Ilgiausiai transliuojamai TV žinių laidai „Panorama“ – 50 metų (2)

Pirmoji pusvalandžio trukmės žinių laida „Panorama“, ištransliuota 1970 m. sausio mėnesį | LRT nuotr.

Pirmoji pusvalandžio trukmės žinių laida „Panorama“, ištransliuota 1970 m. sausio mėnesį | LRT nuotr.

Sausio 1 dieną, viena žiūrimiausių TV žinių laidų, per LRT televiziją transliuojama „Panorama“ minės 50 metų sukaktį. Ta proga atsiminimais jubiliejinėje laidoje dalysis buvę jos vedėjai ir rengėjai. Žiūrovų lauks ir dar viena maloni staigmena, kurios laidos kūrėjai kol kas neatskleidžia.

„Su „Panorama“ užaugo ištisos kartos, daug ištikimų žiūrovų laida turi ir šiandien. „Panoramos“ ilgaamžiškumo paslaptis – svarbios temos, svarbiausių Lietuvos ir užsienio įvykių išsami analizė ir, žinoma, aukščiausi žurnalistinio darbo reikalavimai. Laidos kūrėjų įdirbis ir žiūrovų pasitikėjimas įpareigoja nenuleisti aukštai iškeltos kokybės kartelės – sugebėti nuolat atsinaujinti ir išlikti svarbiems, būti svarbiausių įvykių sūkuryje ir teikti visuomenei patikrintą, patikimą informaciją“, – sako „Panoramą“ rengiančios LRT TV naujienų tarnybos vadovė Inga Larionovaitė.

Pirmoji pusvalandžio trukmės žinių laida „Panorama“ buvo ištransliuota 1970 m. sausio mėnesį. Tuomet „Panorama“ buvo įrašoma iš anksto. Pirmaisiais metais ją vedė diktoriai Vytautas Kybartas, Henrikas Paulauskas, Juozas Baranauskas, Dana Rutkutė, Gražina Bigelytė, Stasė Stankevičienė. Šiuo metu „Panoramą“ veda Eglė Bučelytė ir Marijus Žiedas. Laidą rengia LRT TV naujienų tarnyba, turinti didžiausią Lietuvoje korespondentų tinklą – nuolatiniai korespondentai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje.

„Panoramoje“ nušviečiami svarbiausi įvykiai ir svarbūs klausimai politikos, ekonomikos, socialinės apsaugos, švietimo, kultūros ir sporto srityse. Pasak LRT generalinės direktorės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės, kokybiškos žinių laidos yra vienas iš visuomeninio transliuotojo LRT prioritetų: „Kokybiškam turiniui ir operatyviam visuomenės informavimui skiriame ypač daug dėmesio. Pernai sustiprinome TV naujienų tarnybą ir iš esmės atnaujinome naujienų portalą, darbą pradėjo Tyrimų skyrius, o šį mėnesį startavo nauja tiriamosios žurnalistikos iniciatyva – LRT.lt projektas „LRT Faktai“, kuriuo norime ugdyti visuomenės kritinį mąstymą ir mokyti atpažinti melagingą informaciją. Be to, LRT tebėra vienintelė Lietuvos žiniasklaidos priemonė, kuri naujienas transliuoja visą parą, jas kas valandą rengia LRT radijo žurnalistai“.

„Panoramą” veda Eglė Bučelytė ir Marijus Žiedas | LRT nuotr.

„Panoramą” veda Eglė Bučelytė ir Marijus Žiedas | LRT nuotr.

Žinių laida „Panorama“ transliuojama kiekvieną dieną nuo 20.30 val. tiesioginiame eteryje per LRT televiziją. Per pusšimtį „Panoramos“ gyvavimo metų iš viso buvo sukurta daugiau nei 18 tūkst. laidų.

Visuomeninis transliuotojas LRT iš viso valdo 7 medijas ir veikia trijose žiniasklaidos platformose (TV kanalai, radijo programos, naujienų portalas).

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. jurgis:

  kažin ar pakvies buvusius vedėjus ir nuolatinius dalyvius? Kažin…

  • Žemyna:

   Deja, nebeliko jų, tikrų eterio riterių, atlaikiusių TV bokšto šturmą, pastatų Konarskio g. užėmimą…
   Ori laikysena; ori, todėl taisyklinga kalbėsena, profesionaliai valdomas balsas ir atsakingas ruošimasis kiekvienai laidai…
   Iš buvusių ekrane tik Eglužė.
   Neįsivaizduoju, kaip jos TĄ naktį neužvaldė panikos priepuolis, kai girdėjo grubias komandas ir lakstančių kareivų batus kaukšint koridoriumi; šautuvų buožėmis ir batais daužomas ir laužomas duris… Tada dar visai jauna, nebuvo to savo gyvenime patyrusi.
   Gal kažkiek jų dar už ekrano dirba? TVR turėtų vertinti tuos, kas dar gyvi, įsteigti savo meistriškumo kursą, kad buvę panoramiečiai bei Juozas Šalkauskas jauniems pagrindus išdėstytų, geras pratybas surengtų, jų tarties padargus į vietas sugrąžintų ir balsus iškuoptų, kad nešnekėtų į eterį lyg kokia bufetava po stiprios vakarykščios.
   Būtų gerai, jei vėl sugrįžtų orus ir inteligentiškas ne tik Panoramos, bet ir visų LRT TV + R laidų stilius.
   Panoramai sėkmingų metų,
   o LRT ATSIKVOŠĖTI, kol nevėlu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: