Seimas ketina stiprinti smarvės priežiūrą (0)

pixabay.com nuotr.

pixabay.com nuotr.


Rugsėjo 19 d. Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK) svarstė Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo Nr. IX-886 15 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIIP-3711 ir bendru sutarimu iš esmės jam pritarė, pagrindiniam Seimo Aplinkos apsaugos komitetui pasiūlydamas projektą tobulinti, atsižvelgiant į SRK pasiūlymus.
Komitetas pasiūlė suteikti teisę Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui tikrinti ir ūkio subjektus, kaip jie laikosi taršos leidimuose nustatytų sąlygų dėl kvapų valdymo. Šią užduotį šiuo metu vykdo aplinkos apsaugos inspektoriai, kurie neturi kompetencijos tikrinti leidime įrašytų sąlygų, susijusių su visuomenės sveikatos sauga.

Perdavus ūkio subjektų taršos patikrą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, tikimasi sutrumpinti kvapų kontrolės procedūras, efektyviau spręsti iškylančius sunkumus, susijusius su šalia ūkio subjektų gyvenančių piliečių gyvenamosios aplinkos kokybe.

Jau daug metų Lietuvos piliečiai gyvenantys, pavyzdžiui, netoli kiaulių fermų jaučiasi visiškai beteisiai ir nėra niekaip apsaugoti nuo nosį riečiančios smarvės.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: