bus matuojama temperatūra, ugdomi ir maitinami bus vienoje grupėje. Galios griežta grupių izoliacija ir atskirų grupių vaikai tiek darželyje, tiek lauke žais atskirai. Patalpos bus reguliariai valomos, vėdinamos ir dezinfekuojamos atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parengtas rekomendacijas patalpų valymui COVID-19 pandemijos metu.

Viliamasi, kad laikydamiesi saugumo reikalavimų palaipsniui darželiai pradės dirbti visu pajėgumu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: