V. Vižinis. Apie patriotinių jėgų jungimąsi (29)

Valdas Vižinis | asmeninė nuotr.

Valdas Vižinis | asmeninė nuotr.

„Respublikoje“ perskaičiau apie antisisteminių patriotinių jėgų jungimąsi. Tik dabar susigulėjo: Juozaitis, Radžvilas, Dagys, Puteikis, Sakalas.

„Lietuvoje yra mažiausiai penkios dešiniosios partijos. Beveik vienodai tautiškos, pasisakančios už tradicines šeimos vertybes, iš dalies euroskeptiškos, antiglobalistinės ir nelaikančios nacionalinių valstybių XX a. atgyvenomis. Tačiau šios partijos per rinkimus iš viso surenka 15 proc. balsų, o atskirai – po 3 proc. ir nepatenka į Seimą. Ar ne protingiau būtų dešiniosioms jėgoms susijungti ir eiti į rinkimus vienu sąrašu? Kas trukdo?“ – rašo Olava Strikulienė „Respublikoje“.

Kas trukdo?? Imam ir pereinam per pavardes. Ne, ne, nebūtina garsu…

Apie Juozaitį piktai nerašysiu. Nekorektiška. Tik užsimenu – brastoje arklius pakeitė. Žmogiškai suprantu. Su nuvarytais arkliais nelabai malonu dabar kalbėtis.

Radžvilas?? Net 7-ios esė po rinkimų. SEPTYNIOS, Karlai. Nemigo naktys praleistos palinkus prie esminių traktatų „Kodėl nebuvau kartu su Juozaičiu“.

Dagys viską darė kad nebūtų partijoms kartelė nuleista iki 3 proc.

Tai kurie adekvatūs???

Ką žinau – tik Centristai ir Tautininkai užsiima politiniu konstravimu „o gal?“.

O karūnuotieji pirmininkais tūno išsiraustuose „ne viskas paprasta“ apkasuose. Šiaip, verčiant į žmonių kalbą gana aiški žinia iš jų pusės – niekas neįkalbinėja, nesako kad geriausieji, netiesia gėlių kilimo ir būtinai orkestro pasitinkant. Karūnuotiems asmenims. Apie tai, jog imkite mus ir vadovaukite, net nerašau, tai savaime suprantami dalykai.

Tik centristai su tautininkais aiškiai – mes sutinkame. Tie savarankiško gyvenimo jau matę. Karūnuotieji dar ne. Tai nieko… rinkėjas tas karūnas numušinės vieną po kitos…

O aš pirmą kart gyvenime šiltnamį sukūriau. Taip, tikrų tikriausia kūryba. Ir kaip man patiko..

Pristatau žmonos įvertinimą pamačius:

– O į vidų nenusiavus batų galima bus užeit?“ – klausė nuoširdžiai naiviai.

– Žinoma, ne …

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

29 komentarai

 1. !!!:

  Pasak lenino efektyviausia kova su opozicija tai patiems kurti opoziciją.Kas galėtų paneigti kad tarp šių penkių nėra leniniečių…

  • Garbės žinija:

   Kaip cia smagiau priimtiniau bei veiksniau (“efektyviau”) pavasarinen talakvonen pasijung pamanius, – susimaste gan gilus palyginimas 🙂 apie s u m e t i m u s (apie …Mus) net ankstesnius nei
   s u s i m e t i m a s i UNIJA Liubline 1569.m., kad isgyvent,islikt abiem Valstybem(!!!),kas ir ivyke, bei keistai i s l i k e (mat sumetimas Teisiskai neisardytas, neatsauktas na tiesiog
   nuo pat TADA neliestas,net per 3-ia geguzes i rudeni tu pat metu, – perlipus islikes;
   o lyginimas su pavasario bulviasodzio dirvos s u m e t i m a i s (ka net si koronini pavasari jau skambuciais is Londono priemiesciu tautieciai besigiria…/puikaus derlio sodinantiems!/)
   kai s u m e t i m a i – tusciai praarta vaga (i kuria nesodinama!) susimeta-sumetami arime 🙂

   Tokia patirtis (“praktikumas”) nuo senoves, rengiant dirvas-arimus busimam derliui, ar maistui, ar prekei (po viena svetimybe “produkcija” visus siuos 3-is zodzius sumetant-palaidojant), kad naudot, turet, islikt ir net MAINYT, – issivyscius i perteklinius poLDK-nius laikus pvz. 🙂 Kad linksmiau ir pilveliams-skilveliams ir Tautai (airiams kada tai nenusisekus su tokiu arimu DERLIUMI …teke iskraustyt ir gaut savai siandienai koki tai Trump i vadus 🙂 )
   turinciai ka musu senoliai po didziojo 1934 badmecio ir Dzukijoje ir Ryt.Aukstaitijoje kaupdavo, kasdavo, slepdavo smelio kalneliuose (DERLIU!!!).

   Tad ir sumetimas apie siuos s u m e t i m u s – apie DERLIAUS issaugojimo Talka arba talkas (“talkavone” siokiaja), kai perpuvusio valdymo p a r i n k t i e j i ne vien gausu gausybe 100-meciu paminejimu ismete (apvogdami save, Tautos atminti), bet net 1219 m. Lietuvos Didziuju kunigaiksciu – LIETUVOS VALSTYBES didybes pradininku atminti visai visai i pasali numete (net Kijeve, raudonuojant veluojant jau siu metu pradzioje, viesai paminet Voluinines sutarties negebeje). Bartis,kartis ir plakti viens kita k o r o n e s akivaizdoje ir pasaulinio prasivalymo galimybiu sviesoje tikrai neverta, – cia jau vien mazas ir svarus priminimas apie busima Kauno 1000-meti 2040 m. imanomas, kai Kaunas iskiles po ziauraus Sembos Kaupo, – Gintaro kelio tuomecio pasaulinio Europs Siaures prekybos Megapolio sunaikinimo (danams dar vis ir Britanijos zemes tebevaldant ir kursiu laivyna su senais, nemoderniais ir nepaslankiais pakranciu
   k u r e n a i s is Ausrajures istumus /kazkoks bukagalvis “Boltikzejum=BaltikSee” pervadino/,
   stai ir turim palaikyt paprasta ir r y s k i a Valdo Vizinio minti, apie nauja apjungima, nauja Sajudi (galbut) apie
   s u m e t i m a ar s u s i m e t i m a derlingesniu tautos pajegu,deja vien a t r e n k a n t, isrankiojant bei atsikratant puvesiais:
   juozaiciu brudu brudais (be islygu ir gailescio niekintoju-niekintojui)
   puteikiais savanaudysteje asais (klastoje ir melagysteje is silpnumos savosios)
   dagiais
   radzvilais
   paleckiais
   (pagal bjaurasties ir uzslepto sugedimo laipsni,todel ir bjauru terliotis ir puvinus renkant nosi raukyt, bet TENKA,kam Derliuje l a i k y t,o tuo labiau ir s a u g o t i puvini praeties /cia Alkui/)

   Nepatinka?Nepatiko?Netinka,-ka paskaitete. Tuomet bent ne per giliai p a a r i a n t dirvonus istorijos /be sumetimo,kad n e i s l e p t – n e u z s i s l e p t / nuokokiu naujausiu zinomu musu Tautos ir kaimynu istoriniu ziniu pradekite:
   kas ir kodel 1016 m. sunaikino tukstanmetinio prekybinio Gintaro kelio “uosta” Kaupa,
   kodel vel tukstanmeciui galime buti nubloksti (kaip tuomet kurenai vikingu technologijomis)
   p r a l e i s d a m i siandienos proga S U M E S T I visa islikusia /jau politine/ Mokslo pazanga
   CIA… pradesiantkurti-gaminti-skleisti A U G T I 🙂

 2. Laumėjantis:

  O ,,Lietuvos sąrašas” ( pradžioje turėjęs ambicijų apimti visą Lietuvą – kaip dabar radžvilininkai ) ?

 3. Rimgaudas:

  Tautininkų vyriausybėje reikia tik dviejų: vienas – Kultūros ministras, kitas – Švietimo ministras. Tokių, kad į vidų pas juos tik nusiavus batus galima būtų užeiti.

 4. Gedvydas:

  Visą tai rašė ne Strikulienė, o G. Navaitis. Ir netgi siūlė kelią išspręsti derybų problemas – traukti burtus. Jis, beje, ragino ir dešiniųjų partijų narius nebūti nuolankiais vykdytojais, o pareikalauti, kad “vadukai” nekliudytų vienijimuisi.

 5. Algis:

  Apie Dagi ,eina kalbos ,kad tai konservatoriu trojos arklys…
  Jai nebus apsijungta tai kriminalas isirinks savo parsidavelius….,kaip viada…

  • mociute:

   kiek pamenu, Dagys buvo ir aktyvus socdemas – net “socialdemokratija 2000” vedlys, berods, todel toks ideologinis sokinejimas tikrai nerimtas. Beje, konservatoriai gali tik pasidziaugti kad Dagys atsikabino – juk buvo akmuo po ju kaklu….

 6. Bartas:

  O, kad šiais laikais sukurti “partiją” reiktų. Panaikinti šūkį: “trys lietuviai penkios partijos”.

 7. nebalsuosiu:

  Nebalsuosiu nei už vieną jų . ką rinkti Sąjūdžio senus kelmus , kurie senai prarado sąsajas su realybe ir dabar ką labiausiai moka tai bliauti , kad čia matai jie kūrė Sąjūdį ir prisiminti kas kam prieš 30 metų ant bato primyžo. Dagį kuris kaip š…. eketėje tai socdemas tai konservas tai dar koks . Sakalas padoriausias iš jų , tačiau politikas jis prastas ir vadovas irgi neapanka jam potencijos pravalyti širšių lizdą partijoje ir imtis aktyvios veikos o ne visokių deklaracijų rašymo po kelis mėnesius

  • Arūnas:

   netikę vadai, nes nepajėgia surasti sutarimo, net kai “siūlė kelią išspręsti derybų problemas – traukti burtus” ar kitokiu būdu. Jeigu jie surašytų tų partijėlių vertybes eilės tvarka, tai pamatytų, kad pirmajame trejete ar net penkete tos vertybės sutaptų, bet negali susitarti kuris bus pirmajame trejete ar penketas rinkimų sąraše (nors jie ir būtų reitinguojami!!!). Todėl ir netikę partijėlių vadai, ir partijų nariai neįsiklauso “nebūti nuolankiais vykdytojais,” o į tokias partijas netraukia įsijungti vien dėl to, kad savo elgesiu jos yra klonai sisteminių partijų… Bet… vistiek BALSUOSIU už vieną iš jų, nes balsuoti už visas penkias negaliu 🙂

  • Žemyna:

   Be abejo, neturime balsuoti už tą, kuo nepasitikime, už tą, kas mums Top 10-ke prievarta ant lėkštutės įduodamas, tartum akcinė prekė – už šią kainą duosim DU, tą, kur pasirinkai, bet ir dar vieną (šiuo atveju – visus 10).
   Tačiau savo nuomonę būtinai ant lapelio išreikškime! Tai mūsų pilietinė pareiga.
   Nebalsuosiu nė už vieną ≠ nedalyvausiu rinkimuose, neimsiu ir nepanaudosiu savo lapelio! Būtinai dalyvausiu ir kruopščiai brauksiu tuos, kas mano manymu neturėtų užimti vietos Seime. Kad ir dėl kokių priežasčių – ar jo pažiūros nepatinka, ar tai, kad savo pažiūrų jis nereiškia, yra ne Tautos, o partijos vado tarnas, o Tautos labui nė nebando dirbti, jos nuomonės klausti.

 8. Kodėl NS renkasi neadekvatų kelią?:

  Kodėl NS renkasi krachą spalį?
  Mūsų Lietuvos deimančiukų tekstą, raginantį patriotines partijas nedelsiant tartis dėl bendro sąrašo rinkimuose, siekiant išvengti kracho ir didžiulės žalos tautai, įžvalgiai patalpino ir alkas.lt redakcija. Panašų piliečių raginimą patalpino ir eilė mažų svetainių…
  Disonansu blaiviam proto balsui pasižymi NS nariams priklausantys portalai…Jie elgiaisi lyg strutis ,pavojaus akivaizdoje slepiantis galvą smėlyje… Talpina amžinasias temas ,lyg spalio rinkimai ir reformos, reikalingos perėjimui iš vėžinės ONS į demokratinę santvarką jiems ir politinės tautos likučiams yra visiškai neopūs ,kosminiai dalykai…Pavyzdžiui gerb. L.Šopausko vadovaujama tiesos.lt , sprendžiant pagal turinį, manau, jau susitaikė su NS partinio sąrašo lengvai nuspėjamu žlugimu Seimo rinkimuose. Kadangi NS aktyvui bent minimali demokratų sėkmė spalį , manau, visai neįdomi, tai portalas net nepatalpino minėto piliečių raginimo…
  Kaip visko matęs sąjūdininkas, be galo stebiuosi absoliučiai savižudišku NS aktyvo kursu, užsimerkiant prieš tragediją, kuri laukia spalį jų , jei išsiblaškiusios demokratinės jėgos toliau veiks pavieniui…Mačiau,kaip CP ir KS bandė koordinuotis, bet nepastebėjau, kad NS veikėjai bent susimastytų ir prasitartų kodėl, jie jau susitaikė su savo krachu spalį…Jei NS veikėją gerb. Šopauską domintų rinkimų rezultatai ir reformos,tai portalas nusileistų iš Olimpo aukštybių žemėn…Dabar- demonstratyvi panieka rinkimams ir adekvačių plebėjų ar nepriklausomos patriotinės šviesuomenės nuomonei ta tema..
  NS aktyvisto V. Budniko pozicija.org patalpino šviesuomenės perspėjimą demokratams, bet pasistengė, savo keistu prierašu, neadekvačiai nurodyti, kad šviesuoliai rašo apie kosminius ,nerealius dalykus….
  Kas dedasi NS šulų stovykloje ,manau, ir didumai tos partijos eilinių yra visiška paslaptis. Man toks partijos, žadančios esmines pertvarkas šalyje, bet visai neketinančios siekti jokios politinės nei savo nei kitų demokratų sėkmės rinkimuose, aktyvo elgesys atrodo labiau nei savižudiškas… Jei būtų kitaip, tai jų reakcija į šviesuomenės bei eilinių piliečių skambinimą pavojaus varpais rinkimų ir vienybės tema būtų visai kitokia…

 9. Žemyna:

  Girdėjote – Dagys savo partiją į rinkimus ves po premjero skvernu

 10. Prusas:

  ne Sakalas, o Gorodeckis 🙂

  • Julijonas:

   Jo, visi taip atsipūtę rašinėja, kad net vietoj pavardžių vardus įrašę nepastebi. Paskutiniu metu str. autoriai privelia linksnių, gramatinių ir kitokių klaidų. Tiek alke, tiek propatijoj.

 11. stasys:

  Iš penkių neįgaliu sukūrus vieną ? joks faktas kad tas vienas taps įgalus ka nors spręsti Lietuvai . Tas Garliavos klounas varažijo karūnoms liūdną pabaigą rinkimuose, o juk pats nė velnio nesupranta kur kokia sėkmė kieno laukia . Pergalė rinkimuose tai suma pralaimėjimu ir ilgo darbo su visuomene kol tie patys rinkėjai patikės jog ju balsas bus skirtas ne kokiems košeriniams Garliavos herojams … Man atrodo kad jungtis Jiems nereikia , tik tokiu būdų kiekviena partija turi galimybe augti o tiems kuriems laikas palikti scena kad joje neužsibūtu . Praeito šimtmečio herojai , turėtu savyje rasti drąsos ir nebemuilinti proto jaunimui savo pavaražijimais ateičiai ..Va autorius rado sau malonu užsiėmimą , sėkmės jam toliau taip sėkmingais darbuotis .

 12. Simona:

  Buvo puikus Navaicio siulymas. Vizinis apsimete, kad jo nezino. Tokie tie “vienytojai”.

 13. Diedas:

  Partija – tai keiksmažodis.
  Partija ir asmenybė nesiderinami dalykai.
  Trokšdami būti matomi partijoje vietą randa bespalviai beveidžiai bestuburiai osobiai.
  Tokie kvailiai klykaudami sektetorisus pasakytas frazes, bando pasirodyt kad turi savo nuomonę ir yra protingi.
  Ne – partijai.
  Ne – rinkimams.

 14. Lii:

  Gal kas nors supranta, kas nutiko A. Juozaičiui? Kodėl jis staiga ėmė šitaip mėtytis? Kodėl susipyko su buvusiais bendražygiais? Radžvilo paklodžių neskaičiau…

 15. ŽEMAITIS:

  Pritariu minčiai, kad kol tautinės pakraipos jėgos neusisvienys, tol jų atstovams patekti į Seimą jokių galimybių.
  Nesu tautinės krypties partijų rėmėjas, rinkimuose visuomet balsuoju už liberalus. Tradiciškai – už Liberalų sąjūdį. Susikūrus Laisvės partijai kurį laiką dvejojau, tačiau ir atietyje, manau, remsiu Liberalų sąjūdį. Laisvės partijos įsisteigimas buvo klaida – kaip ir tautininkų, taip ir liberalų arveju skaldymasis mažina jų galimybes rinkimuose. Šiuo atveju Liberalų sąjūdis, manau, tikrai pateks į Seimą (ir sąrašu, ir keliose vienmandatėse), tačiau Laisvės partija neturi jokių šansų. Ir jos vaidmuo bus neigiamas, nes pervilios dalį potencialių Liberalų sąjūdžio rėmėjų.
  Tautininkų partijų situacija dar liūdnesnė, nes šiuo atveju iš esmės nėra partijos, kuri sugebėtų peržengti nustatytą barjerą. Gal jei jis būtų sumažintas iki 3 proc – kokiai Centro partijai būtų pavykę, bet 5 proc., manau, neįveiks nei viena. Aišku, vardan didesnės demokratijos BŪTINA mžinti barjerą. Tačiau IR PAČIOS PARTIJOS GALĖTŲ VEIKTI IŠMINTINGIAU – NE SKALDYTIS, O VIENYTIS.
  Atminkite, kad besiskaldydami jūs skraiudžate ne tik patys save, bet ir jūsų rinkėjus, kurie eilinį kartą neturės atstovavimo, kurių balsas vėl nebus išgirstas. Dekomoratijos požiūriu tai tikrai nėra gerai.

 16. ŽEMAITIS:

  Tiesa, dar pridėčiau, kad gal ir klystu, nes nesu įsigilinęs į tautinių partijų programines nuostas, tačiau man atrodo, kad derėtų tik Radžvilo – Juozaičio – Gorodeckio vadovaujamų jėgų sąjunga. Tiesa, prie jų dar pridėčiau ir Buškevičiaus Jaunąją Lietuvą.
  Dėl Dagio partijos – tai ji tikrai konservatyvi, taičiau ar tautiška? labai abejoju.
  Dėl Puteikio Centro sąjungos – ar ji tautiška? Nesu tikras, tačiau kad jos radikalumas ir nekurie šios partijos veikėjai atbaidytų dalį potencialių tautininkų rėmėjų – tai faktas.
  Nors, suvaldžius ne tik tarpusavio nesutarimus, bet ir aistras, o kai kuriems politikams – pasirinkus nors šiek tiek nuosaikesnį įvaizdį – gal pasiteisntų ir bendras visų susivienijimas.

 17. Žemyna:

  Lengva samprotauti po laiko, išmintingą vaizduoti, bet pabandysiu.
  Manyčiau, žmones apstulbino toks netikėtas jo pasirodymas su išreikštais politiniais siekiais. Visai kita reakcija būtų buvus, jei jis prieš pora metų būtų pradėjęs aktyviai reikštis spaudoje, viešumoje, komentuoti šalies gyvenimo aktualijas, ir taip vienus pripratintų prie savęs ar ir patrauktų, kitus, gerai Sąjūdžio laikus prisimenančius, susigrąžintų. Vien pasakymo, jog ateini įgyvendinti sutryptų ir pamirštų Sąjūdžio siekių, negana. Juolab, kai politinis klimatas toks nuodingas ir taip išbujojusi šmeižto, niekšybių ir išdavysčių „kultūra”.
  Tiek laiko buvęs užkulisiuose, jis, natūralu, prarado „sportinę formą”, darbo su masėmis įgūdžius (Sąjūdžio laikais buvo tikrai išskirtinis, gabus ir talentingas, puikiai telkė žmones!). Kremliasklaida tuo puikiai pasinaudojo, šiandien primindama, kaip jis prieš 30 m. nuvylė Sąjūdžio rėmėjus, per rinkimus užleisdamas vietą AMB, bei jo paleistą frazę apie istorinę klaidą. Tada žmonės pasijuto išduoti. O šiandien to meto jo klaidos naudojamos jaunimą, bei tuos, kas tada per jauni buvo, kad ką suprastų ar prisimintų, dezinformuoti, neleisti grįžti prie Sąjūdžio planų įgyvendinimo.
  Manau, nei tuo metu, nei šiandien AJ neturėjo šalia pakankamai „realpolitikinės” (gerąja prasme) ir patyrusios atramos, kuri padėtų nesugniužti, nepradėti blaškytis, ar daryti jam (ir Sąjūdžiui!) pakenksiančių žingsnių. Gaila, kad kelio pradžioje gudrusis AMB tam tikrai prasme jam nesėkmių ruožą nutiesė. Tartum koks piktas burtininkas.
  Jei užteks dvasios jėgų nepasiduoti, jei praleistų šiuos rinkimus (kad dar giliau su pasirinkta draugija neįklimptų), o ateinančią kadenciją skirtų atsigauti nuo visko, dabartines klaidas užtaisyti ir savo idėjas skleisti, rasti bendraminčių, man rodosi, jis dar galėtų atsitiesti. Tikrai gaila, kad dabar paskubėta, rimtai nepasirengus viskam, ką teks patirti.

 18. šermukšnis:

  Po rinkimų: 3+3+3+3+3 – lygu 15, bet paskirai.
  O Dagiui, manau, už išdavystę dėl 3 proc., manau koservatoriai pažadėjo kokį postą, jei neapmaus…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: