Baltų apdovanojimas įteiktas VDU profesoriui Alvydui Butkui (7)

Baltų apdovanojimas įteiktas VDU prof. Alvydui Butkui | urm.lt nuotr.

Baltų apdovanojimas įteiktas VDU prof. Alvydui Butkui | urm.lt nuotr.

Spalio 31 dieną Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai 2019 metų Baltų apdovanojimą įteikė Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Alvydui Butkui. A. Butkus apdovanotas už savo veiklą pristatant Latvijos kultūrą ir kalbą Lietuvoje, akademinių mainų tarp abiejų šalių skatinimą, kūrybinę veiklą letonistikos srityje.

„Linkiu jums toliau dirbti dviejų broliškų tautų suartėjimo labui“, – apdovanojimo ceremonijos metu sakė ministras Linas Linkevičius. Baltų apdovanojimo laimėtoją iš penkių kandidatų atrinko bendra Lietuvos ir Latvijos ekspertų komisija.2017 metais abiejų šalių užsienio reikalų ministrų įsteigtu Baltų apdovanojimu kasmet pagerbiami Lietuvos arba Latvijos fiziniai arba juridiniai asmenys už indėlį ir pasiekimus verčiant lietuvių literatūrą į latvių kalbą arba latvių literatūrą į lietuvių kalbą, mokant lietuvių kalbos Latvijoje arba latvių kalbos Lietuvoje, atliekant Lietuvos arba Latvijos materialaus ir nematerialaus kultūros ir istorijos paveldo mokslinius tyrimus, tiriamąją žurnalistiką apie Lietuvos ir Latvijos istoriją, kultūrą ir turizmą. Praeitais metais apdovanojimas Rygoje įteiktas kalbininkei profesorei Laimutei Baluodei.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Bendrystėje ir darnoje.:

  Pagarba ir padėka Gerbiamam A.Butkui už suteiktą ir išsaugotą galimybę mūsų vaikams mokytis Latvių kalbos, už kultūros darnos puoselėjimą tarp dviejų Baltijos sesių.

 2. Tai ar jis čia veikė kaip VDU mokslininkas vykdydamas tai pagal pareigas, ar – kaip pats asmeniškai tam atsidėjęs veikėjas. Juk, jeigu nėra kam skirti, tai šiais metais apdovanojimo buvo galima ir nesuteikti, ar ne, Linkevičiau?…

  • Agnė:

   Kvailesnio komentaro dar nebuvau skaičiusi. 🙂 Visi kandidatai juk kur nors dirba ir jų darbai skelbiami darbavietės vardu. Prof. A. Butkus VDU Letonikos centro įkūrimą pats inicijavo – jam jis nebuvo kaip nors primestas. Be to, laureatas savo iniciatyva ėmėsi visuomeninės baltistinės veiklos, kuri niekaip nesisiejo su jo pareigomis VDU. Tai Lietuvos ir Latvijos forumas bei jo suvažiavimai, lietuvių ir latvių jaunimo stovyklos, latvių kalbos pamokų šiaurės Lietuvos mokyklose projektas. Tokia savo veikla A. Butkus gerokai lenkė lenkė kitus pretendentus, todėl premija jam skirta visai pagrįstai. Ir ją skyrė ne Linkevičius, o dešimties ekspertų grupė: 5 lietuviai ir 5 latviai.

 3. Linkewitchius:

  Nu ,man liepė ,tai ir pasveikinau tą propesorių. O aplamai, tai man ta Latvija visiškai dzyyn.Nesusipratimas kažkoks.

 4. Tvankstas:

  Gavo verčiausias iš visų.
  Ilgiausių metų, stiprios sveikatos, vaiskaus proto, puikiausių darbų !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: