G. Navaitis. Požiūriai ir pasvarstymai apie Sausio 13-ąją (5)

Alkas.lt koliažas

Alkas.lt koliažas

Tenka susitikti su labai įvairiais žmonėmis, sužinoti jų nuomones apie pasaulį, Lietuvą ir gyvenimą. Čia užsieniečių nuomonės apie Sausio 13-ąją.

Verslininkas iš Jordanijos, arabas ir musulmonas. Kalbamės apie verslą. Teiraujuosi kuo Lietuva patraukli, kokie jos privalumai. Atsakymas: „Dar nežinau. Nesigilinau. Bet jūs drąsūs žmones. Be ginklų stovite prieš tankus. Tokių žmonių kitur nėra. Noriu daryti verslą su tais kuriuos gerbiu.“

Buvęs Lenkijos politikas, šiuo metu pensininkas: „Prisimenu Sausio 13-ą, ir galvoju – pamirškime nesutarimus. Mūsų bendra istorija, bendri priešai. Mūsų ryžtas kovojant už laisvę turi mus jungti“.

Žurnalistas iš Izraelio: „Neigti holokaustą tai tas pat kaip neigti Sausio 13-os aukas.“

Šveicarijos parlamentaras: „Sausio 13-ą atradau Letuvą. Lietuva tada įrodė, kad tokios vertybės, kai laisvė, demokratija, žmogaus teisės, vienija Europa. Patvirtino, kad yra mūsų civilzacijos šalis. Tai Jūsų pergalės diena. Po Sausio 13-os pagalba rytų Europos šalims, gerovės plėtra į jas tapo vienu iš mano politinės veiklos tikslų.“

O ką mano apie Sausio 13-ą tautiečiai? Suprantama, ir užsienyje, ir Lietuvoje nuomonės gali būti įvairios.

Tautiečių pasisakymų būtų galima parinkti pačių įvairiausių. Vieni kalbės apie sausio 13-sios aukas ir jų didvyriškumą, kitiems tai bus proga prisiminti savo vargus, tretiems išsakyti priekiaštus valdžiai ir paskelbti, kad išvažiuos iš Lietuvos .

Galima paklausti ir paprasčiau. Galima pasiūlyti įvertinti jau išdėstytas užsieniečių nuomones, paklausti ar pritaria mintims, kad lietuviai išskirtinai drąsūs, kad su kaimynais mus jungia ryžtas kovoti už laisvę, kad neigti Sausio 13-os aukas neįsivazduojamas dalykas, kad Sausio 13-a patvirtinom esą vakarų civilizacijos šalimi.

Tai ir padaryta kalbantis su nedidele studentų grupe. Pagal poros dešimčių jaunuolių ir merginų nuomonę spręsti apie jaunimo požiūrį į Sausio 13-os įvykius, tikrai nederėtų. Tačiau…visi jie vieningai sutarė, kad išsakytos nuomonės jiems naujos, neįprastos, netikėtos.

Retoriniai klausimai: „Kuo būtų Lietuva be sausio 13-os? Ar valstybiškas požiūris į Sausio 13-ą šiandieną persveria priešiškos propogandos siūlomas nuomones?“

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

5 komentarai

 1. Simonas:

  Geros mintys. Vertinkim save.

 2. Gedvydas:

  Tikrai svarbios ir raginančios pamąstyti įžvalgos. Kodėl mūsų žiniasklaida nuolat ieško ką blogo užsienietis pasakė apie Lietuvą, o teisingų minčių nespausdina?

 3. Vytautas:

  Lietuva be sausio 13-osios būtų mažiau susitelkusi, bet, žinoma, geriau būtų, kad sausio 13-osios aukų nebūtų buvę.

  Dabar anų dienų susitelkimą, draugiškumą ir pagarbą visiems čia gyvenantiems Vilniaus meras stengiasi išardyti. Jis, laikydamas save aukščiausiu teisėju ir geriausiu istorijos žinovu, juodindamas mūsų didvyrius, kiršina žydus su lietuvius, sudaro pasaulyje neigiamą nuomonę apie valstybę. Kam jam reikia tokio dergimo? Peršasi mintis, kad jis valdomas užsienio agentų.

 4. Vidinis Balsas:

  ” Požiūriai ir pasvarstymai apie Sausio 13-ąją” Pala pala, bet gi, bet kokios, ne valdiškos nuomonės, yra griežtai uždraustos. Pabandykit suabejoti – tuoj į cypę. Lygiai tas pats dėl Maidano snaiperių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: