„Aktualioji istorija“: Ką sako naujausi Žemaitijos piliakalnių tyrimai? (video) (11)

Gintautas Zabiela ir Tomas Baranauskas | Alkas.lt., J. Vaiškūno nuotr.

Gintautas Zabiela ir Tomas Baranauskas | Alkas.lt., J. Vaiškūno nuotr.

Šiemet Seimas yra paskelbęs Žemaitijos metus, todėl šios laidos tema bus susijusi su Žemaitija. Kadangi laidos svečias – žinomas archeologas, piliakalnių tyrinėtojas iš Klaipėdos universiteto Gintautas Zabiela, pakalbėsim apie Žemaitijos piliakalnių naujausius tyrimus, kuriuos Gintautas ir vykdė.

Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio metais teko tirti keturis piliakalnius Žemaitijos teritorijoje – istorinėje Žemaitijoje. Garsiausias piliakalnis yra Medvėgalis, toliau – primirštas (savo laiku buvęs labai gražus, dabar, matyt, vėl garsas paeis plačiau) Bilionių piliakalnis, trečias tokiu egzotišku pavadinimu Indijos piliakalnis (tiksliau, jo liekanos, išlikusios iki mūsų dienų) – šie visi trys yra grynai istorinėje tikrojoje Žemaitijoje nuo seniausių laikų, dabartiniame Šilalės rajone. Ir ketvirtas piliakalnis yra ne mažiau intriguojantis, jau truputį toliau, istorinės Žemaitijos ribose, Kudinų piliakalnis šalia Šiaulėnų (dabartinis Radviliškio rajonas).

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: