Antradienis, 11 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Lietuvos keliautojai išlieka ištikimi savo šaliai

www.alkas.lt
2025-06-11 14:13:00
28
PERŽIŪROS
0
Keliautojai atranda įdomiausius Lietuvos kampelius | zum.lt

Keliautojai atranda įdomiausius Lietuvos kampelius | zum.lt

Jau ne pirmi metai lietuviai išlieka ištikimi savo šaliai rinkdamiesi kelionių kryptį, tačiau skirtingų kartų lūkesčiai vis labiau išsiskiria. Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ užsakymu atliktas vietinio turizmo tyrimas atskleidė, kad jaunoji karta įveda kitokius keliavimo įpročius – aktyviau naudojasi socialiniais tinklais, renkasi privačius būstus ir ieško ne tik gražių vaizdų, bet ir prasmingų, dalijimosi vertų patirčių.

Šiemet atliktas tyrimas parodė, kad per praėjusius 12 mėnesių bent su viena nakvyne po Lietuvą keliavo 69 proc. šalies gyventojų o, pagrindines metų atostogas gimtojoje šalyje praleido net 64 proc. gyventojų.

„Tai rodo, kad pandemijos išugdytas įprotis atostogauti artimesnėse vietose įsitvirtino ir tampa ilgalaike tendencija – žmonės vis dažniau renkasi kokybę vietoje egzotikos, o vietinis turizmas tampa ne alternatyva, bet ir pirmu pasirinkimu. Tai ypač svarbu regionams – augant vidaus keliautojų skaičiui, stiprėja vietos verslai, kuriasi naujos darbo vietos ir atsiranda paskata investuoti į infrastruktūrą. Kitaip tariant, keliaudami po Lietuvą, žmonės ne tik ilsisi, bet ir kuria pridėtinę vertę šalies ekonomikai“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Agila Barzdienė.

„Instagramiškumas“ tampa kelionių kriterijumi

Šiųmetiniame tyrime dėmesys buvo skiriamas vaikų neturinčių 18–30 metų asmenų, keliavusių po Lietuvą su nakvyne, įpročių analizei.

„Ši demografinė grupė yra potencialiai aktyviausia, bet ir reikliausia turizmo rinkos dalis. Jų keliavimo įpročiai dažnai diktuoja ateities turizmo madas, todėl šių gyventojų poreikių supratimas yra itin svarbus viso svetingumo sektoriaus plėtrai“, – pabrėžia VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vadovė Olga Gončarova.

Tyrimas atskleidė, kad jauniausių keliautojų prioritetai gana ryškiai išsiskiria bendrame kontekste. Pavyzdžiui, 18–30 metų keliautojai žymiai dažniau renkasi privačius būstus (41 proc., palyginti su 32 proc. visų keliautojų) ir reikšmingai dažniau naudojasi „Airbnb“ paslaugomis (28 proc., palyginti su 11 proc. visų keliautojų). Taip pat jie dvigubai aktyviau informacijos paieškai naudojasi „Instagram“ ir seka nuomonės formuotojų rekomendacijas.

„Socialinių tinklų įtaka kelionių planavimui auga eksponentiškai. Jaunimas aktyviai seka nuomonės formuotojus, ieško ne tik informacijos, bet ir įkvėpimo. Vieta turi būti ne tik populiari ir graži, bet ir suteikti patirčių, vertų dalytis socialiniuose tinkluose. Tai verčia mus iš esmės permąstyti, kaip pristatome Lietuvos turistines vietas“, – pripažįsta „Keliauk Lietuvoje“ vadovė.

Jaunimas ieško aktyvių patirčių

Dar vienas ryškus skirtumas – jaunimo kelionių motyvacija. Jie ieško ne tik ramaus poilsio, bet ir aktyvių patirčių: žygių, dviračių maršrutų, barų, festivalių. Tačiau paradoksas tas, kad šie keliautojai rodo žymiai mažesnį pasitenkinimą kelionėmis – tik 71 proc., palyginti su 83 proc. visų keliautojų.

„Matome, kad jaunimas turi aukštesnius lūkesčius kelionėms, ieško ne tik gražių vaizdų, bet ir aktyvaus turinio, prasmingų patirčių. Kartu jie yra kritiškai nusiteikę ir mažiau linkę aplankytas vietas rekomenduoti“, – teigia „Keliauk Lietuvoje“ Vyriausioji analitikė Jogilė Miežienė.

Kokybinis tyrimas atskleidė, kad jaunimo kelionės dažnai gimsta impulsyviai – iš draugų rekomendacijų socialiniuose tinkluose, pamatytų nuotraukų ar staigiai pasirodžiusių akcijų. FOMO (Fear of Missing Out – baimės praleisti) efektas taip pat tampa reikšmingu veiksniu priimant kelionių sprendimus.

Tačiau šis spontaniškumas neretai susiduria su realybe – trūksta vieningos, intuityvios platformos, kur būtų galima greitai surasti visus reikiamus duomenis apie kelionę. Jaunimas ieško ne tik apgyvendinimo, bet ir veiklų, maršrutų siūlomus vienoje vietoje.

„Matome, kad klasikinis kelionių planavimas keičiasi. Jaunimas nori greitų, patogių sprendimų, bet kartu tikisi aukštos kokybės. Čia slypi ir galimybės, ir iššūkiai mūsų turizmui“, – pažymi J. Miežienė.

Kainų šuolis keičia kelionių pobūdį

Finansinis aspektas tapo vienu iš didžiausių iššūkių vietiniam turizmui. Vidutinės kelionių su nakvyne išlaidos, palyginti su prieš metus atlikto tyrimo duomenims, išaugo nuo 177 iki 207 eurų, o tai yra 17 proc. padidėjimas per metus. 36 proc. po Lietuvą su nakvyne nekeliavusių gyventojų kaip pagrindinę to priežastį nurodė būtent per dideles kainas.

Trumpųjų vienos dienos kelionių sumažėjo nuo 48 iki 35 procentų, o lietuviai vis dažniau renkasi ilgesnių savaitgalių keliones – jų populiarumas išaugo nuo 37 iki 45 procentų.

Visgi „Keliauk Lietuvoje“ vadovė O. Gončarova pabrėžia, kad nors toks pokytis tapo iššūkiu, kartu jis atveria ir galimybių atrasti naujas turizmo paslaugas: „Kainų augimas yra neišvengiamas, tačiau jis taip pat skatina tiek keliautojus, tiek turizmo paslaugų teikėjus kūrybiškai prisitaikyti. Ilgesnės kelionės tapo populiaria alternatyva, nes žmonės ieško kokybės ir patirčių už prieinamesnę kainą.“

Auga susidomėjimas mažiau žinomais regionais

Nors šalies gyventojai keliaudami po Lietuvą vis dažniau ieško unikalių patirčių, rinkdamiesi kelionių kryptis jie išlieka gana konservatyvūs – Palanga, Druskininkai, Klaipėda, Birštonas, Šventoji išlieka nepajudinamais lyderiais. Tiesa, susidomėjimas mažiau populiariais regionais taip pat auga – po juos šių metų duomenimis keliavo 43 proc. gyventojų, kai 2024 m. šis skaičius siekė 33 procentus.

Populiariausiomis veiklomis kelionių metu išlieka gamtos objektų lankymas, kurį renkasi 40 proc. keliautojų, ir ramus poilsis – 40 proc. Įdomu tai, kad kelionių metu besilankančiųjų kavinėse ir restoranuose sumažėjo nuo 39 iki 31 proc., o tai taip pat gali signalizuoti apie siekį mažinti išlaidas.

„Lietuvos keliautojai vertina artumą, saugumą, prieinamumą. Kartu jie vis dažniau ieško autentiškų patirčių – nori atrasti mažiau žinomas, bet įdomias vietas, paragauti tikros vietinės virtuvės ir vis dažniau renkasi vietas, kurios siūlo unikalią atmosferą. Keliautojams nebeužtenka tiesiog gražių vaizdų ar populiarių lankytinų objektų, ypač tai pastebima keičiantis kartoms“, – akcentuoja  VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vadovė O. Gončarova.

Pasak jos, ši tendencija mažesniems miestams ir miesteliams suteikia daugiau galimybių pritraukti turistų, ieškančių autentiškos patirties, kurios kitur gauti neįmanoma.

Parengta pagal „Keliauk Lietuvoje“ pranešimą

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Lietuvos keliautojai spartos nemažins ir kitąmet
  2. Lietuvos keliautojai linkę rinktis saugesnes atostogas
  3. Sukčių taikiklyje – neatidūs keliautojai
  4. Ko keliautojai nežino apie išlaidas užsienyje
  5. Keliautojai jau galvoja, kur norėtų apsilankyti kitais metais
  6. Žurnalistai keliautojai paminėjo Lietuvos 100-metį ir pagerbė kolegą Vidą Dulkę
  7. Susisiekimas traukiniais tarp miestų išlieka, keleiviams patariama pasirūpinti dokumentais
  8. „Kelionių kompasas“: Istoriniai Lietuvos keliautojai (audio, video)
  9. Balandį keliautojai galės rinktis naujas skrydžių kryptis
  10. Baltijos šalių gyventojai linkę keliauti savarankiškai, o didžiausi keliautojai – estai
  11. Keliautojai atranda įdomybių visoje Lietuvoje
  12. Lietuviai daugiau keliavo ir išlaidavo savo šalyje
  13. Lietuvos keliautojų nuotaikos – geriausios Baltijos šalyse
  14. Beveik kas antras jaunas žmogus nepatenkintas savo būstu
  15. Didžioji dalis tėvų savo vaikų ateitį sieja su užsieniu

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatras „Pakeleivis“
Kultūra

Basanavičiaus gimtinėje vyks 22-oji Sūduvos mėgėjų teatrų šventė „Atžalynas“

2026 08 11
Vasaros derlius keliauja į stiklainius
Gamta ir ekologija

Vasaros derlius jau keliauja į stiklainius: ką verta žinoti prieš pradedant konservuoti

2026 08 11
Vilniuje nubausti trys nelegalūs gidai iš užsienio
Lietuvoje

Vilniuje nubausti trys nelegalūs gidai iš užsienio

2026 08 11
Žemės ūkis
Lietuvoje

Vyriausybėje aptarti ūkininkams svarbiausi klausimai

2026 08 10
Elektra
Lietuvoje

Dalis gyventojų sulauks mažesnių sąskaitų už elektrą

2026 08 10
Pinigai, biudžetas | pixabay.com, Bru-nO nuotr.
Lietuvoje

TVF: Lietuvos ekonomika rodo atsparumą, tačiau yra iššūkių

2026 08 10
Darbai
Lietuvoje

Klaipėdos Ernesto Galvanausko bulvare – naujas darbų etapas

2026 08 10
Su javapjūtės pradžia – ir kombainų gaisrai
Lietuvoje

Javapjūtė: svarbu – ne tik derlius, bet ir saugumas

2026 08 10
Santuoka
Lietuvoje

Per pirmąjį pusmetį registruota daugiau nei 6 tūkst. santuokų

2026 08 10
Gimtoji kalba
Kalba

Išleistas 7-asis 2026 m. „Gimtosios kalbos“ numeris

2026 08 10
Šienpjovė Seda Bukauskienė
Gamta ir ekologija

Paaiškėjo Nacionalinio šienpjovių čempionato nugalėtojai: renginyje triumfavo šienpjovė iš Vilniaus

2026 08 10
Trakų krašto tradicinių amatų centro atidarymo šventė
Istorija

Kviečia Trakų krašto tradicinių amatų centro atidarymo šventė

2026 08 09

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Gabriel apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • paprasta apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Prancūzijoje apie S. Buškevičius. Nėra kitos kalbos, išskyrus Lietuvių!..
  • surašymai apie V. Sinica. Ištrinti žmonės

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Kviečia IV-oji tautinio paveldo paroda – šįkart Rusnėje
  • Dar daugiau apie bites – Medkopio šventėje
  • Basanavičiaus gimtinėje vyks 22-oji Sūduvos mėgėjų teatrų šventė „Atžalynas“
  • Vasaros derlius jau keliauja į stiklainius: ką verta žinoti prieš pradedant konservuoti

Kiti Straipsniai

Vilniuje nubausti trys nelegalūs gidai iš užsienio

Vilniuje nubausti trys nelegalūs gidai iš užsienio

2026 08 11
Šuo, kelionė

Atostogos su keturkoju: VMVT primena, ko svarbu nepamišti keliaujant ES

2026 08 07
Restoranas

Lietuva pirmą kartą rengia nacionalinę gastronominio turizmo strategiją

2026 08 06
Lėktuvas

Lietuva skiria 70 tūkst. eurų užsienio turistams pritraukti

2026 08 03
Tarptautinių jaunimo mainų „Mind the Feed“ dalyviai Kaune

Jaunimo mainai „Mind the Feed“: jaunuoliai mokėsi nepaklysti informacijos sraute

2026 08 03
Elektroninis bilietas

Alytaus regione – vieninga viešojo transporto skaitmeninė sistema

2026 07 31
Autobusas

Į Panevėžį – su vienu jungtiniu bilietu visai kelionei

2026 07 27
Kultūrinis turizmas

Lietuva kartu su pasienio valstybėmis kreipėsi į EK dėl turizmo stiprinimo

2026 07 27
Lietuviškas „airBaltic“ lėktuvas

4 iš 5 gyventojų pastebi augančią susisiekimo oru kokybę

2026 07 25
S. Birgelis. Paberžė – vieta, kur laikas sustoja

S. Birgelis. Paberžė – vieta, kur laikas sustoja

2026 07 24

Skaitytojų nuomonės:

  • Gabriel apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • paprasta apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Prancūzijoje apie S. Buškevičius. Nėra kitos kalbos, išskyrus Lietuvių!..
  • surašymai apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • taiva apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
Kitas straipsnis
Išmanusis pokalbių robotas Meda

Su „Sodros“ klientais vis dažniau bendrauja robotas, vardu Meda

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai