Poetui Algimantui Baltakiui – 90 metų (3)

A. Baltakis | D. Rybakovienės nuotr.

A. Baltakis | D. Rybakovienės nuotr.

Vasario 18 d., antradienį, 17.30 val., Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6), vyks jubiliejinis Algimanto Baltakio kūrybos vakaras. Vakaro vedėjas literatūros kritikas Valentinas Sventickas, dalyvaus poetas Rimvydas Stankevičius, poeziją skaitys Paulius Šironas, dainas Algimanto Baltakio tekstais atliks solistas Mindaugas Zimkus (tenoras), akompanuos Rūta Blaškytė. Jubiliejinį vakarą A. Baltakio kūrybos gerbėjams rengia Rašytojų klubas, kuris jubiliejiniame renginyje pristatys ir naują poeto knygą „Skrynelė dvigubu dugnu“. Tikroji Algimanto Baltakio gimimo diena yra vasario 15-oji.

Algimantas Baltakis (g. 1930 m.) – gyvasis mūsų literatūros klasikas, poetas, dainų tekstų autorius, literatūros kritikas, vertėjas, redaktorius, priklausantis vadinamajai „trisdešimtųjų metų gimimo“ Lietuvos poetų kartai, kuri, galima sakyti, atgaivino pokario metais nuskurdintą, šiapus „geležinės uždangos“ kurtą lietuvių poeziją. Tai vienas žinomiausių Lietuvos poetų, išleidęs gausybę poezijos knygų, prisidėjęs prie šventės „Poezijos pavasaris“ steigimo kartu su bičiuliu poetu Justinu Marcinkevičiumi, pats tapęs šios poezijos šventės laimėtoju 1966 metais, įvertintas gausybe kitų garbingų apdovanojimų.

A. Baltakio knygos „Skrynelė dvigubu dugnu“ viršelis | Rašytojų klubo nuotr.

A. Baltakio knygos „Skrynelė dvigubu dugnu“ viršelis | Rašytojų klubo nuotr.

Algimanto Baltakio poezijai būdingas nuoširdus lyrizmas, viešas, oratoriškas kalbėjimas čia dera su tyliu įsiklausymu į pasaulį ir save. Naujoje poeto knygoje, skirtoje 90-mečio jubiliejui „Skrynelė dvigubu dugnu“ – naujausi eilėraščiai ir tekstai, virtę dainomis. Knygą paįvairina dešimt trumpų, eseistinių prozos intarpų, atskleidžiančių autoriaus impresijas apie gyvenimą, kūrybinius pasirinkimus ir pan. Knygos dizainu rūpinosi dailininkė Deimantė Rybakovienė, išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir LATGA.

Pasak paties autoriaus: „Niekad nemaniau, kad gyvensiu taip ilgai ir savo devyniasdešimtmečiui parengsiu naują knygą. Žinoma, kai eiles rašo tokio amžiaus poetas, jose senatvė – jau ne tik tema, bet ir kažkas daugiau. Greta naujų eilėraščių, man prireikė ir skyriaus, pavadinto „Posmai, virtę dainomis“. Parinkau pluoštą eilėraščių, kurie tebedainuojami, ir tik vienas kitas žino, kad tų dainuojamų eilėraščių autorius, kartu su kompozitoriais, yra – Algimantas Baltakis.“

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: