J. Vaiškūnas. Ar saugotojai nuo Rusijos grėsmių imsis veiksmų dėl Šimašiaus veiklos? (video) (32)

„Первый Балтийский канал“: Jis tikras vyras | Alkas.lt ekrano nuotr.

„Первый Балтийский канал“: Jis tikras vyras | Alkas.lt ekrano nuotr.

Lietuvos laisvės kovotojams Kaziui Škirpai ir Rusijos okupantų nužudytam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai lentas Vilniuje nuplėšęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius Rusijoje paskelbtas tikru didvyriu. Rusijos propagandinė mašina tiesiog su pasimėgavimu puolė skelbti, kad pagaliau ir Lietuva pradeda pripažinti „tikrus istorinius faktus“, kad Rusija yra teisi, jog Lietuvos laisvės kovotojai yra nusikaltėliai.

Štai rugpjūčio 6 d. per „Pirmą Baltijos kanalą“ („Первый Балтийский канал“) rodytoje  laidoje „Laikas parodys“ R. Šimašius buvo išaukštintas kaip tikras vyras, kaip pavyzdys, kad ir šioje antirusiškumu garsėjančioje šalyje pagaliau atsiranda tikri europietiški politikai artinantys Lietuvą prie kultūringų Europos valstybių.

Laidos „Laikas parodys“ vedėjas tokiais žodžiais šlovino R. Šimašių: Ar Jūs žinote koks yra skirtumas tarp tikro vyro ir tiesiog vyriškos lyties žmogaus? Atrodo aš žinau, tikras vyras – jis moka priimti sprendimus, jis moka atsakyti už savo žodžius, kaip dabar sakoma, ir jis yra savo žodžio šeimininkas. Man atrodo, kad Vilniaus meras, aš noriu jus patikint,  jis yra tikras vyras. Kodėl aš tai sakau, todėl, kad mano požiūriu, šitas žmogus nusprendė atlikti poelgį iš didžiosios raidės – jis nusprendė nuimti atminimo lentas, kurios skirtos, vadinkime daiktus tikrais vardais, nusikaltėliams, tiems žmonėms, kurie yra kalti dėl žmonių žudymo, dėl masinio žmonių žudymo. Bet, žinoma, yra ir kiti vyriškosios lyties žmonės, kurie kiša jam pagalius į ratus.

Laidos dalyvis, Rusijos tarptautinis apžvalgininkas Sergejus Strokanjas (Сергей Строкань) aiškiai pasakė, kad R. Šimašiaus poelgis – tai pavėluotas, skausmingas Lietuvos žengimas į europietiškumą…  Suprask, tik persiėmusi prorusiška ideologija, dabar Europos užkaboriuoe buksuojanti Lietuva, taps tikra pažangia ES valstybe. 

S. Strokanjas: Žinote, aš laikau, kad Vilniaus meras be jokių abejonių pasielgė vyriškai, man tai atradimas, aš tiesą sakant nelaukiau, kad toks dalykas gali įvykti. Aš pagaliau pamačiau, kad formuojasi europietiški politikai, tikri europietiški politikai, kurie supranta, kad Europa, kuri didelių pastangų dėka išstūmė iš savęs va šitą fašizmą, o Lietuva be abejo yra tos pačios Europos dalis ir jei ji pretenduoja būti ne šiaip kokiais nors Europos užkaboriais, atsiprašau už grubų žodį, o būti pirmojo ešelono Europa, tai ji taip pat turi elgtis kaip tikra Europa. O tai, kad tai sukėlė štai tokį skandalą, yra savaime suprantama, nes kažkuriuo laipsniu meras aplenkė savo laiką, tikriausiai. /…/ Jis aplenkė Lietuvos laiką, nes ten teka visai kitas laikas, ten žmonės buksuoja antirusiškos propagandos vėžėse… ir tai, kad šiuo klausimu nėra vienybės (Lietuvoje- J.V.) tai yra geras ženklas, nes kažkas keičiasi…

Įdomu ar Lietuvos Valstybės saugumo departamento (VSD) darbuotojai – jau surengė R. Šimašiaus apklausą dėl šių Lietuvos valstybės saugumui kenkiančių ir neabejotiną grėsmę mūsų valstybei keliančių išpuolių. Ar jau išsiaiškinta, kaip šis įtakingas Lietuvos politikos senbūvis buvo užverbuotas Rusijos ar kitų prieš Lietuvą veikiančių spec. tarnybų. Tikėkimės VSD savo darbą atliks. 

Taip pat belieka viltis, kad sulauksime ir karščiausių Lietuvos gynėjų nuo Rusijos ginkluotojo ir informacinio karo grėsmių – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ne tik pavienių vertinimų, bet ir ryžtingų politinių sprendimų dėl savo liberalaus politinio bendražygio Kremliui naudingos veiklos. 

Gal gi TS-LKD vadovybė nepraleis negirdomis partijos „Jaunoji Lietuva“ pirmininko Stanislovo Buškevičiaus rugsėjo 8 d. Feisbuke išplatino viešo kreipimąsi į TS-LKD pirmininką Gabrielių Landsbergį:

Siunčiu Jums Rusijos TV kanalo, kurį asmeniškai kontroliuoja V. Putinas ir Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FST), reportažą, kuriame šlovinamas Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Noriu pabrėžti, kad R. Šimašius Maskvoje yra garbinamas labiau nei A. Paleckis ir I. Rozova kartu sudėjus. Jūs ir R. Šimašius esate politiniai partneriai. Jūsų vadovaujama organizacija visada pasisako prieš Rusijos įtaką Lietuvoje. Tikriausiai gerai suprantate, kad R. Šimašius savo antivalstybiniais veiksmais, išniekinęs laisvės kovotojų Kazio Škirpos ir Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimą, ne tik įžeidė lietuvių tautą ir supriešino lietuvius su žydais, bet ir gerokai pasitarnavo Rusijos žvalgybai. Tikiuosi, kad Jūsų žodžiai nesiskirs nuo darbų. Pagarbiai Stanislovas Buškevičius

2019-08-06 d. „Pervyj Baltijskij Kanal“ laida „Laikas parodys“:

Jei Vilniaus mero ir Laisvės partijos pirmininkės pavaduotojo R. Šimašiaus veikla nebus deramai įvertinta politiniu lygmeniu, ne tik žodžiais, bet ir juos patvirtinančiais veiksmais, tai Lietuvos gynybinę imuninę sistemą maitinantis Rusijos grėsmių naratyvas sprogs kaip Jūsų politinės reklamos burbulas, pone G. Landsbergi.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

32 komentarai

 1. antanas:

  Kodėl Šimašiaus uždaryti nedrįsta, o A.Paleckį uždarė labai lengvai? Tai bent tegul jį deportuoja į Rusiją, nes daugiau už Šimašių Lietuvos nacionaliniam saugumui kenkti iki tokio lygio niekas nebuvo kenkęs.

 2. Antanas:

  Za rodinu! Za Stalina! Ura, tovarišči!!!… Gal ir būtų juokinga, jei nebūtų graudu, kad žingsnis po žingsnio grįžtama į sovietmetį…

 3. antanas:

  Tokie, kaip Šimašius, stalino saulę atsivežė 1940 metais.

 4. Bartas:

  “antanas:” ginčijasi Antanu . Na ir ko . Abu lietuviai . Abu teisūs. Šimašius yra pizdukas. Reikalingas ( valstybės sostinę) įpareigojantis įstatymas. Kažkas jau pasiūlė. Nes bus dar daug ( berazumiu) , kurie prisiskaitę žyd ..kų nkvd tyrėjų išvadų smerks , žemins , menkins Lietuvos Tautos pasiryžimą turėti savo valstybę su sostine -VILNIUMI.

 5. Palyginam „Первый Балтийский канал“ ir:

  žurnalisto(?) Jakilaičio vertinimus apie lentos nukabinimą: Tuo tarpu žurnalistas Edmundas Jakilaitis pasveikino R. Šimašių su teisingu, tačiau nepopuliariu sprendimu. „Teisingi sprendimai dažnai būna nepopuliarūs. Gerai, kad bent kartais politikai aiškiai parodo, ką gina ir kur stovi. Meras Remigijus Šimašius, sunkus, bet teisingas sprendimas“, – rašo E. Jakilaitis savo feisbuko paskyroje.

  • mociute:

   ka ten lyginti…..juk
   E.Jakelaiciui ir Lietuvos Nepriklausomybe 1990 iskovojo….. Zingeris…..
   Savo ausim girdejau ir iki siol, o paskayta buvo tai, berods, pries pora metu…..
   Neuzkliuna niekam ir tai kad R.Simasius, budamas, berods, LT teisingumo ministeriu liudijo Garliavos tragedijos byloje jog pravaziuodamas “mate su keturaciu besislitiniuojanti girta Usa..” taciau nei rankos ar bent kojos nepakiso tam nelaimeliui kad anas nepriburbuliuotu 5 cm gylio baluteje……..
   No more comments….

 6. Žemyna:

  Šį vakarą esu taip poetiškai nusiteikusi, toks noras pacituoti ką nors romantiško… Kad ir kai ką iš labai seno RU filmo:
  – Ты скажи мне, гадина, сколько тебе дадено?!
  Prisiminiau tą klausimą, nes protu nesuvokiama, kad žmogaus mąstalo niekaip „nepramuša” esami ir jau ne sykį oficialiai teisiškai patvirtinti įrodymai, jog abu puolami vyrai nėra nusikaltę, kad visi jiems metami kaltinimai – falsifikatai, šmeižtas, kurį dar sovietmečiu KGB archyvas padovanojo JAV žydams – kaip savo veiksmų prieš litovcus fašistus bei LT okupacijos pateisinimą? Tačiau toji JAV org-ja dėl keistų priežasčių toliau naudojasi gautais popiergaliais, žinoma, tik „taikingais tikslais, tiesos vardan”… 🙁 O mūsų didžiai išprusęs ir gyvenimą karo metais geriau už tada tada gyvenusius išmanantis teisininkas su džiaugsmu jiems padeda žeminti ir šmeižti savo tautą. Na, kas gali žmogų paskatinti taip nepaaiškinamai elgtis? Gal irgi „Dievą neša” į Lietuvą? 🙁

 7. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Jei mėnesiui praėjus niekas iš landsberginių (grybauskinių, brazauskinių, karbauskinių ir panašių) nedavė raminančiųjų (žodžių) durniuojančiam Tautos žudikui dvigalviui plėšrūnui ereliui, tai tokius drąsiai galima vadinti 6-tąją putinoidų kolona. Pavojus.
  – Ką daryti, pirmiausia ir tuoj pat?
  – “4. Demokratinei ir teisinei valstybei tinkamomis priemonėmis turi būti užkardyta žiniasklaidoje visuotinai skleidžiama antilietuviška ir antivalstybinė propaganda, kurios svarbiausiu centru ir šaltiniu tapo LRT. LRT vadovybė turi būti pakeista valstybei lojalia nacionalinio transliuotojo administracija; turi būti sprendžiamas nesugebėjusios užtikrinti tinkamo nacionalinio transliuotojo misijos vykdymo LRT tarybos pertvarkymo klausimas – ji turi atsistatydinti ir būti performuota taip, kad ją sudarytų jos paskirtį tinkamai suprantantys ir gebantys vykdyti asmenys.” (teksto dalis iš 2019 rugsėjo 5 rezoliucijos)
  _______________________________
  Užvaldyta Lietuva
  2019 rugsėjo 9

 8. sdsdsds:

  Gal kas iš atsiliepusiųjų išmano, ką JAV teisės sistemoje reiškia JAV kongreso komisijos išvada, kad Škirpa nėra prisidėjęs naikinant žydus. Po karo JAV žydai tikrai, kaip ir šiandien, įtakingi ir jeigu jau žydai neužkirto kelio tokiai šios komisijos išvadai dėl Škirpos, tai ką čia bepridėsi. JAV vyriausybei, matyt, žydų pliurpalų ir manymų nepakanka, žydų prašo pateikti įrodymus, dokumentus, faktus…

 9. Naudingo idiotizmo apraiškos Lietuvos valdžioje:

  Pagaliau šimašistus pagarbino Putino kanalas!!! KOKS ĮVERTINIMAS!!! Ačiū, Šimašiau, ir tave palaikantiems Jakelaičiams, Zingeriniams ir kitiems. TEGUL bus atlyginta sukaupu už jūsų darbą. Vokietis davęs įsakymą dėl žydų turto konfiskavimo ir žydų izoliavimo, tarptautiniame teisme buvo išteisintas. O Noreika, kuris pasitraukė iš vokiečių administracijos ir sėdėjo vokiečių koncentracijos lageryje Šimašiaus ir jo bendrų yra nuteisiamas.

 10. Rimgaudas:

  Remigijus Šimašius ir CO yra akies mirksnis – nesustabdys jis upės bėgimo, nors jį pasveikint jam ir baisu. O S. Strokanjui dera žinoti, kad Lietuva yra ne užkaborinis, o centrinis Europos ešelonas. Jeigu kada atvyks, tai galės aplankyti čia pat stovintį Europos centro akmenį, kuriam vietą nustatė Prancūzijos Geografijos institutas.

 11. stasys:

  Ko gi ta vargšą Šimašių kaltinti dėl Rusijoje parodytos laidos top –šou formatu. ? Naudingu idiotu rizikuoja tapti bet kuris viešas asmuo , viešai pasisakantis valstybei aktualiais klausimais . Klausimas ar dėl to reikia nustoti kalbėti tokiais klausimais? juk jei ta lenta bus įteisinta po ilgu ginču.. tas pats laidos vedėjas galės pratęsti savo laida antra dalimi ir Rusijos vidaus žiūrovui paruošti kita savo laida tik jau apie tai kaip Lietuvoje klesti fašizmas . Ta tema sieti su Rusijos noru ja savaip interpretuoti ar kaip kažkokia grėsme kuri pareina iš jos …manau butu klaida.. Jei nenorime diskredituoti patys savo viešas erdves ..tokiu str. turėti būti mažuma. Mes ginčijame dėl istorinės atminties faktų vertinimo .. kuriuos, mano nuomone , ponas Šimašius bando iškreipti ir tai ne VSD reikalas . Istorija nemėgsta pasakų ..

 12. Žodžio laisvė...:

  Prieš Lietuva buvo pradėta vesti kalbas pradedant Donskiu.Ne be reikalo ir ne bet kas jį liaupsino.
  Šiandieniniai reikalai Lietuvoje pradėjo krypti negarbinga linkme dar nuo tuomet,kai užsislaptinę Lietuvos priešai dar neveikė taip atvirai,kaip šiandien dainorėlis ,norintis smurtauti,jau neslepia savo
  nusistatymo pakelti savo purvinas letenas prieš Lietuvą ir jos žmones.Kažin kuri save gerbianti televizija šį vaikėzą pasikvies į savo šou ???Man graudu,kad į Lietuvos sostinę tiek nemažai atropojo
  banditėlių su surūdijusio vamzdžio kultūra ir galvelėmis be smegenėlių.Apie sostinės merą nekalbu,nes tam Vilnius nėra brangi Tėvynė ir jos sostinė.

 13. Diedas:

  Graziaii cia parasyta nuo pradziu.
  Astriai ir teisingai.
  Bet galiausiai vis tiek nusuoliuota anti rusu propagandistu arkliuko, kad del visko kaltas Lanzbergis.

 14. Romas:

  Pagal vardą ir pavardę Šimašius lietuvis. Tad kokių motyvų vedamas šitaip elgiasi? Iš liberastinių pažiūrų? Baimės ar yra nupirktas? Įdomu būtų įlysti į jo makaulę.
  Yra žmonių jautrių aplinkinių nuomonei “ką pagalvos kiti”. Tokių bestuburių biurokratų valdžios struktūroje – daugumas. Dėka šios savybės jie išsaugo savo postus. Bet ryžtingų sprendimų, kaip dėl Lukiškių aikštės, iš jų – nelauk…

  • ŽEMAITIS:

   Tai baimė valdo tuos, kurie tyli ir linkčioja galva. Arba patys to gal ir nenorėdami, tačiau bijodami prieštarauti teigia, kad “susitaikykim”, “neskubėkim” ir pan. Žinote, apie ką aš čia…
   O gerb. R. Šimašius – yra tikras ir drąsus lietuvis. Puikus meras ir ne tik dėl kompetencijų, bet ir dėl pilietinės drąsos. Tikiuosi, kad kada nors jis taps ir Lietuvos prezidentu.

 15. ŽEMAITIS:

  Klausykit, Jonai Vaiškūnai, jūsų radikalumas jau peržengė visas ribas…
  Kas bendro tarp Vilniaus mero pozicijos ir … Rusijos politikos???
  Kad kažkokios rusiškos laidos vedėjas pavadino jį “tikru vyru” – tai nieko nereiškia. Iš tiesų tik nepilietiški bailiai, konformistai taikstosi ir nuolaidžiauja visiems, net ir tiems, kurie akivaizdžoiai rodo nepagarbą Įstatymui. Yra tokių ir dabar Lietuvoje, ir net aukštų pareigūnų tarpe (tiek to, pirštais nebaksnosiu).
  Bet Šimašius pasielgė be abejo pilietiškai, drąsiai ir “vyriškai” (čia rusiškas žargonas, tikram Europiečiui pakaktų pilietiškai ir drąsiai). Jau esu rašęs, kad iš tiesų nesu visai tikras dėl Noreikos prisidėjimo prie Holokausto. Bet yra teigiama, kad jo parašas yra po Žagarės getą įsteigiančio dokumento. O jei iš tiesų taip – tai tuomet jis joks didvyris. Prisidėjęs prie karo nusikaltimų žmogus NEGALI būti laikomas didvyriu. Partizanų tarpe yra daug puikių kovotojų, kurie nieko bendro neturi su holokaustu. manau, kad tokių net dauguma. Tad kodėl jų nepagerbus? Jie to tikrai nuspelnė.
  Tad jei iš tiesų prie Žagarės geto įstaigimo prisidėjo Noreika – tuomet Šimašius absoliučiai teisus.

  Tad, gerb. Jonai, keistos jūsų vertybės. Jei abejojate, kad po Žagarės geto įsteigimo dokumentu yra Noreikos parašas – tuomet dar suprantu. Aš irgi jo nemačiau (o kad ir būčiau matęs – juk ne ekspertas, nenustatysiu). TAČIAU JEI ŽINOTE, KAD PRIE HOLOKAUSTO PRISIDĖJO NOREIKA IR TOLIAU JĮ GINATE – TUOMET TYLIU… Tokie žmones, kurie ignoruoja nusikaltimus žmogiškumui yra ne tik kad kritikuotini. Jie yra smerktini.
  Tad baikite rašinėti nesamones ir kurti sąmokslo teorijas. Geriau užsiimkite tuo, ką iš tiesų gerai išmanote – baltų kultūros ir senosios religijos studijomis. O dėl politikos – tai akivaizdu, kad ji ne Jūsų sritis. Tokias rašinėliais ir savo sąmokslo teorijomis tik gadinate anksčiau buvusį puikų savo įvaizdį.

 16. Romas:

  “Žemaiti”, apie kokią R.Šimašiaus drąsą kalbi? Kas iš lietuvių pusės jį puolė?
  Juk pirma buvo jo veiksmai – naktinis lentos nukabinimas. Ir tik, kaip šito pasekmė, kai kurių lietuvių nepasitenkinimas.
  O kas paskatino jo šitą naktinį veiksmą? Ne drąsa, o baimė. Baimė, ką pagalvos pasaulinė žydų bendruomenė…

 17. Romas:

  R. Šimašius toli gražu ne vienintelis iš valdžios žmonių baimingai dairosi į pasaulio žydus, Briuselio biurokratus, o ant savos, lietuvių Tautos yra padėjęs skersą. Ir suprantama kodėl. Todėl, kad Tauta neturi balso, ji kaip šeimoje bobutė, ji neturi jokios valdžios. Jos bijoti nereikia…

  Neseniai laidoje “Iš savo varpinės” A. Avižienis tiksliai pastebėjo, kad nepriklausomybės pradžioje, prieš 30 metų, mūsų tikslas buvo lietuvių Tautos išlikimas ir gerovė. O, kaip pagrindinė priemonė šiam tikslui pasiekti – integracija į Euro – Atlantines struktūras.
  Bet, kaip visų paklydimų atveju, priemonė patapo tikslu, o pirminis tikslas – pamirštas…
  Kodėl?

  Priežastis ta pati – Tauta neturi valdžios. Ji yra niekas, jos baimintis nėra ko…

  O kas dėl Jono Vaiškūno, alko, tai jie Tautos viltis.

 18. Žemyna:

  Berniukas kuo toliau, tuo labiau „drąsėja”. Šiandien visu gražumu pasirodė, prezidentui atšaudamas. O gal dar ne visu, gal dar geriau geba?

 19. Romas:

  Berniuko “drąsėjimas” ar naglėjimas yra dėsningas. Kai nėra tiesioginės demokratijos net atskirų elementų, kai tauta neturi jokių poveikio priemonių valdžios pareigūnams, tada jie pamiršta kam tarnauja…

  • Žemyna:

   Na, didelis VISOS LT piliečių, pasirašiusių peticiją, skaičius turės savo poveikį. Tik visi LT gyventojai turi jaustis Vilniaus – SAVO SOSTINĖS – šeimininkais ir pasirašyti.
   – peticijos.lt/visos/75349/reikalaujame-vilniaus-miesto-mero-r-simasiaus-atsistatydinimo/
   o kiekvienas pasirašęs būtų šaunuolis, jei ir kitus informuotų, paragintų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: