Prasideda teismas dėl Malaizijos oro linijų lėktuvo MH17 numušimo virš Rytų Ukrainos (video, tiesioginė transliacija) (16)

Gėlės žuvusiųjų atminimui Amsterdamo Schipcholo oro uoste | wikipedia.org nuotr.

Gėlės žuvusiųjų atminimui Amsterdamo Schipcholo oro uoste | wikipedia.org nuotr.

Kovo 9 d., pirmadienį, 11 val., Hagos apygardos teisme Badhoevedorpo mieste, esančiame netoli Amsterdamo, praėjus beveik šešeriems metams nuo Malaizijos oro linijų lėktuvo skridusio reisu MH17 numušimo virš okupuotos Ukrainos teritorijos, bus pradėtas baudžiamasis procesas prieš keturis įtariamuosius įvykdžius šį žiaurų išpuolį.

Šioje byloje įtariamaisiais pripažinti yra rusai Igoris Girkinas (Strelkovas), Sergejus Dubinskis (Chmury), Olegas Pulatovas (Giurza arba Kalifas) ir Ukrainos pilietis Leonidas Charčenko (Kurmis) teisme nedalyvaus. Jie įtraukti į tarptautinius ieškomų asmenų sąrašus.

Teismo stebėti atvyko šimtai žuvusiųjų šeimos narių ir būriai žurnalistų.

Tiesioginę teismo posėdžio transliaciją su sinchroniniu vertimu į anglų kalbą nuo 9 val. ryto bus galima stebėti čia (Posėdis baigėsi 16:50 val. Kitas posėdis vyks kovo 10 d. 11 val.):
hagos-teismas-del-mH17

Teismo posėdžio transliaciją olandų kalba žiūrėkite čia (Posėdis baigėsi 16:50 val. Kitas posėdis vyks kovo 10 d. 11 val.):
teismas-hagoje-del-MH17-alkas-lt-ekrano-nuotr

Tyrėjai teigia neabejojantys, kad keleivinį lėktuvą numušusi raketa buvo paleista iš rusiškos „Buk“ raketų sistemos. Nepriklausomų „Bellingcat“ tyrėjų duomenys rodo, kad raketų sistema į Rytų Ukrainą atkeliavo iš Rusijos Kursko 53-iosios priešlėktuvinės gynybos brigados.

Kovo 7 d. Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) išplatino pareiškimą, kuriuo išreiškė pasitikėjimą Nyderlandų teismu ir paragino Rusiją prisiimti atsakomybę  ir visapusiškai bendradarbiauti atliekant šio nusikaltimo tyrimą.

„Visiškai pasitikime teisinėmis procedūromis, pagal Nyderlandų teisės aktus vyksiančiomis Nyderlandų teisme, taip pat nepriklausomumu ir profesionalumu teisėjų, kurie už akių priims sprendimą dėl keturių įtariamųjų galimai tiesioginio vaidmens numušant reiso MH17lėktuvą. Jungtinei tyrimo grupei (JTG) tęsiant tyrimą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų raginame Rusijos Federaciją prisiimti atsakomybę ir visapusiškai bendradarbiauti atliekant tyrimą pagal JT ST rezoliuciją Nr. 2166“, – rašoma Lietuvos (URZM) pareiškime.

Rusija nebendradarbiavo bylos tyrime visus 5 metus.

MH17_map-en.svg

Reisas MH17 | wikipedia.org nuotr.

2014 metų liepos 17 d. virš Rusijos vadovaujamų ir remiamų teroristų kontroliuojamos vietovės Ukrainos rytuose esančiose Donecko apylinkėse numušus Malaizijos avialinijų lėktuvą, skridusį reisu MH17,  žuvo visi 298 keleiviai ir įgulos nariai, tarp jų: 43 Malaizijos, 193 Olandijos ir 27 Australijos piliečiai.

Nyderlandų ir Australijos tyrėjai avarijos vietoje 2014 m. rugpjūčio 4 d. | wikipedia.org nuotr.

Nyderlandų ir Australijos tyrėjai avarijos vietoje 2014 m. rugpjūčio 4 d. | wikipedia.org nuotr.

***
Kovo 7 d. Hagoje buvo surengta spaudos konferencija „Laukiant teismo“, kurioje buvo apžvelgtas šio žiauraus išpuolio tyrimas iš prorusiškų pozicijų… Konferencijos vaizdo įrašas skelbiamas youtube.com „Bonanza Media“ kanale, kurį sukūrė Russia Today dirbusi žurnalistė Jana Jerlašova ir save nepriklausomu žurnalistu vadinantis promaskvietiškas blogeris Maksas van der Verfas, pastoviai skleidęs melagingas žinias apie MH17 ir net pastačiusio „dokumentinį“ filmą, apie tai, kad MH17 numušė ne Rusija, o Ukraina, JAV ir kiti Rusijos priešai.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: