Aplinkos ministras apsigalvojo dėl medžioklės lankais, aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį į kitas taisykles (7)

Kęstutis Mažeika | S. Žumbio nuotr.

Kęstutis Mažeika | S. Žumbio nuotr.

Gegužės 12 d. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika apsisprendė ir pasirašė naują įsakymą dėl Mežioklės taisyklių, dokumente nebeliko galimybės nuo 2022 metų medžioklėje naudoti lankus.

Kaip teigia ministerijos atstovai, įstatymas turėtų įsigalioti nuo gegužės 13 d. O jau šią savaitę planuojama Medžioklės taryboje aptarti ir kitus abejonių kėlusius punktus.

Ministras įsakymą dėl Medžioklės taisyklių pakeitimo, kuriuo nuo 2022 metų būtų įteisinti lankai, pasirašė gegužės 8 d. teigdamas, kad sprendimą priėmė Medžioklės taryba, kuriai vadovauja viceministrė R. Vaitkevičiūtė.

Tuo metu Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ atkreipia dėmesį ir į kitus pakeitimus:

Visų pirma, atverta galimybė sumedžiojus sužeistą ar ligotą saugomos rūšies gyvūną jį sunaudoti savo reikmėms. Iki šiol galiojęs draudimas savo reikmėms naudoti tokius gyvūnus yra visuotinis gamtosauginis principas, kuriuo siekiama, jog ta rūšis, pvz., stumbras ar lūšis, netaptų pageidaujamu medžioklės objektu. Leidus sunaudoti stumbrų mėsą, gali būtų pastebima daugiau „susižalojusių“ ar „susirgusių“ stumbrų, kuriuos esą reikia sumedžioti.

Taip pat išbrauktas punktas, kuriuo buvo draudžiama įrengti viliojimo vietas 300 metrų zonoje aplink gamtinius draustinius. Tai reiškia, kad dabar bus galima statyti medžioklės bokštelius nors ir šalia draustinio ribos, ten vilioti žvėris. Viliojimo vietos pritraukia nenatūraliai didelį šernų skaičių, jie ištrypia takus, knisa paklotę ir gali kelti grėsmę draustiniuose saugomoms vertybėms, pvz., ant žemės perintiems paukščiams ar retoms augalų rūšims.

Taipogi dabar leidžiama naudoti prožektorius medžiojant ne tik šernus, bet ir lapes bei invazines žinduolių rūšis. Tačiau iš esmės neįmanoma kontroliuoti, kad su prožektoriais nebūtų medžiojamos kitos rūšys. Kadangi leidžiama medžioti ne tik iš bokštelio, bet ir vaikštant, kontrolė tampa dar mažiau įmanoma.

Naujose taisyklėse leista su šunimis medžioti tamsoje invazinius žvėris. Tamsoje medžiotojas negali matyti, kokį žvėrį puola jo šuo, yra mažiau galimybių kontroliuoti šuns elgesį. Todėl medžioklė su šunimis tamsoje yra žiauri ir kelia grėsmę visoms gyvūnų rūšims, taip pat ir saugomoms.

Taip pat praplėstas punktas dėl saugomų rūšių medžioklės žuvininkystės tvenkinių teritorijoje. Iki šiol buvo leidžiama medžioti kormoranus, dabar į šį punktą įtraukti visi žuvimis mintantys paukščiai ir saugomų rūšių žinduoliai, pvz., ūdros.

Naujose taisyklėse visu mėnesiu prailgintas barsukų medžiojimo terminas, kuris dabar nutęsiamas iki Naujųjų metų, t.y. leidžiama medžioti žiemos miegui urvuose pasislėpusius barsukus. Medžiojant barsukus urvuose naudojami šunys ir urvai yra kasami. Tokia medžioklė žiemos miego metu yra itin neetiška. Medžioklės terminai prailginti ir kai kuriems kitiems gyvūnams bei paukščiams

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: