J. Žemaitytė. Koronavirusas – verčiau ne bijoti, o pamąstyti (2)

pixabay.com nuotr.

pixabay.com nuotr.

Beveik dvi savaites teko savo kailiu pajusti, kas yra karantinas. Nesibaiminkite, ne koronos, o eilinis, ypatingo vardo neturintis virusas buvo paguldęs į lovą. Ir atskyręs nuo visuomenės. Laimė tik, kad jis – visiškai užvaldęs kvėpavimo takus, nepalietė smegenų. Taigi dalinuosi keliais pastebėjimais iš karantino.

Kol nepasigauni koronos, pas gydytoją per savaitę tenka apsilankyti bent porą kartų – o ten apie koroną praneša tik plakatai ant sienų ir už kabineto durų besikalbantys ligoniai. Informacija, kaip teisingai plauti rankas, sudomina tik mane. Lygiai taip pat keistai pasijaučiu supratusi, kad pas gydytoją vienintelė atėjau su kauke ant veido. Keli „kolegos ligoniai“ iškart atsitraukia per papildomą metrą ir mieliau glaudžiasi vieni prie kitų, kosinčių ir čiaudančių į savo delnus, nosines ar rankoves. Matyt, supirktas kaukes saugiai laiko stalčiuose – laukia koronos.

Gydytoja, tiesa, manęs nepaklausia, gal netyčia iš Kinijos ar Italijos atvykau. Ir gerai, galvoju. Nėra čia ko gąsdinti nesveikuojančių ligonių, juk ne kvaili – patys pasisakytų. Taigi po penkių minučių apžiūros, kurios didžiąją dalį užima gydytojo naudojimasis kompiuteriu, vienas po kito iš kabineto išeina patenkinti žmonės – ne korona. „Tik“ gripas. Nereiks nei kruopų, nei makaronų ar cukraus užsipirkti. Juk su gripu galima ir po parduotuves pasivaikščioti. Pažįstamas virusas, kad ir pražudantis kasmet po kelis lietuvaičius, mums nebaisus. Kaip ir faktas, kad kas trečią dieną Lietuvoje miršta žmogus nuo… tuberkuliozės. Tik numojame ranka ir jokios panikos. „Maximų“, „Norfų“ ar „Lidlų“ niekas nešturmuoja. Straipsnių kas dieną niekas nerašo, keleivių oro uostuose netikrina, ministro prie kryžiaus nekala. Susitaikėm ir gyvenam toliau. Be panikos. Nors gal reikėtų?

O pykti ant tų, kurie mikliai naudojasi situacija – parduotuvių ar perpardavėjų – visai nereikia. Tai tik verslas, nieko asmeniško. Svarbu patiems neprarasti sveiko proto, tai baisiau už bet kokius virusus. Ir nei makaronai, nei ryžiai nepagydys. Smegenų badas – pavojingiausia diagnozė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

2 komentarai

  1. Vidinis Balsas:

    Iki šiol nenustatyta kaip užsikrėtė pirmas italas. Gyveno Dievo užmirštame miestelyje. Jokių santykių su svetimšaliais. Visi supranta, kad virusas ne iš gamtos – iš laboratorijos. Kodėl neieškoma kas sukūrė šia pabaisą ir kas ją platina ? Juk čia kriminalas .

  2. Julijonas:

    Verčiau paieškokime atsakymų ten, kur galim rasti. Dėl koronoviruso atšauktas Kovo 11 minėjimas. Nepriklausomybės 30-metis. Ar ten susirenka 1000 valdžiažmogių? Krepšinio varžybose, Kaziuko mugėse ir pan. susirenka tūkstančiai žmonių ir dėl coronoviruso nereikia atšaukti renginių. Tetgi skleidžia propoganda – nepanikuokite. Ar suprantate kas jūs ir kas valdžiažmogiai. Ar suprantate, kaip jus jiems rūpite? Jie taip išpindėjo, kad nebijo to demonstruoti viešai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: