Apie religijos ir sąžinės laisvę – tarptautinėje konferencijoje Seime (tiesioginė transliacija) (4)

Seimas | lrs.lt nuotr.

Seimas | lrs.lt nuotr.

Gruodžio 11 d., pirmadienį, nuo 14 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) Seimo nario Manto Adomėno iniciatyva organizuojama tarptautinė konferencija „Religijos ir sąžinės laisvė: šiuolaikinio pasaulio iššūkiai“.

„Laisvė baigiasi ten, kur baigiasi sąžinės laisvė. Tie režimai ir ideologijos, kurie nepripažįsta giliausios žmogaus vidujybės – sąžinės ir tikėjimo – autonomijos, negalės gerbti ir paties individo. Būtent todėl pačioje žmogaus teisių šerdyje glūdi teisė į tikėjimą ir sąžinės laisvė“, – teigia konferencijos rengėjai.

Kokios grėsmės religijos ir sąžinės laisvei kyla šiuolaikiniame pasaulyje? Ką laisvosios šalys, kaip Lietuva, pati patyrusi komunistinio ateizmo terorą, gali padaryti, kad padėtų įtvirtinti sąžinės laisvės principą pasaulyje?

Į šiuos klausimus atsakys ir analitinėmis įžvalgomis ir patirtimi dalysis pasauliniai autoritetai:

–prof. Masimas Introvinjė (Massimo Introvigne) – religijotyrininkas, buvęs Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovas kovai su religine netolerancija ir persekiojimu;

–Benediktas Rodžersas (Benedict Rogers) – organizacijos „Christian Solidarity Worldwide“ steigėjas;

– dr. Veilas Aleidži (Wael Aleiji) – Sirijos nacionalinės tarybos narys;

– Juozapas Bagdonas – žurnalistas tyrėjas.

Tarptautinės konferencijos organizatoriai – dr. Aušra Maldeikienė (Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcijos narė) ir dr. Mantas Adomėnas.

Tarptautinės konferencijos preliminari programa:

14.00–14.15 Konferencijos atidarymas ir sveikinimo žodis. Šv. Sosto nuncijus Lietuvai arkiv. Petaras Rajičius.

14.15–14.30 Įžanginis žodis. Dr. Aušra MALDEIKIENĖ, Europos Parlamento narė.

14.30–15.15 prof. Masimas Introvinjė (Massimo INTROVIGNE), religijotyrininkas, buvęs ESBO atstovas kovai su religine netolerancija ir persekiojimu.

15.15–16.00 Benediktas Rodžersas (Benedict ROGERS) („Christian Solidarity Worldwide“).

16.00 Kavos pertrauka.

16.15 dr. Veilas Aleidži (Wael ALEIJI) (Sirijos nacionalinės tarybos narys).

17.00 Juozapas BAGDONAS (žurnalistas).

17.45 dr. Mantas ADOMĖNAS. Užsklanda ir apibendrinimas.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Religija, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

4 komentarai

  1. Ženklas:

    Gerbiamasis Vaidilų Rate, o kas nuo Romuvos skaitys pranešimą apie diskriminacinį religinio gyvenimo Lietuvoje teisinį reguliavimą, kada tikintieji pagal jų išpažįstamas religijas skirstomi į keturias skirtingų teisių grupes? Kas nuo Romuvos dalyvaus diskusijose, ar bent jau užduos klausimus pranešėjams, nes tie pakviestieji tik kryžčionių religijos atstovai? Ar Alkas tik pareklamuoja koncervatoriaus – kryžčionio M. Adomėno, pasižymėjusio išpuoliais prieš Romuvą, renginį?

  2. Rimgaudas:

    Keistai, žinoma, atrodo, kai Baltų religinės bendruomenės “Romuva” atstovai, turintys daktarų mokslines kvalifikacijas, pranešėjais dalyvauja Indijos, taipogi Europos religinių bendruomenių, konferencijose, o į daktarų A. Maldeikienės ir M. Adomėno organizuojamą konferenciją pačiame Europos centre pranešėjais, kaip kokie “pakraštiniai”, nėra kviečiami.

  3. mvasionis:

    Siūlau aktyviai dalyvauti, juoba Romuva turi daugiau mokslo daktarų negu šuva blusų. Reikalaukime bent jau Maldeikienės, kad Romuvos mokslininkai pasisakytų iš tribūnos. Iškabinkime plakatus “Reikalaujame pripažinti ROMUVĄ”, taip pat ir anglų kalba, kad užsieniečiai irgi suprastų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: