V. Vižinis. Neringa grįžta į kiek kitokią Lietuvą? (9)

n-venckiene-su-sunumi

facebook.com nuotr.

Kas pasikeitė per tuos metus, kai teisėsauga negalėjo pasiekti Neringos ir dabar Neringa grįžta į kiek kitokią Lietuvą…

Svarbiausi dalykai, galintys turėti įtakos teisinei Klonio baigčiai (kai reali baigtis lieka nenuspėjama ) :

Tarptautinis dėmesys

Nors akcentuojama, jog šie įvykiai yra Lietuvos vidaus reikalas, JAV spauda rašė Neringos tema. Gal susidomėjimas galėjo būti

didesnis, akivaizdu kitkas – tęsinio JAV jau laukiama. Įvykiai Klonio gatvėje nušviesti, apskritai pedofilijai JAV skiriama daug dėmesio, todėl auditorija paruošta žinių teikimui apie tolesnius įvykius iš Lietuvos. Mūsų aukščiausi politikai pasižymi „jautrumu“ šiai šaliai, todėl, labiau tikėtini galimi teisinės-politinės situacijos švelninimo momentai.

Kritinis visuomenės pasitikėjimas teismais

Prisiminkime apie Neringos „pūlinį“ teismų sistemoje. Tuo metu teisėjų atstovai aukštai iškėlę savo vertę visuomenėje, šiuo metu tūno „ant grindų“ laukimo būsenoje. Kai STT sekusi vienos bylos istoriją, įmetusi pasiklausymo įrangą į vieno, VIENO, advokato „portfeliuką“, ir ištraukė net dešimt jauką prarijusių teisėjų. Tai tik pasiklausymo vienos bylos eigoje rezultatas. Todėl teigiu, kai šiuo metu „atsiknojęs“ visas teisminės valdžios fasadas, o teismų sistemoje, manau, dirba didžioji dauguma sąžiningų žmonių, teisėjų bendruomenė pati suinteresuota savo bešališkumu, bei gero vardo visuomenėje atstatymu. Šios aplinkybės gali atsverti politinius-teisminius bandymus iš šalies veikti procesą .

Žiniasklaidos balanso persiskirstymas

Puikiai suprantame, Lrytas ir MGB priklausančios televizijos atnaujins „pedofilijos nebuvo, ji išgalvota“ kompanijos eskalavimą, toliau atvirai skatins neapykantą Neringai ir Klonio gynėjams. Tačiau yra ir gera žinia – stambiausias portalas DELFI, rodos, atsisako plaukti Lryto ir LNK televizijų kuriamų neapykantos ir neigimo mainstrymo žinių upėje. Tai reiškia ne ką kita, kaip vieno stipriausių galimos neigiamų žinių propagandinės kompanijos skleidėjų pasitraukimą. Dar viena geroji žinia – „Lietuvos rytas“ silpsta, tą rodo televizijos pardavimas, o MG Baltic turi labai didelių rūpesčių ir apie tai žemiau, nes susiję. Šie dalykai leidžia tikėtis objektyvesnių žinių informacinio lauko.

Galių persiskirstymas politikos lauke

Čia vien geros žinios. Beveik. Esmingiausia – MG Baltic įtaka Lietuvoje ženkliai sumažėjusi. MG Baltic nebeturi savo pagrindinio įrankio – partijos Seime, MGB „vilkolakiai“ prokuratūroje yra iš ten pasitraukę (gal net priversti trauktis). Pati MG Baltic, kurią mes, tiesos siekėjai, įtariame kaip tiesiogiai veikusią ir toliau veikiančią pagrindinę jėgą prieš TIESĄ, turi labai didelių problemų su teisėsauga, reputacija ir versle. Visa tai labai susiję.

Politinės galios Seime persiskirsčiusios, liberalų – pagrindinės politinės jėgos, veikusios procesą žlugimas ir naujas prezidentas. Bloginanti aplinkybė – premjeras Skvernelis, tiesioginis vykdytojas. Tuo metu savo adresu išklausęs daugybę nebylių „palinkėjimų“.
Tačiau visi šie dalykai įgalina tikėtis kitokios politinės valios dėlionę, priešingos dominavusiai Klonio įvykių metu.

Žinoma, tai spėlionės. Tikra tik tai, jog Neringą netrukus matysime Lietuvoje.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Žemyna:

  O juk ne šiaip taip slepia jos grąžinimo laiką ir būdą?
  Nors ir išsakė daug priekaištų ligi šiol vykdytam bylos „tyrimui” ir „tyrimo” rezultatams, A. Paulauskas visgi neužmiršta politkorektiškumo – į žurnalisto klausimą atsakė, jog ji pabėgo, bet DABAR JĄ SURADO ir atveža…

 2. T0mas J.:

  Likimas teisingas. Savo atsiims ir Skvernelis […trūksta teksto dalies..], ir Požela, ir Valantinas, ir visi visi kurie vietoj teisingumo darė neteisingumą, kurie nužudė Kedį ir Ūsą..
  Pamąstymui: kodėl prokuratūroje šiandien jau nedirba nė vienas prokuroras, prisilietęs prie Furmanavičiaus nužudymo bylos?!

 3. Žemyna:

  Jei mūsų teisėsaugos sąžinė būtų švari – ar reikėti taip slapstysis, kone pogrindžiais vežti?

 4. Regina:

  Jau Požėla žada įdomių dalykų visuomenei. Prasideda…

 5. Romas:

  V. Vižinis teisus, situacija jau kitokia, tai teikia vilties. Ir prokuroro kalboje vakar per tv., jo atsakymuose į žurnalistų klausimus vyrauja atsargumas… Beliko (berods) tik keturi kaltinimai iš visos tos (absurdiškos) “puokštės”.
  Būtina priminti Nijolės Sadūnaitės klausimus – kur Deimantė Kedytė?…

 6. Žemyna:

  Kas prisimenate – ar Daktaras kėlė mūsų Skverneliui bei Požėlai bei Kauno teismams tokią baimę, kaip ta liauna moteris? Kada tiek policijos buvo sukelta ant kojų? Gal net Zamolskio tiek pareigūnų negaudė? Nebent čia kokią kino komediją filmavo, tik mes nežinom?

  Neringa – dar tokia jauna – grįžo žilutėlė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: