Šeštadienis, 1 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

„Vilniaus lapai“: rudenišką sostinę nušvies Lietuvos ir pasaulio literatūros žvaigždės

www.alkas.lt
2018-11-04 08:00:36
68
PERŽIŪROS
0
„Vilniaus lapai“: rudenišką sostinę nušvies Lietuvos ir pasaulio literatūros žvaigždės

Sigitas Parulskis | Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos nuotr.

Sigitas Parulskis | Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos nuotr.
Sigitas Parulskis | Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos nuotr.

Lapkričio 8–11 dienomis, sostinėje vyksiantis tarptautinis literatūros renginys „Vilniaus lapai“ ketina ir vėl paliudyti, kad puikūs rašytojai skaitančiai visuomenei yra tokios pat ryškios žvaigždės, kaip ir melomanams – muzikos pasaulio korifėjai.

Trečią rudenį iš eilės rengiamo renginio dienomis, rengėjai žada susitikimus su vienais ryškiausių šalies ir pasaulio literatūros autorių, čia netrūks jaudinančių temų, atvirų pokalbių, puikios muzikos, vizualių performanso bei dramaturginių elementų.Per keturias renginio dienas numatyta 20 renginių, didžioji dalis jų šiemet vyks Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6) – Vilniaus senamiestyje įsikūrusiame šiuolaikinių scenos menų centre. Kaip ir ankstesniais metais, kai didžioji renginio susitikimų dalis vyko Nacionaliniame dramos teatre (šiuo metu uždarytame rekonstrukcijai), norima pabrėžti, kad rašytojas yra turintis ką pasakyti menininkas ir autoritetas, iš kurio laukiama viešo ir ryškaus rezonanso.

Meilės ir rudens dainius, miesto kultūros poetas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Antanas A. Jonynas | Braziūno nuotr.
Meilės ir rudens dainius, miesto kultūros poetas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Antanas A. Jonynas | Braziūno nuotr.

Pasak rengėjų, jau pirmaisiais renginio metais paaiškėjo, kad skaitytojai išsiilgę gyvo pokalbio su rašytojais, o pastarieji – bendravimo su skaitytojais. Pasirodė, kad tokie susitikimai yra įdomūs ir naudingi abiem pusėms – tai patvirtino ir per kelias dienas išpirkti bilietai, ir netgi anšlagai, dėl kurių rengėjai turėjo mažesnes sales skubiai keisti didesnėmis.

Svarbiausi šių metų renginiai – susitikimai su dviem Lietuvos ir trimis užsienio autoriais, iš pastarųjų net du atvyks iš Didžiosios Britanijos (bendradarbiaujant su Britų taryba). Pagrindinėmis renginio temomis žada būti šiuolaikinio žmogaus laikysena sparčiai kintančiame, globaliame, neramumų krečiamame pasaulyje, kuris taip ir išlieka iki galo nepažinus.

Alanas Laitmanas | Mišelio Lionstaro nuotr.
Alanas Laitmanas | M. Lionstaro nuotr.

Be pagrindinių renginių, kuriems siūloma iš anksto įsigyti bilietus, įvairiose Menų spaustuvės erdvėse numatyta net 13 nemokamų skirtingų žanrų susitikimų su poetais, prozininkais, pasakotojais, aktoriais ir muzikantais. Vaikams skirti teatralizuoti literatūros skaitymai vyks Valstybės pažinimo centre, Teatro „Meno fortas“ ir Menų spaustuvės patalpose.

Lapkričio 8 d., ketvirtadienį, bare „Peronas“, kuris įsikūręs geležinkelio stotyje, vyks renginį „apšildantis“ „Literariumas“ – aktorės Aldonos Vilutytės sumanytas renginys. Jame poetai suvienija pajėgas kartu su aktoriais ir drauge pristato poetų kūrybą.

H. Ojajami | M. Kimės nuotr.
H. Ojajami | M. Kimės nuotr.

Lapkričio 9 d., penktadienį, numatytas atidarymo renginys, jo metu bus pristatytos dvi parodos – bukinisto Jono Valonio parengta knygų dedikacijų paroda „Išlįsk iš lapų“ ir trijų autorių – Dainiaus Dirgėlos, Benedikto Januševičiaus bei Vytauto Suslavičiaus – fotografijos paroda „Fotografiniai Vilniaus lapai“, primenanti 2016 ir 2017 metų „Vilniaus lapų“ akimirkas.

Penktadienio literatūros renginio žvaigždė bus ypač ryškaus talento lietuvių poetas, prozininkas, dramaturgas, vertėjas ir publicistas Sigitas Parulskis, kurį kalbins jo kolega Mindaugas Nastaravičius. Vakarą užbaigs poetų Gretos Ambrazaitės, Gintaro Bleizgio, Mariaus Buroko, Kornelijaus Platelio ir grupės „CinAmono“ poezijos ir muzikos fiesta.

J. Haris | Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos nuotr.
J. Haris | Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos nuotr.

Lapkričio 10 d., šeštadienį, numatyti net keli dienos ir vakaro renginiai. Teatre „Meno fortas“ vyks visai šeimai skirtas rašytojos Daivos Čepauskaitės ir „Vėjų teatro“ pasirodymas „Baisiai gražiai švilpiantys vėjai“. „Valstybės pažinimo centre“ bus galima leistis į netikėtą nuotykį su „Vaikų žemės“ kūrėjais. Menų spaustuvėje pasirodys lietuviškai scenai dar neįprasto pasakojimo žanro atstovė Milda Varnauskaitė, parengusi pasakojimo pasirodymą suaugusiesiems „Emigravau netyčia“.

Svarbus šeštadienio renginys – susitikimas su plačiai pasaulyje pagarsėjusio romano-bestselerio „Einšteino sapnai“ autoriumi Alanu Laitmanu (Alanu Lightmanu) (JAV), renginio vedėjas – kultūros istorikas Aurimas Švedas. Žvaigždę iš svetur keis Lietuvos poeto Gyčio Norvilo ir perkusininko Arkadijaus Gotesmano poetinis-perkusinis vyksmas nr. 1 „Iš slaptų sodininko užrašų“, žadantis nepatogų ir erzinantį bei įvairiais požiūriais stiprų poezijos pliūpsnį.

Šeštadienio vakaro žvaigždė – britų rašytoja Džoana Haris (Joanne Harris), dar žinoma kaip pasaulyje garsaus romano „Šokoladas“ autorė. Apie jos itin sodraus turinio bei įvairiapusę kūrybą su autore kalbėsis literatūros tyrinėtoja Eglė Kačkutė-Hagan, ištraukas skaitys aktorė Aldona Vilutytė . Po susitikimo – pagal rašytojos romaną sukurto filmo „Šokoladas“ peržiūra. Filmą pristatys kino kritikė Lolita Bytautaitė.

Lapkričio 11 d., sekmadienio, programą pradės kūrybiniai vaikų literatūros skaitymai „Vaikų žemė“ kartu su aktore Judita Zareckaite ir iliustratore Greta Alice.

Vėliau „Menų spaustuvės“ scenoje pasirodys rašytojos Saros Poizon (Saros Poisson) ir perkusininko Gedimino Laurinavičiaus duetas „Šlamesiai. Bliuzas dviem“, žadantis atskleisti ne vieną paslaptį, kviečiantis keliauti neištyrinėtomis teritorijomis.

„Naujų vardų“  kategorijoje šiemet – fundamentalius klausimus apie blogį ar grožį, globalią migraciją kelsiantis susitikimas su sparčiai kylančia Didžiosios Britanijos literatūros žvaigžde Helena Ojajami (Helen Oyeyemi), ją kalbins literatūros kritikė ir apžvalgininkė Jūratė Čerškutė.

Intriguojančių akimirkų žada ir sekmadienio susitikimas su Damasko pabėgėlių stovykloje gimusiu, Švedijoje gyvenančiu palestiniečių poetu Gajatu Almadaunu (Ghayathu Almadhounu (Palestina / Sirija / Švedija). Gajato poezija kalba apie prieglobsčio ieškančių žmonių patirtis, namų ilgesį ir jauną intelektualą persekiojantį kaltės jausmą dėl paliktos tėvynės. Apie tai ir ne tik su poetu kalbėsis žurnalistas Donatas Puslys. Renginys vyks anglų kalba.

Renginio pabaigoje – vakaras su meilės ir rudens dainiumi, miesto kultūros poetu, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Antanu A. Jonynu. Poetą kalbins jo artistiškas kolega, Lietuvos nacionalinės literatūros ir meno premijos laureatas rašytojas Rolandas Rastauskas.

Trečius metus iš eilės vyksiantį renginį kartu su partneriais rengia šalies Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. Renginį remia Lietuvos kultūros taryba.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Pirmą kartą rengiama tarptautinė literatūros šventė „Vilniaus lapai“
  2. Viso pasaulio Lietuva susitiks Vilniaus rotušės aikštėje
  3. Vilniuje svečiuosis vaikų literatūros autoriai iš Šiaurės šalių
  4. Vilniaus knygų mugės rengėjai: svarbiausia – parodyti, kiek daug pasaulyje Lietuvos
  5. „Europos literatūros naktis“ jau ir Lietuvoje
  6. Lietuvos šimtmetis Vilniaus knygų mugėje: susitikimuose, pokalbiuose, knygų puslapiuose ir kino ekrane
  7. Švietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti kūrinius Vaikų literatūros premijai gauti
  8. Ką apie fotografiją galėjo manyti iškiliausias Vilniaus vaizdų autorius – Juozapas Čechavičius?
  9. Briuselyje įteiktos ES literatūros premijos
  10. Bus pristatyta prieš 100 metų išleista knyga „Vilniaus kelrodis. 1918-ųjų miesto veidas“
  11. Lietuvos teatro sąjungoje bus prisimintas Juozas Miltinis
  12. Frankfurto knygų mugėje pristatytos pasaulio knygų naujienos
  13. Paaiškėjo pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso finalininkai
  14. Paskelbta jubiliejinės Vilniaus knygų mugės tema
  15. „Literatūrinės Vilniaus slinktys“ suburs jaunuosius šalies rašytojus

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Kaip ledynai suformavo Lietuvą
Istorija

Kaip ledynai suformavo Lietuvą: šiemet geologai kartografuoja dar tris šalies plotus

2026 08 01
„Skaitmeninių kūdikių“ karta
Lietuvoje

Kuo užaugs „skaitmeninių kūdikių“ karta?

2026 08 01
Seksualumo kultas
Gamta ir žmogus

Seksualumo kultas brukamas ir vaikams

2026 08 01
Archyvai istorikės akimis: pokalbis su Vida Girininkiene
Istorija

Archyvai istorikės akimis: pokalbis su Vida Girininkiene

2026 08 01
Vizijos ir regėjimai
Gamta ir žmogus

Vasaros skaitiniai: vizijos ir regėjimai

2026 08 01
Globalios Lietuvos lyderių forumas
Lietuvoje

Pasaulio lietuvių profesionalai telkia jėgas Lietuvos ekonomikos stiprinimui

2026 08 01
Susitikimas | VAATC nuotr.
Lietuvoje

Aptartos „Energesman“ darbuotojų įdarbinimo galimybės

2026 07 31
Ugniagesiai
Lietuvoje

Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai padės gesinti miškų gaisrus Prancūzijoje

2026 07 31
Mindaugas Sinkevičius
Lietuvoje

ISM tirs galimą akademinės etikos pažeidimą dėl M. Sinkevičiaus disertacijos

2026 07 31
Gėlynas
Gamta ir žmogus

Baltijos sostinių pripažinimas Vilniaus Šv. Rapolo pasažo gėlynui

2026 07 31
Klaipėda
Lietuvoje

Uostamiestis siekia valstybės paramos naujai ledo arenai

2026 07 31
Elektroninis bilietas
Lietuvoje

Alytaus regione – vieninga viešojo transporto skaitmeninė sistema

2026 07 31

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • klaustuko anekdotai apie Seksualumo kultas brukamas ir vaikams
  • Naivus klausimas apie Seksualumo kultas brukamas ir vaikams
  • >naivus klausimas apie Seksualumo kultas brukamas ir vaikams
  • >Naivusai apie A. Navys, M. Sėjūnas. Ar Rusija žino kaip reaguos NATO?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • 7 iš 10 vairuotojų bent kartą rado apgadintą savo automobilį
  • Kaip ledynai suformavo Lietuvą: šiemet geologai kartografuoja dar tris šalies plotus
  • Kuo užaugs „skaitmeninių kūdikių“ karta?
  • Seksualumo kultas brukamas ir vaikams

Kiti Straipsniai

Kleboniškių kaime prasidėjo Senųjų amatų ir mokymų dienos

Kleboniškių kaimas atgijo – prasidėjo Senųjų amatų ir mokymų dienos

2026 07 24
Kleboniškių klojime teatras „Labas“ rodys spektaklį „Apie vėles, žemėj klajojančias“

Kleboniškių klojime teatras „Labas“ rodys spektaklį „Apie vėles, žemėj klajojančias“

2026 07 23
Porelė žaidžia šachmatais

Vasarą suaugusieji vėl perka šachmatus ir stalo žaidimus

2026 07 16
Sugrįžta Senųjų amatų ir jų mokymų dienos

Kleboniškių kaimas atgyja – sugrįžta Senųjų amatų ir jų mokymų dienos

2026 07 15
Lietuvos kultūros taryba

Pristatyti 2027 m. Lietuvos kultūros tarybos finansavimo pokyčiai

2026 07 09
„Gimtoji kalba“

Išleistas 6-asis 2026 m. „Gimtosios kalbos“ numeris

2026 07 08
Tarptautinė poezijos šventė „Poezijos pavasaris“

Kodėl žmonės iš įvairių pasaulio šalių renkasi skaityti lietuvių poeziją?

2026 07 02
XXX-oji T. Mano šventė kviečia į Nidą

XXX-oji T. Mano šventė kviečia į Nidą: kaip neprarasti vilties išnirusiame laike?

2026 06 30
„Tuštumos svoris“

Kviečiama lankytis parodoje „Tuštumos svoris“

2026 06 28
Prasideda XXIII-oji Tarptautinė Tytuvėnų vasaros šventė

Prasideda XXIII-oji Tarptautinė Tytuvėnų vasaros šventė

2026 06 17

Skaitytojų nuomonės:

  • klaustuko anekdotai apie Seksualumo kultas brukamas ir vaikams
  • Naivus klausimas apie Seksualumo kultas brukamas ir vaikams
  • >naivus klausimas apie Seksualumo kultas brukamas ir vaikams
  • >Naivusai apie A. Navys, M. Sėjūnas. Ar Rusija žino kaip reaguos NATO?
  • Naivus klausimas apie Seksualumo kultas brukamas ir vaikams
Kitas straipsnis
Darius Trečiakauskas | LSDPS nuotr.

D. Trečiakauskas. Atviras laiškas D. Šakalienei: Mes neprarasime drąsos ir mes nebijome!

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai