Koronavirusas neša nuostolius Lietuvos verslui ir iždui (1)

Pinigai | pixabay.org nuotr.

Pinigai | pixabay.org nuotr.

Politikai susitiko su verslo, pramonės ir turizmo sektorių atstovais siekdami išsiaiškinti, kokią įtaką jau dabar koronavirusas yra padaręs atvykstamajam turizmui ir svetingumo verslui Lietuvoje, bei kokių priemonių būtų galima imtis siekiant sušvelninti patiriamus nuostolius.

Susitikime verslo, pramonės ir turizmo sektorių atstovai pabrėžė jau dabar jaučiamą ženklų atvykstančių turistų sumažėjimą: apgyvendinimo įmonių pajamos sumažėjo 20-30 proc., viešbučių užimtumas krito iki 50 proc., restoranai praranda iki 20 proc. apyvartos. Renginiai masiškai atšaukiami arba nukeliami. Asociacijų atstovai skaičiuoja, kad kiekvieną dieną Lietuvos biudžetas netenka 200-300 tūkst. eurų mokesčių, o turizmo sektorius –  1 mln. eurų pajamų.

„Jau dabar aišku, kad net suvaldžius ekstremalią situaciją prireiks nemažai laiko turizmo sektoriui atsigauti, o viešbučiai, restoranai ir renginių organizavimo sektorius liekamąsias pasekmes jaus daug ilgiau. Todėl jau dabar būtina sėsti prie stalo kelių ministerijų atstovams ir galvoti apie pagalbos priemones – ar tai būtų mokesčių atidėjimai, prastovų palengvinimai, ar kitos iniciatyvos. Italija priėmė labai aiškius sprendimus, ten pagalbos sulauks įmonės, kurių veikla dėl viruso susitraukė 25 procentais. Turime pavyzdžių, reikia ir sprendimų“, – po susitikimo su verslo, pramonės ir turizmo sektorių atstovais padėtį vertino Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Turizmo įmonės jau dabar mažina apimtis ir dėlioja rizikos veiksmų planus siekdamos numatyti, ko reikėtų imtis jei situacija Lietuvoje dar labiau blogėtų.

„Būtina Vyriausybės ir Seimo lygmeniu pradėti svarstyti scenarijus, kaip būtų galima sumažinti koronaviruso poveikį šalies verslui ir visai ekonomikai. Vyriausybė kuo greičiau turi spręsti, kokius kompensacinius mechanizmus galėtų taikyti valstybė, jei virusas užsitęs ir verslas patirs dar ženklesnius praradimus. Asociacijų vadovams trūksta aiškumo, kaip turės elgtis verslas ir kaip reikės švelninti neigiamą poveikį darbo rinkai, jei įmonės bus priverstos stabdyti veiklą ar mažinti jos apimtis“, – pabrėžė seimo narys Simonas Gentvilas.

Liberalai ragina Vyriausybę jau dabar ieškoti sprendimų, kad tiek Lietuvos verslas, tiek šalies ekonomika pajustų kuo mažesnius koronaviruso padarinius, o Lietuvos konkurencingumas globalioje rinkoje nenukentėtų. Todėl politikai sieks skubos tvarka organizuoti klausymus Seimo Ekonomikos komitete, kuriame dalyvautų ir verslo atstovai ir būtų aptariami šie klausimai: ką daryti verslui ir jautriems sektoriams, kaip valstybė gali jiems padėti, kaip koordinuoti ryšius su verslu ir kaip bus valdoma krizė, jei koronaviruso atvejų Lietuvoje padaugės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: