Pasirinkus savaitgalio keliones – ką verta žinoti (0)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Keliauti šiandien yra tapę gerokai paprasčiau nei anuomet. Jau kurį laiką labai sparčiai populiarėja savaitgalio keliones, kuomet žmonės į užsienio šalis leidžiasi vos kelioms dienoms, turėdami pakankamai ribotą laiką. Tačiau tokį patogumą mums suteikia nuolat vykdomi tarptautiniai skrydžiai, nedidelės bilietų kainos, patrauklūs kelionių pasiūlymai ir puikiai išvystyta šiuolaikinė turizmo rinka. Todėl jei jūs ruošiatės jūsų laukiančiai savaitgalio kelionei, pats metas susipažinti su keliais praktiškais patarimais.

Nustatykite savo kelionės biudžetą

Prieš nuspręsdami, kur jūs vyksite savaitgaliui, pirmasis žingsnis turėtų būti susijęs su jūsų kelionės biudžeto nustatymu. Tikrai ne kiekvienas žmogus gali sau leisti vos vienam savaitgaliui išleisti tūkstančius eurų. Todėl išankstinis kelionės biudžeto suformavimas yra labai svarbus veiksnys, kuris padeda užtikrinti, kad kelionė jūsų nepavers finansiškai sugniuždytais ir galėsite pailsėti nekeldami sau streso bei įtampos dėl patirtų išlaidų. Planuojant biudžetą, vertėtų į jį įtraukti išlaidas transportui, apgyvendinimui, turistinių vietų lankymui ir maitinimui.

Skristi ar važiuoti

Tai yra labai svarbus klausimas, kurį jūs turėtumėte išspręsti iš anksto. Jei vykstama į vos dvi ar tris dienas trunkančią kelionę, tuomet transporto pasirinkimo klausimas ima vaidinti labai svarbų vaidmenį. Jei nusprendžiama į kelionę leistis automobiliu arba autobusu, tuomet kelionės tikslas turėtų būti pakankamai arti, pvz., kaimyninė šalis. Tuo tarpu, jei norite savaitgalio kelionei pasirinkti tolimesnę užsienio šalį, neabejotinai reikėtų skristi lėktuvu, kadangi tai suteiktų jums ne tik didesnį patogumą, tačiau visų svarbiausia – padėtų sutaupyti daugiau laiko, kurį galėtumėte skirti savo poilsiui ar lankomos šalies pažinimui.

Nuspręskite, koks bus jūsų kelionės tikslas

Vieni keliautojai savo trumpų atostogų metu nori pailsėti, o tuo tarpu kitų prioritetu tampa naujų vietų lankymas ir pažinimas. Todėl prieš išvykdami į savaitgalio kelionę, pagalvokite, koks bus jūsų pagrindinis kelionės tikslas.

Jei norite savo kelionės metu pamatyti ne vieną turistinį objektą ir savo kelionę vertintumėte kaip pažintinę, tuomet turite didelį dėmesį skirti keliavimo būdų užsienio šalies viduje pasirinkimui. Jei lankytini objektai bus gerokai nutolę vienas nuo kito ir jūs žūtbūt norėsite juos pamatyti, kartais gali būti veiksmingiausia išsinuomoti automobilį, tokiu būdu tampant mobilesniems ir taupant savo kelionės laiką. Tačiau jei jūsų numatyti turistiniai objektai yra vos penkių kilometrų spinduliu, keliauti galite ir pėsčiomis.

Atlikite informacijos paiešką

Nors kai kurie keliautojai teigia, kad pačios smagiausios ir daugiausiai nuotykių kupinos kelionės būna tos, į kurias vykstama visiškai neplanuotai, vis dėlto toks požiūris dažniausiai nepasiteisina. Jei mes iš anksto neplanuojame savo kelionių, tuomet neturėtume tikėtis sklandaus ir malonaus keliavimo. Prieš kiekvieną kelionę tiesiog būtina atlikti informacijos paiešką.

Pasidomėkite, kokie viešbučiai galėtų jums pasiūlyti pačias geriausias apgyvendinimo sąlygas, išsiaiškinkite, kokie miestai yra verčiausi turistų dėmesio, kur yra pateikiami geriausi vietinių turistinių kelionių pasiūlymai, kur yra gaminamas pats gardžiausias maistas ir kt. Visa tai yra labai svarbu, jei norite, kad jūsų savaitgalio kelionė būtų kuo sklandesnė ir sėkmingesnė.

Bilietus į lankytinas vietas užsisakykite iš anksto

Kadangi savaitgalio kelionė truks vos kelias dienas, jūs tikrai neturite galimybės ilgai ir nuobodžiai laukti ilgose turistų eilėse prie vienų ar kitų jūsų pasirinktų turistinių objektų. Deja, bet tik nedaugelis keliautojų bilietais į lankytinas vietas yra linkę pasirūpinti iš anksto – dar būdami namuose. Tačiau jei jūs nuspręsite, ką norite aplankyti ir tuomet įsigysite bilietus į pasirinktas vietas, nuvykę į užsienio šalį galėsite išvengti didžiulės laiko gaišaties laukiant klientų eilėse.

Turėkite labai aiškų ir tikslų planą

Įprastai ilgesnėms kelionėms aiškaus ir griežto plano sudaryti nebūtina, tačiau savaitgalio kelionėms tikslaus plano sudarymas yra teisingas sprendimas. Leisdamiesi į vos kelias dienas trunkančią kelionę negalėsite būti pakankamai lankstūs, nes jus visuomet ribos laikas. Todėl jei jūs prieš savo kelionę skirsite šiek tiek daugiau laiko ir labai kruopščiai suplanuosite kiekvieną kelionės dieną, galėsite keliauti gerokai sklandžiau, išvengdami bereikalingų sprendimų, kurie tik atimtų papildomas jūsų savaitgalio kelionės valandas.

Daugiau apie savaitgalio keliones: Beta.lt

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: