Kokias šalis vertėtų aplankyti 2020-aisiais metais? (1)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Planetoje, kurioje gyvename, yra neapsakomai daug vietovių, kurias išties verta aplankyti. Šiais laikais turime daugybę pasirinkimų. Galime tyrinėti jūras ir vandenynus, kopti į kalnus ir mėgautis gamta praktiškai visuose pasaulio kampeliuose ar užkampiuose. Kiekviena vietovė gali pasiūlyti nepaprastų dalykų ir būtų itin apmaudu jeigu negalėtume to pamatyti ir patirti.

Lietuva yra šalis, kurioje vyrauja pilys, ežerai ir miškai, štai kodėl būdami lietuviais jūs turėtumėte pamatyti kažką dar neregėto. Artėjant 2020-iesiems, jus turėtų sudominti naujos ir dar neištyrinėtos vietovės, kur galėtumėte praleisti savo atostogas. Štai pačios patraukliausios šalys, kur galėtumėte nukeliauti:

Naujoji Zelandija

Naujoji Zelandija garsėja meile ir pagarba gamtai. Ji gali pasiūlyti visko. Dauguma ten keliaujančių žmonių domisi ir trokšta pamatyti puikiuosius balto smėlio paplūdimius. Čia galite užsiimti banglenčių sportu. Šalis taip pat garsėja paviršinio nardymo galimybėmis bei nardymu su akvalangu. Vis dėlto, jeigu jus domina kalnai, atminkite, jog Naujoji Zelandija turi vienus nuostabiausių kalnų visame pasaulyje. Itin geras pavyzdys – Taranaki kalnas Egmonto nacionaliniame parke, kuris yra išsidėstęs Šiaurinėje saloje. Tai yra vieta, kurios tikrai negalite praleisti. Tai nuostabus kūgio formos kalnas, rėžiantis Taranaki debesis. Norintiems patirti viską, ką geriausia siūlo ši šalis, patariama užsisakyti žygį aplink kalną. Jūs išvysite bene pačius geriausius vaizdus ir panoramas savo gyvenime.

Naujoji Zelandija | Pixabay.com nuotr.

Naujoji Zelandija | Pixabay.com nuotr.

Butanas

Butanas yra žavinga, nors ir maža, šalis Pietų Azijoje. Viena mėgstamiausių ir pasaulyje populiariausių kelionių vadovų knygų leidėja „Lonely Planet“ įvardijo būtent šią šalį pirmąja lankytinų vietovių sąraše 2020-aisiais. Tačiau kodėl ši šalis yra tokia žavinga ir patraukli? Na, iš pradžių reikėtų paminėti, jog šios šalies kaimynės jau ištisus dešimtmečius mėgaujasi didžiuliu turistų skaičiumi ir turistiniu pripažinimu, o Butanas tam tikra prasme stengiasi neatsilikti šiose turistinėse lenktynėse. Be to, tai bene pirmoji šalis, kuri greitai taps visiškai gamtine. Šiuo metu jos išmetamų žalingų anglies dioksidų kiekis yra itin mažas, o Butane gyvenantis ūkininkai pradeda įgyvendinti naujas ne tik gamtai, bet ir ekonomikai bei šalies pelnui palankias praktikas. Be to, šalis turi daugybę turizmo pasiūlymų ir galimybių. Kraštovaizdžiai yra stulbinantys, o laukinės gamtos draustiniai yra labai gerai saugomi. Šalis didžiuojasi savo senoviniais budistų vienuolynais ir tradiciniu menu. Anot „Lonely Planet“: Butanas nėra įprasta vietovė. Tai paskutinė didžioji Himalajų karalystė, apgaubta paslapties ir magijos, kur tradicinė budizmo kultūra kruopščiai atspindi pasaulinius pokyčius.

Butanas | Pixabay.com nuotr.

Butanas | Pixabay.com nuotr.

Urugvajus

Urugvajus yra dar viena šalis, kurią jau daugybę metų užgožia jos kaimynės. Vis dėlto, ją pagaliau pradedama pripažinti. Galbūt esate girdėję neigiamų atsiliepimų apie Urugvajų, tačiau turėtumėte žinoti, jog šis šalis kiekvienais metais tampa vis stabilesnė ir būtų gaila neištyrinėti jos tikrojo grožio. Įsivaizduokite pasivaikščiojimus po istorines Montevidėjaus gatves ar malonų laiko praleidimą viename iš daugybės paplūdimio miestelių.

uruguay-2445222_960_720-pixabay-com

Urugvajus | Pixabay.com nuotr.

Šiaurės Makedonija

Jeigu nenorite palikti Europos žemyno, galbūt norėtumėte surengti kelionę į Šiaurės Makedoniją. Galite leistis į žygį viename iš jo kalnų, kur galėsite mėgautis ramybę, kokios dar niekada nepatyrėte. Šiaurės Makedonijos nacionaliniai parkai taip pat verti dėmesio. Būtina apsilankyti – Ohride. Tai viduramžių miestelis su istoriniais griuvėsiais ir akmenimis grįstomis gatvelėmis ir itin žavingais vaizdas prie Ohrido ežero. Galbūt esate įpratę prie ežerų, nes Lietuvoje jų ištisa daugybė, bet dar vienas niekada niekam nepakenkė.

church-4321874_960_720-siaures-makedonija-ohrido-ezeras-pixabay-com

Ohridas, Šiaurės Makedonija | Pixabay.com nuotr.

Indija

Indija visada buvo ir išliks viena svarbiausių lankytinų šalių, nesvarbu, kuriais metais mes apie ją bekalbėtume. Ji siūlo nuostabias pramogas visais metų laikais su nepakartojamomis šventėmis ir religinėmis apeigomis. Kaip visada, Tadžmahalas yra viena iš mėgiamiausių lankytinų vietų, tačiau kalnų ašramai taip pat viliote vilioja. Jei ieškote kažko konkretesnio, patartina nuvykti į Keralą. Tai yra vienas gražiausių regionų visoje Indijoje, o jei ieškote naujų patirčių, turėtumėte ten buvykti per Onamo šventę. Tai spalvinga derliaus šventė, kuri jus tikrai nustebins. „Airbnb“ duomenimis, kelionių į Keralos rezervatą skaičius per pastaruosius metus padidėjo net 95%. Šiais laikais nuvykti į Indiją yra itin lengva, o dėkoti už tai reikėtų moderniosioms elektroninėms vizoms.

india-1400593_960_720-pixabay-com

Indija | Pixabay.com nuotr.

Japonija

2020-aisiais Japonija bus olimpinių ir parolimpinių žaidynių šeimininkė. Milijonai turistų susirinks apsilankyti šiame renginyje. Vis dėlto, nepamirškime, kad Japonija yra nuostabi šalis, ir be sportinių rungtynių turinti daug ką pasiūlyti. Jos kraštovaizdžiai nuostabūs, maistas skanus ir sveikas, ekskursijos nepakartojamos. Pažintis su žavingosios Japonijos kultūrą yra tikrai viena nuostabiausių įmanomų patirčių. Olimpinių žaidinių eigoje galite pamatyti daugybę įvairiausių vietovių. Japonijos vyriausybė užtikrina visus šalyje besilankančius turistus, jog bus pagerinta šalies infrastruktūrą ir populiariausias vietas aplankyti bus daug paprasčiau ne iki šiol. Iki olimpinių žaidynių pradžios Japonija turi įvesti elektroninę vizų sistemą, taigi regionai, kuriuose vyks žaidynės, išties bus sausakimši. Jei esate Lietuvos pilietis ar pilietė esate atleidžiami nuo vizos, jei jūsų buvimas šalyje neviršija 90 dienų. Viskas, ko jums reikia, yra galiojantis pasas.

geisha-949978_960_720-pixabay-com

Japonija | Pixabay.com nuotr.

Apžvelgėme šešias šalis kuriose Jūs galėtumėte praleisti savo 2020-ųjų metų atostogas. Dabar be didelių pastangų galite rinktis jums patraukliausią 2020-ųjų metų atostogoms. Ypač, kai elektroninės vizos tampa vis labiau visiems prieinamos ir įprastos.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Paulius:

    Pridėčiau dar kanarų salas prie sąrašo 🙂 oras/gamta ir maistas fantastiniai, kur bepasisuki – kaip iš atviruko vaizdas. Praeitamet buvai, apie 700e su viskuo gavos, bet dabar žiūriu novature yra pigesnių variantų – https://www.novaturas.lt/poilsines-keliones/kanaru-salos/tenerife nuoroda, jei kas susidomėtų 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: