Seimas nepritarė siūlymui didinti teisėjų atlyginimo ir pareiginės algos koeficientus (2)

zum.lt

zum.lt

Seimas po pateikimo atmetė Teisėjų atlyginimų įstatymo pataisų projektą Nr. XIIIP-4027, kuriuo buvo siūloma padidinti teisėjų atlyginimo ir pareiginės algos koeficientus, taip pat suvienodinti teisėjų priedo už ištarnautus Lietuvos valstybei metus skaičiavimo tvarką su valstybės tarnautojams taikoma minėto priedo skaičiavimo tvarka.

Įstatymo projektu buvo siūloma nuo kitų metų Konstitucinio Teismo pirmininko, Konstitucinio Teismo teisėjų ir bendrosios kompetencijos bei specializuotų teismų teisėjų atlyginimų ir pareiginių algų koeficientus vidutiniškai didinti 13 procentų.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, priėmus pakeitimus, Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimas būtų padidėjęs 836 eurais, bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų pareiginė alga būtų padidėjusi nuo 446 eurų iki 562 eurų, apylinkių teismų teisėjų – nuo 435 iki 494 eurų.

Apylinkių teismų pirmininkų, jų pavaduotojų ir teisėjų pareiginių algų dydžius taip pat buvo siūloma padidinti vidutiniškai 13 procentų, kad apylinkių ir apygardų teismų teisėjų atlyginimo skirtumas būtų 3 pareiginės algos koeficientai, kaip buvo iki 2019 m. sausio 1 d. galiojusiame įstatyme.

Projektui po pateikimo pritarė du, prieš balsavo 45, susilaikė 42 Seimo nariai. Alternatyvaus balsavimo metu už tai, kad projektas būtų tobulinamas balsavo 31, už siūlymą jį atmesti – 59 Seimo nariai. Projektas atmestas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: