Prezidentas G. Nausėda žydų genocidą paminės ne Jaruzalėje, o Aušvice (23)

Gitanas Nausėda | penki.lt nuotr.

Gitanas Nausėda | penki.lt nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda persigalvojo ir nusprendė nevykti į sausio 23 d. vyksiantį žydų genocido (holokausto) pasaulinį forumą Izraelyje. Žydų kankinius jis nusprendė pagerbti sausio 27 d. Aušvice Lenkijoje vyksiančiose Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išvadavimo 75-ųjų metinių minėjimo iškilmėse.

Sausio 20 d. buvo viešai skelbiama, kad G. Nausėda dalyvaus Jeruzalėje vyksiančiose iškilmėse. Dabar pranešama, kad į Jeruzalę voietoj Prezidento vyks Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Manoma, kad šis G. Nausėdos sprendimas pagristas kaimyninės Lenkijos palaikymu. Mat Lenkijos prezidentas Andžejus Duda  (Andrzejus Duda) prieš tai atsisakė kvietimo į Jeruzalę, nes jam nebuvo suteikta teisė šiame minėjime pasisakyti. Tuo tarpu į minėjimą pakviestam Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui tokia galimybė suteikta.

Prisimenant neseniai plačiai nuskambėjusius V. Putino propagandinius pareiškimus, esą Lenkija yra atsakinga už Antrąjį pasaulinį karą, kolaboravo su nacių diktatoriumi Adolfu Hitleriu ir prisidėjo prie Antrojo pasaulinio karo pradėjimo… Tuometį Lenkijos ambasadorių Vokietijoje Juzefą Lipskį (Józef Lipski) V. Putinas viešai išvadino „niekšu ir antisemitine kiaule“. Lenkija į tokį elgesiį tuomet atsakė Rusijos ambasadoriaus iškvietimu į URM, o Lenkijos premjeras Mateušas Moravieckis (Mateuszas Morawiecki) apkaltino V. Putiną melu.

Taip pat yra žinoma, kad prie minėjimo Jeruzalėje rengimo prisideda Kremliui artimas milijardierius, žinomas Rusijos žydų bendruomenės veikėjas ir Europos žydų kongreso pirmininkas Mošė Kantoras, kuris yra įtrauktas į JAV iždo departamento sudarytą „Kremliaus sąrašą“, kuriame surašytu V.Putino valdymo metais suklestėję pareigūnai ir oligarchai.

„Vykstu į simbolinę vietą – Aušvico-Birkenau mirties stovyklą – išreikšti pagarbos milijonams žydų, kurių gyvybes Antrojo pasaulinio karo metais nusinešė holokaustas. Lenkiuosi ir tiems dviem šimtams tūkstančių žydų, kurie buvo mūsų tautiečiai. Privalome pagerbti holokausto aukų atminimą, siekti istorinio teisingumo ir kartu visomis išgalėmis priešintis bet kokioms neapykantos formoms“, – prieš kelionė sakė šalies vadovas.

Aušvico-Birkenau valstybinio muziejaus renginį, kuriame laukiama 120 valstybių vadovų ir atstovų, globoja Lenkijos Prezidentas A. Duda.

Nacistinės Vokietijos okupuotoje Lenkijos teritorijoje įkurtas Aušvicas buvo didžiausia koncentracijos ir naikinimo stovykla. 1940–1945 m. čia buvo nužudyta apie 1,5 mln. įvairių tautybių žmonių. Likę gyvi Aušvico koncentracijos stovyklos kaliniai buvo išlaisvinti 1945 m. sausio 27 dieną.

Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išvadavimo 75-osios metinės minimos ir kituose pasaulio miestuose.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: