Vilniuje telkiamas mitingas prieš laisvės kovų atminties trynimą ir šliaužiančią okupaciją (apklausa) (28)

Atėjo diena, kai esame pasiruošę tesėti savo pažadą Lietuvos didvyriams! | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Mitingo rengėjai: Atėjo diena, kai esame pasiruošę tesėti savo pažadą Lietuvos didvyriams! | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Rugsėjo 5 d. 18 val. Simono Daukanto aikštėje Vilniuje patriotinės organizacijos  žada surengti mitingą „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“. Po mitingo, 19 val. prie Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos ketinama iškilmingai pagerbti Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir visų kovojusių ir žuvusių už Lietuvos laisvę didvyrių atminimą.

„Atėjo diena, kai esame pasiruošę tesėti savo pažadą Lietuvos didvyriams! Kviečiame Jus į mūsų Tėvynės sostinę Vilnių apginti Tautos ir jos Laisvės kovų istorinę atmintį bei Lietuvos valstybės orumą. Šia patriotiškų piliečių dėkingumo ir pagarbos herojams išraiška drąsiai pasakysime Lietuvai ir pasauliui: esame laisva Tauta ir apginsime teisę patiems rašyti savo Istoriją! Vieningai ir valingai šiuo pilietiniu veiksmu paliudysime: esame gyva Tauta ir ori Valstybė! Jokia priešiška jėga neištrins šviesaus didvyrių atminimo iš mūsų atminties ir širdžių! Jų pasiaukojamas kovas ir kilnius darbus įamžinantys atminimo ženklai viešosiose erdvėse bus ginami ir atkuriami tol, kol gyvuos juos prisimenanti Tauta ir tik jų aukos bei kančios kaina sukurta ir išsaugota Lietuvos valstybė!“, – rašoma mitingo rengėjų išplatintame pranešime.

Mitingo rengėjai pranešime apie renginį kreipiasi ir į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą kviesdami jį atvykti į mitingą ir išsakyti savo nuomonę aktualiausiais Lietuvos valstybės istorijos politikos, tautos istorinės bei laisvės kovų atminties ir šalies nacionalinio saugumo klausimais.

Kvietimą į mitingą „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“ pasirašė: Patriotinio jaunimo sambūris „Pro Patria“, Tautos Forumas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas, Laisvės kovotojų sąjunga, Vilniaus Sąjūdis, Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga, Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus, koordinacinė taryba, Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga,Politinių kalinių ir tremtinių bendrija, Lietuvos Sąjūdis.

Panašus mitingas Vilniuje vyko ir rugpjūtį. Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ buvo surengtas  raginant savivaldybę grąžinti Jono Noreikos ir Kazio Škirpos atminimo ženklus, kurie buvo nuplėšti liepos pabaigoje. Tuomet mitingo dalyviai pritarė sprendimui, kad jei Vilniaus miesto valdžia negražins J. Noreikos atminimo lentos, tai padarys visuomenės atstovai.

Papildyta:

Vienas iš rugsėjo 5 d. mitingo rengėjų,  „Pro Patria“ valdybos pirmininkas Vytautas Sinica Alkas.lt sakė, kad yra pagaminta nauja J. Noreikos-Generolo-Vėtros atminimui skirta lenta ir tikėtina, kad lenta ant Vrublevskių bibliotekos bus pakabinta jau po ketvirtadienio mitingo. Pasak jo tai priklausys nuo to, ar pavyks gauti suderinimus su atsakingomis institucijomis.

Jonas Noreika-propatria-lt-nuotr

Propatria.lt nuotr.

Ar pritariate, kad valdžiai nesirūpinant visuomenė pati ATSTATĖ atminimo lentą Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai?

  • Pritariu (83%, 682 Balsavo)
  • Nepritariu. (11%, 89 Balsavo)
  • Man nesvarbu. (3%, 28 Balsavo)
  • Neturiu nuomonės. (2%, 18 Balsavo)

Iš viso balsavo: 817

Loading ... Loading ...
Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: