Panaikintoje K. Škirpos alėjoje bus paminėtos K. Škirpos 125-osios gimimo metinės (2)

85062345_184773335956581_3258464088291803136_n

Rengėjų nuotr.

Vasario 18 d., antradienį, 18 val. Vilniuje, prie pernai liepos mėn. Vilniaus sav. tarybos panaikintos Kazio Škirpios vardo alėjos (pervadintos „Trispalvės al.“) visuomeninkai pagerbs Lietuvos Didvyrio atminimą, uždegs žvakutes, padės gėlių.

Vasario 18 d. sukanka 125 metai nuo garsaus Lietuvos diplomato, Lietuvių aktyvistų fronto įkūrėjo, pulkininko K. Škirpos gimtadienio. K. Škirpa 1918 m. buvo pirmasis Lietuvos kariuomenės savanoris. 1919 m. sausio 1 d. kartu su būriu Lietuvos savanorių pirmą kartą Vilniuje, Gedimino bokšte, iškėlė Lietuvos valstybės vėliavą.

K. Škirpa gynė jauną Lietuvos valstybę, vadovavo Generaliniam kariuomenės štabui, buvo Aukštųjų karininkų kursų lektorius, steigiamojo Seimo narys, apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordinu.

Vėliau dirbo diplomatinėje tarnyboje Lenkijoje ir Vokietijoje. 1940 m. buvo vienas iš LAF kūrėjų ir 1941 m. Birželio sukilimo prieš SSSR okupaciją Lietuvoje organizatorius. Sukilimas visam pasauliui įrodė, kad Lietuva priešinosi okupantams ginklu.

Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

2 komentarai

 1. Pagarba Škirpai...:

  Pagarba Škirpos pagerbimo anoniminiams organizatoriams…Pagarba didžiavyriui Škirpai..
  Gaila ,kad Radžvilo forumiečiai baigia pramiegoti NS partijos kūrimą..Kur eina forumiečių energija?…. Peza tekstuose forumiečiai daug ir teisingai.
  Tarytum lenktyniauja Čepaitienė su Rusteika, Radžvilu ar Sinica, kas daugiau teisingų tekstų mažyčiame portale ,,prikeps”…Kad jie taip lenktyniautų ,,kepdami’’ NS narius ar inic. grupes savaitgaliais lakstydami po Lietuvą…Jei tame varžytųsi,tai NS suvažiavimas jau lapkritį būtų įvykęs.O gal matėte ,kad kas iš puikių pamokslininkų ketvertuko bent skaitytojų būtų prašęs talkos ar aukų kelionėms po šalį? Bent aš nepastebėjau…Beveik galima lažintis, kad tie autoriai partijos laiku nesukurs, nes pagrindinis jų dėmesys ne traukinio judėjimui ,ne rezultatui, o garvežio švilpukui…

  • Žemyna:

   Be mūsų aktyvios pagalbos jie vieni nedaug ką gali. Juk dar ir apie duoną kasdieninę galvoti reikia.
   Todėl kiekvienas galime bent savo laiptinėje skelbimą pakabinti su adresais, kur kreiptis. O dar geriau – į pašto dėžutes jiems įmesti lapelius su kvietimu prisijungti, bendradarbiams pasiūlyti (kiekvienam patogu gauti viską gatavą į rankas 🙂
   Tie, kam svarbu ne popierinė nepriklausomybė nuo buv. okupančių, kam brangi gimtoji kalba, gamta, šeima – turėti pats pasirūpinti, kad Seime daugumą sudarytų būtent už tai balsuosianti partija ir kt. partijų pritariantys tam nariai. Turime ne tik už ją balsuoti per rinkimus, bet ir patys stoti į partiją, nes kitaip ir nebus tokios partijos, ir vėl pagrindinius vaidmenis Seime atliks 2K + GL ir jų palyda.

   – facebook.com/nacionalinissusivienijimas/ arba –
   – susivienijimas.lt

   Savo profilį Feisbuke, galima papuošti savo nuotrauka NS šūkiu:
   – facebook.com/nacionalinissusivienijimas/photos/a.125185612274719/146930846766862/

   Koordinatoriai čia: – susivienijimas.lt/koordinatoriai/.
   čia užpildyti anketą: – susivienijimas.lt/pagrindinis/tapksteigeju/
   El. paštas info@susivienijimas.lt

   Jei nėra laiko sukurti savo tekstą, pakaks bent adresus iš čia nukopijuoti, padauginti ir kaimynams į dėžutes įmesti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: