Norvegija įsileidžia visus šalyje dirbančius ar gyvenančius Lietuvos piliečius, būtina sąlyga – karantinas (0)

Kylantis lėktuvas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kylantis lėktuvas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Norvegijos ambasada Lietuvoje patikina, kad Norvegijoje gyvenantys ar dirbantys Lietuvos piliečiai įleidžiami į šalį, bet visiems atvykusiems privalomas 14 dienų karantinas. Įgyvendinus numatytas sąlygas, asmenys gali likti Norvegijoje ir prastovos ar atleidimo atveju.

Lietuvos piliečiams, nuolat gyvenantiems ar dirbantiems Norvegijoje, nebus draudžiama atvykti į šalį. Tai apima ir Lietuvos piliečius, kurie jau yra pradėję darbus Norvegijoje, ir tuos, kurie paskiriami vykdyti naujų užduočių ne trumpesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui. Šių Lietuvos piliečių šeimoms nariams taip pat nebus draudžiama atvykti į Norvegiją, su sąlyga, kad jie jau gyvena šioje šalyje.

Atvykus į Norvegiją – 14 dienų karantinas

Ambasada pabrėžia, kad Lietuvos – kaip ir kitų Europos Ekonominės Erdvės (EEE) šalių – piliečiams, kuri įleidžiami į Norvegiją, taikomas privalomas 14 dienų karantinas, skaičiuojant nuo atvykimo dienos.

Privalomas karantinas netaikomas Norvegijos gyventojams, kurie vyksta į darbo vietą Švedijoje arba Suomijoje ar grįžta iš jos per Norvegijos – Švedijos ir Norvegijos – Suomijos sienas.

Norvegijoje gyvenantys Lietuvos piliečiai turi būti įleidžiami į lėktuvus

Suprantama, kad ekstremalios situacijos sąlygomis, dauguma EEE piliečių, gyvenantys Norvegijoje, negali pateikti gyvenamosios vietos įrodymų. “Jei galite pateikti įrodymą, kad esate Lietuvos pilietis, ir tvirtinate, kad gyvenate Norvegijoje, jums bus leista kirsti Norvegijos sieną“, – tvirtina Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Karstenas Klepsvikas.

Jo teigimu, Norvegijos valdžia skubos tvarka informuoja visas oro linijas, kad jos turėtų laikytis tų pačių taisyklių ir įleisti į lėktuvus Lietuvos ir kitų EEE šalių piliečius, gyvenančius Norvegijoje.

Prastovos ar atleidimo atveju dalis Lietuvos piliečių galės likti Norvegijoje

Norvegijos Ambasada Lietuvoje atkreipia dėmesį, kad esant tam tikroms sąlygoms, šalyje dirbę Lietuvos piliečiai galės likti Norvegijoje ir atleidimo ar prastovos atveju.

Norvegijoje galės likti tie Lietuvos ir kitų EEE šalių piliečiai, kurie metus ar ilgiau turėjo apmokamą darbą Norvegijoje, jo neteko ne savo noru ir registravosi kaip ieškantys darbo Norvegijos darbo ir socialinės gerovės tarnyboje (NAV). Dirbusiems Norvegijoje trumpiau nei pusmetį ir atitinkantiems kitus du kriterijus bus leidžiama pasilikti šalyje iki šešių mėnesių. Be to, Norvegijoje galės likti Lietuvos ar kitų EEE šalių piliečiai, pradėję mokytis su buvusiu darbu susijusią specialybę profesinio rengimo įstaigose.

Paslaugų tiekėjai (įskaitant komandiruotus iš kitų šalių), turintys Lietuvos ar kitos EEE šalies pilietybę, galės likti Norvegijoje tol, kol įgyvendina numatytas paslaugas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: