Ar barsukas versis ant kito šono? (0)

pixabay.org nuotr.

pixabay.org nuotr.

Sausio 25-oji  mūsų senolių kalendoriuje – Viduržiemis. Sakoma, kad tą dieną miške savo oloje barsukas nubunda ir iškiša galvą apsidairyti. Jeigu šviečia saulė, išsigąsta savo šešėlio ir sprunka atgal į savo guolį. Senoliai sakydavo, kad tuomet sniegas greit susmegs ir greičiau ateis lauktasis ankstyvas pavasaris. Jeigu sausio 25 dieną bus apniukę, barsukas pasivaikščios po mišką, visur pripėduos, o pagal tai ir suprasime, kad barsukas apsivertė ant kito šono bei vėl kietai įmigo. Pavasario sulauksime negreitai.

Sausio 25 d. Aukštadvario regioninio parko direkcija kviečia dalyvauti viduržiemio renginyje „Gamtos kalba“. Renginio metu dalyviai žygiuos prie Lavariškių piliakalnio, aplankys Aukštadvario šimtmečio ąžuolyną ir, aišku, ieškos barsuko pėdsakų. 

VIDURŽIEMIO ŽYGIO PROGRAMA:

9.30 val. Dalyvių registracija Aukštadvario RPD lankytojų centre, Dariaus ir Girėno g. 2;

10.30 val. Žygio pradžia (transporto priemonės paliekamos lankytojų centro kiemelyje);

13.00 val. Pietūs ir gamtos viktorina prie laužo, šalia Lavariškių piliakalnio. Kiekvienas žygio dalyvis pasirūpina savo užkandžiais;

15.00 val. Planuojama žygio pabaiga, sugrįžimas į Aukštadvarį.

Žygio metu planuojama keliauti apie 9 km ir aplankyti: Aukštadvario šimtmečio ąžuolyną, Lavariškių pilkapius. Lavariškių piliakalnį, palikti lauktuvių žvėreliams, stebėti jų paliktus ženklus. 

DALYVIO MOKESTIS.  1€ už lankytojo bilietą, o kas galite, atsineškite morką, obuolį, duonos, grūdų – puošite žiemos lauktuvių medį  miško gyventojams.

REGISTRACIJA/INFORMACIJA. Žygio vadovai Rita Balsevičiūtė, Talvydas Špiliauskas tel. 852865246, 869814362, aukstadvaris@arp.lt ,  Česlova Pociūnienė tel. 861819810. 

BŪTINA. Pasirūpinti patogia avalyne, šiltais drabužiais, alkio ir troškulio malšinimo priemonėmis (atsižvelgiant į oro sąlygas bei dalyvio asmeninius poreikius).

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: