5 žingsnių planas verslo paskolai gauti (8)

Paskolos | Pixabay nuotr.

Paskolos | Pixabay nuotr.

Griežtos bankų paskolų išdavimo sąlygos ir reikalavimai ne vienam smulkiajam verslininkui perša mintį, kad gauti išorinį verslo finansavimą labai sunku ar net neįmanoma. Tačiau norint pradėti verslą reikia pradinio kapitalo, o plečiant jau įkurtą dažnai pritrūksta lėšų jo plėtojimui.

Tam, kad atsakymas dėl paskolos suteikimo būtų teigiamas, atlikime „namų darbus“ – kuo geriau pasiruošime pagal sudarytą planą, tuo didesnė tikimybė, kad išgirsime lemtingąjį „taip“.

5 plano „Kaip gauti verslo paskolą“ punktai:

 1. Apgalvokite kokio dydžio suma jums iš tikrųjų reikalinga ir kaip paskirstysite gautas lėšas.
 2. Pagal savo poreikius išsirinkite tinkamiausią išorinio finansavimo būdą.
 3. Išsinagrinėkite skolintojų paskolų teikimo sąlygas bei reikalavimus ir išsirinkite jums priimtiniausią ir pigiausią variantą.
 4. Peržiūrėkite ir įvertinkite savo kredito istoriją, metinę pajamų deklaraciją, rekomenduotina pasiruošti pusmetines ar ir ketvirtines finansines ataskaitas.
 5. Kreipkitės į skolintoją turėdami visus jo reikalaujamus dokumentus.
 1. Kodėl jums reikalinga paskola?

Jei sąžiningai sau atsakėte pirmojo plano punkto klausimus, galima sakyti, kad turite atsakymą ir skolintojo klausimą „Kodėl jums reikia paskolos?“

Greičiausia seks vienas iš atsakymų variantų:

 • Norite pradėti savo nuosavą verslą
 • Reikia lėšų jau įkurto verslo plėtrai
 • Reikia papildyti apyvartines išlaidas
 • Yra poreikis turėti lėšų „juodai dienai“ ir taip apsidrausti nuo netikėtų finansinių nesėkmių.
 1. Koks išorinio finansavimo būdas jums tinkamiausias?

Atsakymą į šį klausimą nulems keletas dalykų. Visų pirma, ar lėšos bus skirtos verslui įkurti, ar, tarkime, seniai įkurtos įmonės veiklai finansuoti?

Norint gauti lėšų pradiniam naujai kuriamos įmonės kapitalui ar jaunesniam nei vienerių verslui plėsti gali būti sudėtinga. Bankai, kredito unijos ir verslo paskolų bendrovės linkusios teikti didelių sumų ir ilgalaikes paskolas, bet reikalauja užstato ir įvertina verslo rizikos laipsnį – taigi finansuoja tik seniai veikiančias, gerą kredito istoriją turinčias įmones.

Naujai kuriamam verslui finansinę pagalbą gali suteikti sutelktinio finansavimo platformos, finansavimo priemonė „Verslumo skatinimas 2014-2020“, greituosius kreditus teikiančios bendrovės ir, jei jūsų verslo idėja itin perspektyvi ir novatoriška, net ir naujai kuriamą verslą gali finansuoti rizikos kapitalo fondai.

 1. Paskolų teikimo sąlygos ir reikalavimai

Šiandieninę verslo finansavimo rinką galėtume suskirstyti į keletą sektorių, tai yra:

 • Bankai
 • Kredito unijos
 • Rizikos kapitalo fondai
 • Verslo paskolų bendrovės
 • Smulkias paskolas (kreditus) verslui teikiančios bendrovės
 • Sutelktinio finansavimo platformos
 • Finansavimo priemonė „Verslumo skatinimas 2014-2020“

Kiekvieno sektoriaus atstovai skolininkui kelia tam tikras sąlygas ir reikalavimus. Išsirinkę jums ir jūsų verslui tinkamą skolintojo tipą, paraišką pateikite ne vienai, o kelioms skolintojų bendrovėms.  Pasinaudokite internetinėse skolintojų svetainėse pateikiamomis skaičiuoklėmis arba tų bendrovių konsultantų paslaugomis. Atraskite ne tik skolintoją, kuris jums suteiks išorinį finansavimą, bet ir tokį paslaugos teikėją, kurio pasiūlytas paskolos verslui variantas bus jums palankiausias, t. y. mažesnė palūkanų norma, patogus išmokų mokėjimo laikotarpis, nereikės mokėti jokių administravimo mokesčių arba jie bus mažesni nei siūlo kitos bendrovės.

Išsirinkti jums tinkamą skolintoją dabar dar lengviau galėsite ne tik apžvelgti verslo paskolų teikėjų sąrašą, bet ir palyginti jų keliamus reikalavimus bei sąlygas.

 1. Į ką atsižvelgia skolintojas?

Kredito istorija ir finansinės ataskaitos

Kiekvienas skolintojas skolina pinigus su kuo mažesne rizika juos prarasti, tad, be abejo, įvertina jūsų verslo rizikos laipsnį arba jūsų, kaip verslo savininko, patikimumą. Visa tai atspindi metinės pajamų deklaracijos, banko sąskaitos kredito istorija, dažnai pravartu paruošti pusmečio ar ketvirčio finansines ataskaitas.

Įmonės ar veiklos vykdymo istorija

Paskolą teikianti bendrovė atsižvelgs ir į verslo veiklos istoriją. Bankai ir dideles sumas skolinančios kredito unijos nepatenkins paraiškos finansavimui gauti, jei norėsite gauti paskolą  įmonei steigti ar verčiatės veikla mažiau nei vienerius metus.

Išmokų mokėjimas

Tam, kad grąžintumėte paskolą, bus nustatyta suma ir terminas išmokoms sumokėti. Dažniausiai skolintojai reikalauja mokėti kas mėnesį. Įvertinkite, ar užteks pajamų paskolai grąžinti, nes kiekviena bendrovė už laiku nesumokėtą išmoką skaičiuoja nemažus delspinigius.

 1. Dokumentai verslo finansavimui gauti

Štai ir paskutinis žingsnis – visų reikalingų dokumentų pateikimas. Dažniausiai reikalaujamų sąrašas:

 • Užpildyta paraiška verslo paskolai gauti
 • Sutikimas bankui patikrinti jūsų duomenis
 • Galiojantis tapatybę liudijantis dokumentas
 • Jūsų gaunamas pajamas liudijantys dokumentai
 • Įkeičiamo turto vertinimo ataskaita (ne senesnė nei 3 mėn.)
 • Metinė praėjusių metų pajamų deklaracija
 • Ketvirtinės finansinės ir pajamų
Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: