Teisingumo ministerija nepatvirtino R. Dagio Krikščionių partijos (10)

Rimantas Dagys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Rimantas Dagys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vasario pradžioje įsteigta nauja politinė partija Krikščionių sąjunga kol kas nesurinko reikiamo narių skaičiaus.

Teisingumo ministerija, įvertinusi steigiamos Krikščionių sąjungos pateiktus duomenis ir dokumentus, nustatė, kad partijos narių skaičius neatitinka teisės aktuose nustatytų reikalavimų. Šie dokumentai ir duomenys nebus tvirtinami, tačiau tai neatima teisės iš naujo pateikti dokumentus, pataisytus pagal nustatytą tvarką.

Politinių partijų įstatymas numato, kad steigiama partija Lietuvoje privalo turėti ne mažiau kaip du tūkstančius steigėjų. Teisingumo ministerijai pateiktame steigėjų sąraše nurodyti 2288 asmenys. Tačiau, sutikrinus sąrašą su Gyventojų registro duomenimis, taip pat su kitų politinių partijų narių sąrašais, paaiškėjo, kad sąraše yra tik 1903 teisingų įrašų. 136 asmenys, kurie išreiškė norą būti partijos steigėjais, priklauso kitoms partijoms.

Pagal įstatymą tuo pačiu metu Lietuvos Respublikos pilietis gali būti tik vienos Lietuvoje įregistruotos politinės partijos steigėju ar nariu. Todėl minėti asmenys negalėjo dalyvauti ir balsuoti partijos steigiamajame susirinkime.

Pateiktame steigėjų sąraše 194 asmenų vardas arba pavardė nesutampa su Gyventojų registro duomenimis, todėl šie duomenys priskiriami prie klaidingų įrašų. Sąraše taip pat rasta asmenų su nurodyta neteisinga asmens kodo struktūra.

Seimo nariai Rimantas Dagys, Egidijus Vareikis ir jų bendražygiai oficialiai įkūrė vadinamą Krikščionių sąjungą. Jie svajoja užsitikrint katalikų bažnyčios palaikymą ir dalyvauti būsimuose Seimo rinkimuose, esą, atstovaudami krikščioniškąsias vertybes išpažįstančius rinkėjus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: