„Iš savo varpinės“: Rūta Janutienė: D. Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama? (video) (12)

Vitalijus Balkus ir Rūta Janutienė | varpine.org nuotr.

Tai, kad tarp senosios kartos politikų yra tokių, kurie susitepė bendradarbiaudami su KGB, anokia paslaptis. Deja, Lietuva nepasielgė taip, kaip latviai, kurie paviešino slaptų bendradarbių pavardes, tad klausimas – ar buvo vienas ar kitas politikas, strateginės įmonės vadovas ar visuomenės veikėjas užverbuotas KGB – lieka neatsakytas.

Ir štai šiame fone, šių metų pradžioje, ganėtinai nuobodžiame interviu, A. Tapinui režisierius Donatas Ulvydas, geriausiai žinomas kaip D. Grybauskaitės šlovinimo filmo „Valstybės paslaptis“ autorius, pareiškė, kad ponia Grybaukaitė jam patvirtino esą mokėsi KGB mokykloje. Štai toks „netyčiukas“ gavosi, o gal tai nėra „netyčiukas“. 

Apie tai „Iš savo varpinės“ kalbamės su žurnaliste ir biografinės knygos „Raudonoji Dalia“ autore Rūta Janutiene.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Galindas:

  (ne)eilinis vampyrizmas;
  net Maldeikienei patirt
  (kokia jį bebųtų “sujezuitinta”
  tekę…
  Bet, tikėkim ir ALKE dar yra pusantro išminčiaus,
  kad dergtis (darkytis ant svetimo varpOrgo) nustot

 2. stasys:

  Tas Balkaus darbelis baigia apeiti visas interneto pakampes .:)

  • Galindas:

   Potaikliai čia p. stasy “gnybtelėjot”
   Gintautė Brazauskaitė
   Tomas Baranauskas
   Ditė Česėkaitė ir kt vietiniai-alkiniai
   verst iš tingulio ALKĄ į kampą – pakampėn
   susiskato.

   Apmaudu, prasivalymui dabar Visuomeninė Taryba kelis mėnesius paplušėt turės. Tikėkim grįš ALKAS

 3. Julius:

  Jau tokiu naftalinu trenkia…

 4. Juras Klausimėlis:

  1) Šios Autorės tekstai pasipylė kaip iš gausybės rago – net ir niekur nedirbant lyg ir per daug būtų vienam asmeniui tiek prirašyti – juk kiekvienam iš jų reikia didžiulio, daug laiko reikalaujančio parengiamojo darbo – faktus surinkti, atitinkamai sugrupuoti, ištirti ne vieną dokumentą, išvadas apmąstyti, o tada jau ir tekste viską išguldyti. Vienam žmogui toks efektyvumas sunkiai suvokiamas. Nebent tai kitų parengti tekstai, viešinami jos pavarde.

  2) Kad įnirtingai ieškoma bent menkiausio grūdo ant bet kurio aukščiau iškilusio politiko munduro – nėra jokios abejonės. Tačiau – ar ne keistai platus šios Autorės domėjimosi ratas ir geba iš visur gauti informatorių žinučių. Juk visus informatorius reikia išlaikyt. (už centrus jie nerizikuos vieną sykį būti ištempti į dienos šviesą). – Negi tikrai jos rašomi tekstai duoda tiek pajamų, kad gali dalinti į kairę ir į dešinę? Negi jie yra tokie neišsemiami pajamų šaltiniai?
  Keistoka man „Utiugovnos” istorija – nespėjo siuntinys LT pasiekti, o RJ jau viską žino apie jį, jo turinį ir priežastį… Viskas susiklostė taip, kad ši istorija daugiau panaši į Kremlius kerštą kažkuo jį supykdžiusiai Prunskienei, ir tas titulas skirtas tartum siekiant ją sukompromituoti. Įdomu ir tai, kad visa informacija buvo pateikta ant lėkštutės būtent šiai žurnalistei. Jei iš tiesų taip, tai kodėl būtent šią žurnalistę pasirinko keršto įrankiu?

 5. Romas:

  Pinigai, Maskvos kerštas… O kodėl negali būti – iš idėjos? Kad ištraukt į dienos šviesą visus buvusius KGB bendradarbius, dėl apsivalymo… Vardan tos…

  • Žemyna:

   Na, kad Kremlius yra Otelas, ne viena jo smaugiama tauta nesiginčys?

   • Romas:

    Bet mes gi kalbame apie Rūtą Janutienę, o ne apie kremliu. Apie jos motyvus. Kodėl ji šitą “košę” užvirė. Tiksliau spėliojame. Todėl galimos visos versijos, tame tarpe ir idėjinė.
    Aš statyčiau už ją nes:
    – žurnalistas blaiviame stovyje negalėjo taip apsirikti, nusikalbėti.
    – nuo aukštosios partinės mokyklos iki KGB, kaip nuo pionieriaus iki komjaunuolio. Tikimybė labai didelė…

 6. Diedas:

  Nepamirškim kad Lanzbergis kolūkius sugriovė

 7. Stebėtojas:

  Nenuprotėkite – niekas tų buvusių ir neprisipažinusių kagėbistų nepaviešins: KGB kaip ir mafija nemirtingi, nes nemiršta niekada! Tos struktūros (spec. tarnybų ir nusikaltėlių) visose valstybėse veikė, veikia ir veiks. 😎

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: