Bus atnaujinta Punsko „Senoji klebonija“ (5)

Punsko „Senoji klebonija“ | punskas.lt nuotr.

Punsko „Senoji klebonija“ | punskas.lt nuotr.

Neseniai Punsko savivaldybės buvo paskelbtos varžytinės dėl Punsko krašto etnografinio muziejaus „Senoji klebonija“ remonto darbų. Šie darbai bus atlikti Europos Sąjungos lėšomis, pagal projektą „Lietuvos ir Lenkijos istorija iš trijų miestų perspektyvos (…)“, kuris įgyvendinamas kartu su Pagėgių ir Kėdainių savivaldybėmis.

Įmonės savo pasiūlymus galėjo teikti iki šių metų vasario 14 dienos. Atsiliepė tik viena bendrovė – „Budimar“ iš Štabino. Jos pasiūlymas (796 tūkst. zl bruto), nors pasiūlyta  kaina žymiai didesnė, negu Punsko savivaldybė tikėjosi (665 321,42 zl), bet pasiūlymas buvo priimtas. Kaip teigia Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas, dar vieno konkurso skelbti nebuvo prasmės, nes pirmojo baigtis parodė, kad įmonės netrokšta šios užduoties vykdyti, todėl nėra vilties, kad kieno nors pasiūla būtų pigesnė.

Sutartį su Štabino įmone ketinama pasirašyti kovo 12 d. Darbai turėtų būti baigti iki šių metų birželio 30 d.

Numatyta pakeisti muziejaus stogą, pastato fasadą, grindis, elektros, vandens bei kanalizacijos instaliacijas. Bus ištinkuotas ir nudažytas pastato vidus bei išorė. Po remonto į muziejų lengvai galės patekti ir neįgalieji asmenys. Darbų rangovas atliktiems darbams suteiks septynerių metų garantiją.

„Senoji klebonija“ yra svarbus šio krašto architektūros paminklas, turintis daugiau nei 100 metų. 1995 m. jame įkurtas muziejus. Kiekvieną vasarą čia veikia vis kitokia paroda. Lankantieji gali įsigyti šio krašto, Lietuvos ir kitų meistrų audinių, medžio dirbinių, keramikos, karpinių, paveikslų, pintų daiktų ir kt.

Muziejuje yra įdomus apeiginio meno skyrius (sodai, margučiai, verbos, derlinių vainikai, eglutės papuošalai), tautodailės galerija bei kambarys, skirtas audimo procesui pažinti. Kituose kambariuose eksponuojami seni namų apyvokos bei interjero daiktai: lovos, spintos, rankšluostinės, geldos, medinės tarkos, kočėlai, lygintuvai ir pan.

„Senąją kleboniją“ kiekvieną vasarą aplanko daug turistų iš įvairių pasaulio kraštų.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

5 komentarai

  1. Išties:

    šioje Senojoje klebonijoje jau daugelį metų sėkmingai ir plačiai visuomeniniais pagrindais vykdoma vietinio krašto lietuviškos etninės materialinės kultūros sklaida.Didelis dėmesys skiriamas dar neatrastų vertingų eksponatų nuolatiniai paieškai.Šiame krašte lietuviškų etninių materialinių gėrybių ,ypač audinių ,yra didelė įvairovė ir aukštos meninės kokybės.Be to Punske yra ir kitas labai įdomus šio krašto lietuviškas muziejus – nusipelnusio kultūros ir švietimo veikėjo vardu vadinamas ,,Vainos muziejus”.

  2. > Žemynai:

    Pasidomėkite gerai tvarkoma ir įdomia lietuviška svetaine -punskas.pl. Čia kartais galima aptikti įdomių žinių vietinės lietuviškos etninės kultūros tema bei daug vertingos informacijos apie nūdienos lietuvių iš Suvalkų Trikampio labai turtingą ir ivairę kultūrinę veiklą ir jos sklaidą.

  3. Albinas Vaškevičius:

    Galima daug medžiagos rasti Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos svetainėje etnopunskas.pl

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: